Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Method feeder
Autor Wiadomość
emilioni 

Wysłany: 2017-02-27, 21:46   

Witam

Z racji, że sezon zaczyna się lada dzień nurtuje mnie problem, który zapoczątkował się jesienią. Z racji, że początkujący jestem w dziedzinie karpiarstwa ( chociaż łowię od dobrych 17 lat). Otóż znalazłem z przyjacielem po kiju i nie tylko fajną wodę o której już jesienią pisałem. Karp jest i jest go full. Woda PZW zarybiana karpiem, linem, szczupakiem... Generalnie pływa wszystko i konkretnych rozmiarów. Wielkość stawu 1 ha :P głębokość od 0,5 - 2m. Porośnięte brzegi trzciną oraz drzewami wpadającymi do wody, druga część wolna. Dno twarde miejscami muliste.

Z racji, że na spławiki oraz grunty rwaliśmy ryby przeszliśmy na haki kute nr 6 i efekty były od razu. Tzn ani jednej spinki jednak... Często puste brania. Wtedy padł pomysł metody. Nie miałem jakoś możliwości sypania full żarcia, a zaczynała się późna jesień była to dobra decyzja. Efekt ... parę karpi od 5-8kg. Większe są na 100% .

Do sedna. Koszyk taki jak na zdjęciu. I bez względu czy stosowałem przypon z plecionki czy sztywniaka przy wyrzucaniu cholera mi się bardzo często plątała. Nie wiem... może podczas zwijania jednak gdybać,gdy zestaw w wodzie czy to jak wpada to jest splątane czy jak ściągam nie ma sensu. Co poradzić? Zazwyczaj hak z kukurydzą na włosie wpadał między ów łopatki. Nie było zależności między przyponem 10cm, 5cm no a chyba 3cm to za mało. Na haku założone kukurydze pływające nie powodowały, żeby hak z przyponem pływał, a bardziej robił się słupek z ziaren, a hak leżał na dnie, więc włożenie go w koszyk było bezsensowne.

Jakieś pomysły?

koszyczki-do-metody-karp-jaxon.jpg
Plik ściągnięto 4335 raz(y) 26,48 KB

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-02-27, 22:01   

Teoretycznie to żadne rozwiązanie, ale jakbyś spróbował zmienić koszyczki? Ja np. jak się bawiłem koszykami do metody to rzucałem mikadowskimi i nie miałem żadnych problemów. :)

emilioni 

Wysłany: 2017-02-27, 22:41   

Chodzi też o to, że w "te" koszyki mogę bez problemu sypać kukurydze, ziarna, zanętę o dużej gramaturze. W "inne" szczególnie te typowe do metody będzie to ciężkie lub niewykonalne.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-02-28, 08:45   

Jak już okleisz ten koszyk zanętą to wciśnij hak w tą kulkę. Pierwsza warstwa zanęty się obsypie, czy ryby ją rozbiją i przynęta się uwolni. Rzut za to będzie bez wirowania przyponu.

emilioni 

Wysłany: 2017-02-28, 11:07   

Tylko tam,gdzie łowię na kulki nie ma sensu. A przynajmniej nie brało nigdy a na kukurydze zawsze. Problemem jest, że gdy mam kukurydze na włosie, to tworzy się z niej słupek a nie podnosi mi całego przyponu nad dno. Wiec wciśnięta w zanętę spowoduje, że zapadnie mi się w koszyku włos.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2017-02-28, 11:37   

emilioni napisał/a:
Tylko tam gdzie łowię na kulki nie ma sensu. A przynajmniej nie brało nigdy a na kukurydze zawsze. Problemem jest, że gdy mam kukurydze na wlosie, to tworzy sie z niej słupek a nie podnosi mi całego przyponu nad dno. Wiec wcisnieta w zanete spowoduje, że zapadnie mi się w koszyku włos.

