Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Program do notowania zasiadek.
Autor Wiadomość
ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2014-07-21, 11:55   Program do notowania zasiadek.

Witam,
posiadacie jakiś program do notowania swoich zasiadek w komputerze? Na telefonie mam Pomocnik Wędkarza i nad wodą na bieżąco wszystko tam wpisuje (może się kiedyś przyda). Niestety ostatnio musiałem zmienić telefon i dane z całego poprzedniego roku zostały skasowane. Wolę na wszelki wypadek zabezpieczyć się w komputerze. Czy może takie zestawienia danych robicie długopisem na papierze?

thc500 

Wysłany: 2014-07-21, 12:19   

Jeśli chcesz na komputerze to wystarczy zwykły arkusz kalkulacyjny.
Jednak wydaje mi się że zwykły notatnik będzie lepszy :) Wrzucasz w torbę i jeździ na każdą zasiadkę.

TTT
Tomek

Wysłany: 2014-07-21, 12:35   

Ja wrzuciłem zwykły plik Excela na dysk sieciowy (dropbox) i przez telefon na rybach wrzucam tam informację. Dostęp z każdego urządzenia i nie ma opcji żeby zniknął.

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2014-07-21, 13:42   

Dropbox jest fajnym rozwiązaniem ale potrzebny jest internet na rybach (a z tym różnie bywa), można tam dokonywać wpisów po przyjeździe do domu i wtedy faktycznie nic nie przepadnie. Zwykły notatnik jest opcją fajniejszą ale problemem byłoby tworzenie statystyk. Chyba zdecyduje się na arkusz kalkulacyjny w na dropboxie i wpisy po powrocie.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2014-07-21, 13:53   

Możesz użyć Dropboxa bez internetu, na rybkach plik aktualizujesz o kolejne wpisy a po powrocie z rybek po połączeniu np. z siecią wifi plik automatycznie się zaktualizuje na dropboxie, plik raz ściągnięty na telefon/tablet będzie cały czas na urządzeniu, nie potrzebne jest później połączenie z internetem aby plik otworzyć :)
proste i wygodne
Poza tym w dropboxie masz możliwość odtworzenia poprzednio zapisanych wersji, przydatne w przypadku kiedy plik ulegnie awarii :)

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2014-07-22, 07:35   

Do telefonu znalazłem 'Carpio' na Androida, nie da się tylko raczej tego później z kompem zsynchronizować ale warto zobaczyć.

Program posiada timery dla 4 wędek (wywozimy kij i odpalamy timer na ustawiony przez nas czas)
Dodatkowo ustawiamy przynęty na poszczególnych kijach.
Po wyjęciu ryby podajemy wagę, robimy zdjęcia i wrzucamy do programu.
Na koniec zasiadki mamy cały raport wraz ze statystykami, o której były brania, na które kije, ile ryb złowiliśmy, na który kij było najwięcej brań, najwięcej kilogramów, etc.

Przemkovsky 
Przemysław Kosidło (Piksel)

Wysłany: 2014-10-25, 09:29   

Cześć,

fajnie, że natknąłem się na ten temat... mianowicie z zawodu jestem Programistą.. czytając temat wpadłem na pomysł napisania takiej aplikacji dostępnej przez witrynę.
Trzeba by wykonać specyfikację co powinna robić (na początek) a potem, jeżeli ludzie zaczęli by jej używać można by było dodać jakieś bajery.

Pytanie do Was co chcielibyście mieć (od siebie oczywiście także coś dodam :) )

Pozdrawiam,
P.

http://obsessioncarp.pl/

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2014-10-25, 11:47   

Jest taka darmowa aplikacja na Iphone i androida jak "ryboszukacz" - można tam przypisywać dane notatki/zdjęcia do konkretnych łowisk, a nawet dodawać nowe ale nie miałem jeszcze czasu żeby się dokładnie w nią zagłębić :) pozdrawiam

szymon220997 
Szymon Pyka

Wysłany: 2014-10-26, 20:11   

Przemkovsky, Fajnie by było gdyby aplikacja miała możliwość przesłania danych na komputer i zsynchronizowanie z apką na kompterze.

Przemkovsky 

Wysłany: 2014-10-26, 20:50   

szymon220997, aplikacja nie musiałaby synchronizować danych na komputerze. Wszystko byłoby na jednym serwerze, my jako użytkownicy łączylibyśmy się za pomocą strony www z serwerem, logowali na konto i edytowali nasze np. "Osiągnięcia". Dodatkowo każdy z nas miałby profil na tej stronie. Wszystko będzie na bazie danych, a dostęp do internetu dziś mają wszyscy.

Mosto

Wysłany: 2014-10-28, 16:51   

Bardzo fajna inicjatywa :D
Wydaje mi się że jeżeli uda Ci się wprowadzić taką apkę to odniesie ona duży sukces w świecie karpiowym.
Na pewno warto uwzględnić w takiej aplikacji możliwość wpisywania warunków pogodowych, temp, ciśnienia oraz kierunku wiatru.
Aplikacja powinna być prosta i intuicyjna, najlepiej zrobić takie okienka jak są teraz w edziennikach np: Wiatr (brak,słaby,średni,mocny,wichura) Kierunek : (północny, północno-południowy itd) Opady : (brak, mżawka, umiarkowane, ulewa ) itp

Pozdro

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2014-10-28, 18:51   

Ja radze sobie w ten sposób, że zrobiłem sobie w arkuszu kalkulacyjnym tabelkę i umieszczam to dropboxie jak wyżej mi doradzali koledzy z forum. Na rybach wpisuje w "Pomocnik Wędkarza" aplikacja na androidzie i w domu do arkusza. W telefonie nie moge wpisywać w arkusz ponieważ mogę jedynie czytać dok, a nie edytować (wersja darmowa:)). W arkuszu kalkulacyjnym mam takie kolumny: ilość dni na rybach, data, miejsce, skrajne godziny, zachmurzenie, temperatura, opady, ciśnienie, stan wody, wiatr, kierunek wiatru, gatunek złowionej ryby, waga, długość, przynęta, zanęta, godz złapania ryby, pva i uwagi. Dodałem do tego statystyki i pokazuje mi: ilość złapanych ryb ze względu na gatunek, suma złowionych ryb, ilość dni na rybach, ryby mniejsze niż 5kg, ryby większe niż 5 kg.
Tak to wygląda u mnie.

