Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dam Quick Z-Base
Autor Wiadomość
Lemonek 

Wysłany: 2017-02-13, 12:02   Dam Quick Z-Base

Hej.

Mam pytanie. Kręcił nim może ktoś na targach albo w Duxonie?
Nie ukrywam,że mam chęć za te pieniążki go kupić.

DAM QUICK Z-BASE 5+1BB

piorek 
Piotr Wiśniewski

Wysłany: 2017-02-13, 16:27   

Miałem okazję obejrzeć go w sklepie. Ogólne wrażenie - dobre(zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż wychwalany przez niektórych Mikado Lentus). Wolna oscylacja, precyzyjny hamulec, zapasowa szpula oraz ciekawy wygląd. Jak się będzie sprawdzał w praktyce to czas pokażę...

Lemonek 

Wysłany: 2017-02-16, 13:02   

Kupiłem 1 sztukę w Duxonie na próbę. Zobaczę jak będzie wyglądał i najwyżej domówię drugi. Niestety w moich okolicach nie ma,gdzie zobaczyć ich i popróbować. Zresztą na sucho to sobie można...

Jakby ktoś potrzebował jakieś zdjęcia lub opinie to w następnym tygodniu powinien już być.

PS.
Obym ja odebrał paczkę. Inaczej będzie krzyku...

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-02-16, 16:28   

Lemonek napisał/a:
Jakby ktoś potrzebował jakieś zdjęcia lub opinie to w następnym tygodniu powinien już być.
Każda cenna informacja zawsze się przydaje. Możesz wrzucić foto oraz napisać opinie na temat tego kołowrotka. Pozdrawiam.

liman 

Wysłany: 2017-02-17, 14:53   

Oo, wrzuć koniecznie. Oczywiście,jeśli możesz,bo też się czaję na to cacko.

Lemonek 

Wysłany: 2017-02-20, 14:14   

I przyszła paczucha.
No więc tak.

W zestawie 2 szpule. Materiał wykonania ten sam. Różnica polega na tym, że jedna ma czerwone wstawki, a druga full black. Szpule posiadają po 2 klipsy. Obie szpule mają nawój 415m żyłki 0.35. Moim zdaniem fajne do rzutów,ale i do wywózki ten kołowrotek będzie ok.

Szybki hamulec pracuje bardzo dobrze. Wolna oscylacja- świetnie to wygląda. Wykończenie czarne z drewnianą rączką. (ciemny lakier)

Więcej napiszę jak już coś złowie :twisted:

kazuya79 

Wysłany: 2017-04-15, 19:47   

Czekam z niecierpliwością na opinie o tym młynku z zasiadki jak się spisuje i czy jest uwagi.

Tak jak opinie poprzedników desing i cena naprawde warte uwagi jak dla poczatkujących karpiarzy,wiem nie są to cechy przydatne podczas holu,

Młynek ma się sprawdzić w terenie ;)

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2017-04-15, 20:00   

Słyszałem prawie same negatywne opinie na temat tego kręciołka. Sam używam Sls 570 :D

Konrad 
Konrad Rutkowski

Wysłany: 2017-04-16, 08:55   

To jak słyszałeś same negatywne, to napisz co jest z nim nie tak- fajnie, że używasz SLSa.

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2017-04-16, 09:58   

Czytałem na Fb że są problemy z prawidłowym nawinięciem żyłki itp co nie którzy oddają je na gwarancje. Poszukaj jest sporo informacji na ich temat. pozdrawiam

Konrad 
Konrad Rutkowski

Wysłany: 2017-04-16, 10:14   

Ja na FB czytałem, że ziemia jest płaska. Jeżeli już napisałeś w temacie, że masz informacje o negatywnych opiniach to wypadałoby od razu napisać co jest nie tak, a nie rzucać ogólniki "..itp.."
Pochwaliłeś się, że wiesz, ale nie poinformujesz, bo mam sam sobie znaleźć?

Wychodzi, że trafiłem na dobrą sztukę, mój nie ma problemu z nawijaniem.

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2017-04-16, 10:17   

Nie musisz się unosić. Nie krytykuje tych kręciołków sam używam kołowrotków tej firmy. Inni też je chwalili więc różnie to bywa. Być może jakaś partia była wadliwa?

Konrad 
Konrad Rutkowski

Wysłany: 2017-04-16, 10:24   

Nie chodzi mi o niekrytykowanie, tylko o sytuacje, gdy ktoś przychodzi mówi, że wie coś na dany temat, a jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to idź sobie poszukaj jest dużo informacji. Przychodzę i jeżeli chce się wypowiedzieć na jakiś temat, to od razu pisze co wiem, nie bawmy się w zgadywanki i domysły.