W takim razie daj jedno ziarnko sztucznej lub kawałek pianki, i cały przypon będzie stał jak ......... lanca ułańska :P

Lemonek 

Wysłany: 2017-02-28, 12:31   

Kukurydza pływająca

Można ją dostać praktycznie w każdej Mrówce, Brico i w sklepach wędkarskich. Dodatkowo wchłania zapachy,więc można czymś to dodatkowo podlać.

Fajnie się spisuje. Zawsze możesz zrobić test w wodzie i sam zobaczyć. Kosztuje grosze.

emilioni 

Wysłany: 2017-02-28, 12:44   

Pisałem wyżej, że na takie łowie. Na włosie dwie sztuczne i dwie normalne kukurydze i robi sie bałwanek ale nie pływa. Czy to wina tego że hak kuty jest tyle cięższy ze nie unosi włos tego?

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2017-02-28, 12:58   

emilioni napisał/a:
Pisałem wyżej, że na takie łowie. Na włosie dwie sztuczne i dwie normalne kukurydze i robi sie bałwanek ale nie pływa
Niestety, ale w takim zestawieniu będzie się unosiła tylko kukurydza, co np. mi w zupełności nie przeszkadzało, jeżeli chcesz wszystko podnieść pozostaje pianka, lub kawałek korka.

pawelw

Wysłany: 2017-06-01, 06:54   

Witam

Jaki jest rozmiar kretlika w koszyczkach MIKADO XL ?

Czy jest możliwość podmiany oryginalnego krętlika na szybkozłączkę ?

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-06-01, 23:41   

Tak sie składa, ze dzis kupiłem sobie ów 70tki.
Na 99% to standardowa 8.
Jutro Ci to potwierdze jak zejde do garażu...

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-06-02, 08:27   

Na pewno pasują standardowe krętliki, możesz podmienić na szybkozłączkę:)

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-06-02, 19:39   

Ja do tych koszyków XL wkładam szybkozłączkę z mikado i rozmiar 4 wchodzi bez trudu, ale bardzo ciasno :) To gizmo z cru nr8 nie będzie czasem za małe?

Mariusz 
Ach te ryby... :)

Wysłany: 2017-06-02, 19:40   

Również​ posiadam i łowiłem na 70, czy 80gr, ale obecnie przesiadłem się na setki i standardowe (czytaj 8 ) krętliki do szybkiej wymiany dobrze się spisują.

Pozdrawiam.

Leon773 

Wysłany: 2017-07-28, 18:56   

Mój mocny zestaw metod feeder na karpie, niezła selekcja ale przypinają się i małe :

- żyłka 0,35 Fox
- leadcore 100cm przechodzący przez podajnik ESP Large 70g
- przypon z plecionki zielonej 8x8 Daiwa ( ładnie odbija z podajnika )
- haczyki nr 2 Korda + pellet 20"

jak do tej pory same karpie do max 13kg... ale liczę na większe :)

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-08-01, 17:42   

Jakiej firmy używacie method mixow pelletow zanetowych i haczykowych oraz kulek?

pawel79ozo 
Paweł Jurkiewicz

Wysłany: 2017-08-01, 23:38   

Pellety zanętowe Skretting i Coppens ,zanęta Sonubaits Match Method Mix .
Kulki i pellety na włos Sonubaits ,Drenan i Ringers.
Kupuję w jednym sklepie na D z Białegostoku .

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-08-29, 14:34   

Panowie czy wędka 3.30 z cw do 60g poradzi sobie z karpiami?

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-08-29, 17:56   

Witam. Mój ojciec łowi kijami 3.30m oraz 3.60m federki. Do 60gr i 80gr..daja rade spokojnie wyciągnął na nie karpie 11.80 i 15.60 ..i dały radę oczywiście walka z rybą trwa nieco dłużej.

Łowił też pikerkami czy jak to sie nazywa...do 25-30 gr. I takie karpiki do 60cm. I bez problemu..

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-08-29, 19:59   

poncjusz78, dzięki :D

Odpowiedz do tematu