Scarecrow 
Tomek Samel

Wysłany: 2014-10-29, 07:13   

A nie lepiej zamiast aplikację (osobną na IOS, Android, Windows itd.), przygotować stronkę pod adresem np. notatnik-karpiarza.pl czy coś, która będzie się dobrze wyświetlać w telefonach? (będzie responsywna - bardzo zapadło mi w pamięci to słowo ;) )
Dzięki temu będzie z niej dostęp z każdego urządzenia (telefonu, laptopa, zegarka, suszarki), tylko potrzebny dostęp do internetu.

Przemkovsky 

Wysłany: 2014-10-29, 07:58   

Scarecrow, toć tak właśnie napisałem :D

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2014-10-29, 09:35   

ziober30 napisał/a:
W telefonie nie moge wpisywać w arkusz ponieważ mogę jedynie czytać dok, a nie edytować (wersja darmowa:))

ziober30, zainstaluj sobie aplikację WPS OFFICE (KINGSOFT OFFICE) i będziesz mógł edytować każdy arkusz, z nowego jak i ze starego pakietu office, apka całkowicie darmowa, sam z niej korzystam i mam możliwość aktualizacji swoich wyników na bieżąco w telefonie :)

tykk 

Wysłany: 2014-11-13, 13:57   

Ktoś już tutaj polecał - Excel. Można też stworzyć własnego bloga (platformy darmowe).
Ja kiedyś robiłem fotki rybkom przed wypuszczeniem. Rybki w siatce i u fotografa zdjęcia wywoływałem.

Dużo roboty ale... warto. Jednak to jest czasochłonne dlatego zrezygnowałem.
Aplikacji na Android jest troszkę. :)

Bebol 
Carpe Diem

Wysłany: 2014-12-27, 11:29   

Ja polecam darmową aplikacje do echosondy Deeper, jest ona do pobrania na androida i iOS. Jest w niej kalendarz z notatnikiem. Jak dla mnie supuer sprawa.
Pozdawiam

DAWIDDD 

Wysłany: 2014-12-30, 01:04   

Czekam z niecierpliwością stworzenia poprzez www przez użytkownika ;) )) Super sprawa.
Teraz dostęp do internetu na rybach myślę że na zdecydowana większość.

kameleon8924 

Wysłany: 2014-12-30, 10:03   

Witam podepnę się do tematu, niedawno znalazłem aplikację karpiową w której jest wirtualny organizer karpiowy i w ogóle fajna aplikacja niestety jest ona dostępna na I OS i nie wiem czy na androida jest dostępna. Nazwa: Carp Fishing

jacek_jj 

Wysłany: 2014-12-31, 14:22   

Na iOS istnieje również taka aplikacja jak BIG CARP lub tez BIG CARP TACKLE - to dokładnie jedno i to samo. Aplikacja służy do zapisywania wszelkich informacji na temat naszych zasiadek. Posiada odpowiednie pola po najechaniu na które otwiera nam się lista do wyboru np. ryb jakie mogliśmy złapać. Mamy również możliwość katalogowania swojego sprzętu i oznaczania go każdorazowo przy odpowiednich zasiadkach/połowach. Apka świeta… ALE ma niestety jeden (dla mnie olbrzymi) MINUS. Jest aplikacją typowo angielską, a co za tym idzie wszelkie wymiary czy też waga ryb podawane są w jednostkach angielskich typu lb, oz itd.
Nie każdy to lubi. Nie każdy też posiada iPhona, iPada czy cokolwiek innego ze stajni Apple żeby aplikacji używać. A mogło być tak pięknie...

Gniewosz 
Gniewosz Matul

Wysłany: 2015-01-06, 16:15   

jacek_jj napisał/a:
ALE ma niestety jeden (dla mnie olbrzymi) MINUS. Jest aplikacją typowo angielską, a co za tym idzie wszelkie wymiary czy też waga ryb podawane są w jednostkach angielskich typu lb, oz itd.

W ustawieniach bez problemu można zmienić miary angielskie na układ SI.

pozdrawiam

jacek_jj 

Wysłany: 2015-01-07, 15:56   

Prawda. Chyba byłem w jakimś amoku, że tego nie sprawdziłem :/

Fishing Book

Wysłany: 2017-05-26, 16:21   

Odświeżę trochę temat! :)
Serdecznie zapraszam do korzystania z aplikacji Fishing-Book!
W najbliższym (mniej niż miesiąc) czasie, mają wyjść aplikacje na systemy android oraz IOS, a już teraz możecie korzystać z wersji przeglądarkowej na swoim telefonie.

Jak ona wygląda, jak działa, wszelkie nowinki - o tym możecie przeczytać w tym temacie:
http://forum-karpiowe.pl/...ghlight=#186717

Oraz zachęcamy do rejestracji i aktywnego użytkowania :)
http://fishing-book.com/

Odpowiedz do tematu