Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędka do 1200zł
Autor Wiadomość
Mahone 

Wysłany: 2017-03-11, 11:22   Wędka do 1200zł

Witam kolegów!

Poszukuje wędek 2szt do 2400 za komplet. Wędki do wywózki ale czasem również i do rzutu. Myślałem o Free Spirit E-class 12ft 3.25lbs ale podobno przelotki lipnej jakości. Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Peres 

Wysłany: 2017-03-12, 21:30   

Z free Spiritem nie miałem do czynienia, ale giąłem Harrison Cerbera 3 lb. Cena z tego co pamiętam coś ok 1200 zł. Ładnie wykonana i sprawiała wrażenie, że przyjemność z holu będzie. Może to być fajną alternatywą.

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-03-12, 21:57   

Mój kumpel kupował jakoś pół roku temu dwa Free spirity za ok. 900-1000 złotych, tylko nie pamiętam jakie, ale na pewno nie te co posłałeś. Jego miały uchwyt Fuji. Bawiąc się nimi miałem oczy jak perełki, rewelacyjna praca i piękny smukły blank. Jak się go pytałem ile nimi rzuca to zażartował, że takimi wędkami się nie rzuca bo szkoda. :mrgreen: Ja jestem opinii, że zawsze lepiej kupić najlepszą serię niższej marki niż najniższą serie wyżej frimy. W przypadku free spirit wędka w tych okolicach cenowych to niestety jest półka niższa.
Gdybym ja miał na wydanie ok. 1000 zł na jeden kij to zaryzykowałbym kupienie Mikado Territory A.D.
Firma tu nie ma żadnego znaczenia, wystarczy spojrzeć na komponenty:
-przelotki Fuji
-uchwyt Alps
-węgiel 40t z oplotem Toraya
przelotka pięćdziesiątka. Za taki kij z topowych marek dałbyś przynajmniej 2500.
Jedyne ryzyko jest o opinie "Dales patyka za kij mikado??? :shock: " :mrgreen:

Mahone 

Wysłany: 2017-03-13, 07:41   

1000zł za mikado nie dam ;) dlatego że blank dobrej jakości musi kosztować. Wole gorsze przelotki i uchwyt, ponieważ to w pracowni można zawsze wymienić.

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2017-03-13, 07:49   

Sprawdź sobie Horizon X - kije bardziej rzutowe ale na rybie gną się dobrze. Używam od roku i jestem zadowolony.

Nikt Ci tutaj nie da złotego środka - "kup to i to". Musisz sam jechać
do sklepu/sklepów lub Rybomanie i wziąć różne kije w ręce. Sprawdź nowe Pursuity z Nasha, choć na Poznaniu wydawały mi się ciężkie.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2017-03-13, 09:52   

Mahone, Odezwij się do Andrzeja "Hauer Custom Rods" może uda się w tej kwocie zrobić jakieś fajne kije.
Pozdrawiam

Mahone 

Wysłany: 2017-03-14, 12:26   

Robię kije w Fishingart jednak. Byłem u pana Hauera i za kije zrobione na tym samym blanku z FA z takimi samymi komponentami i spacingiem chciał o 1400zł więcej.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2017-03-14, 22:13   

Mahone, Nie znam firmy Fishingart ale wiem że Andrzej to jest fachura i na robocie się zna! Daj znać za jakiś czas jak sprawują się wędki :) Ewentualnie jakieś zdjęcia też możesz wrzucić do tematu :)
Pozdrawiam

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-03-14, 22:14   

Fishingart jak i Andrzej...klasa!

Mahone 

Wysłany: 2017-03-15, 19:44   

MateuszJanusz napisał/a:
Mahone, Nie znam firmy Fishingart ale wiem że Andrzej to jest fachura i na robocie się zna! Daj znać za jakiś czas jak sprawują się wędki :) Ewentualnie jakieś zdjęcia też możesz wrzucić do tematu :)
Pozdrawiam

Fishing Art to jedyny producent blanków w Polsce i chyba w Europie. Mam kilka wędek spinningowych,które mi zrobił na jego blankach i są rewelacyjne.Dm myślę,że z tymi będzie tak samo :) Big Baitrunnery lc ci4 już czekają ;)

blady00 
Tomasz

Wysłany: 2017-03-16, 12:07   

Można wiedzieć jakie przelotki i uchwyt wybrałeś w fishingart?. Kiedyś pytałem o wymianę przelotek i dostałem odpowiedź, że nie mają fuji do karpiowki ( 50mm - 16mm). Coś się zmieniło?

ZjaranaSwinia 
ZjaranaSwinia

Wysłany: 2017-04-05, 09:59   

polecam Sonik S4 kupilem na ten sezon bardzo fajne wedki :)

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-04-05, 10:36   

ZjaranaSwinia napisał/a:
polecam Sonik S4 kupilem na ten sezon bardzo fajne wedki :)

Jeżeli ,,na ten sezon" to rozumiem, że mówisz o wyglądzie, który to jest pojęciem względnym...

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-04-05, 10:56   

Należy pamiętać,że spadek wartości kijów sonika jest łagodnie mówiąc spory:)

wedret

Wysłany: 2017-05-25, 07:44   

Patrzę na wasze zdjęcia profilowe z tymi wielkimi rybami i oczom nie wierzę.. piękne sztuki! a co do wędek, Sonik S4 - też mam i polecam.

Odpowiedz do tematu