Pozdrawiam i wesołych świąt :)

Lemonek 

Wysłany: 2017-04-16, 10:31   

...

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-04-16, 10:44   

Niektórym po prostu nie leżą niektóre kołowrotki. DAM zrobił fajny big pitowy kołowrotek za śmieszne pieniądze, a sklepy, które nie współpracują z DAMem będą chciały zszargać ich opinię, żeby sprzedawać swoje produkty. Z-base'owi psuto już opinię zanim lód zszedł z wody także kolego Lemonek skoro masz już ten młynek i dobrze Ci pracuje to ciesz się nim i nie słuchaj opinii :) Prawdziwe opinie nt. tego kołowrotka będą dopiero po sezonie lub sezonach. Dopiero po latach się dowiemy czy taki kołowrotek, a kosztujący tylko 3 stówy może być bardzo wytrzymały. Ja się spotkałem z opinią, że Z-base wciąga żyłkę pod szpulę. Nikt jeszcze mi tego nie potwierdził. :) Rok temu była taka sytuacja z Mikado Lentusem. Sprzedały się ich setki lub tysiące zaraz po premierze kołowrotka, a później w internecie zaje***ta fala hejtu jaki to shit. Pracowałem akurat w jednym sklepie, który również tych młynków sprzedał niemałą ilość i co? 2016 rok i ani jednej reklamacji lentusa, za to sporo osób wracało po drugą lub trzecią sztukę. Pomimo wielkiego BOOM na początku ubiegłego roku po fali krytyki z każdym miesiącem sprzedaż ich malała. Z Z-base może być tak samo bo niektórym będzie się nie podobał konkurencyjny kołowrotek w niekonkurencyjnie niskich pieniądzach :)

kazuya79 

Wysłany: 2017-04-16, 10:46   

No tak dyskusja idzie w dobrym kierunku z korzyścią dla wszystkich,czyli złe nawijanie żylki mogłobyć przypadkowym błedem technicznym.
Można zauważyć iż tylko negatywnymi opiniami dzielą się wszyscy bezwzględu na dziedzine. :oops:

Biore pod uwage zakup dama quick z-base ;)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-04-16, 10:50   

Lemonek, Nie kręciłem "tym", ale we mnie nie wzbudza zachwytu to co można po zdjęciach dostrzec w jego konstrukcji, dla mnie to "plastic-fantastic". Dużo lepiej na jego tle wypada Mivardi Panther. A jeśli cena jest problemem, to w podobnej cenie do tego Dama jest Tica Scepter, którą polecę z pełną odpowiedzialnością.

Lemonek 

Wysłany: 2017-04-16, 10:56   

...

kazuya79 

Wysłany: 2017-04-16, 11:05   

Lemonek napisał/a:
Zabol, planuje dokupić w maju drugą sztukę. Nie widzę żadnych przeciwwskazań ku temu...
kazuya79, trzeba pamiętać, że większość użytkowników tego sprzętu to początkujący lub ludzie mniej zamożni (w mniejszym nałogu?) i dając aż 300 zł za kołowrotek wymagają pracy jak w shimano czu daiwie za 1.5 tysiaka.
Części np. tak jak mi ciężko jest wykorzystać 100% jego potencjału ze względu na ograniczone umiejętności.

Ja polecam. W tym przedziale cenowym naprawdę warto.

Jak najbardziej jestem za tym krenciołem,dopiero zaczynam przygode z karpiami więc nieoszukujmy się patrze na ceny.Co tanie niekoniecznie znaczy złe 8)

Lemonek 

Wysłany: 2017-04-16, 11:19   

...

gIFF

Wysłany: 2017-04-16, 11:27   

Mam w domu 3 szt tego czegoś . W skrócie szkoda kasy. Zły nawój, praca średnia, wygląd ok spasowanie słabe. Jeden kołowrotek już zgrzyta przy zwijaniu. W porównaniu do moich 5 letnich distance carp nawój tragiczny.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-04-16, 11:37   

Lemonek napisał/a:
AndrzejN., ponoć nie lubisz jak ktoś się wypowiada pomimo, że nie zna i nie widział? Uważasz swoją ocenę za merytoryczną?
:D :D :D
Napisałem swoją ocenę po oglądzie wizualnym, oceniam zaobserwowane szczegóły, które są istotne, a nie jaki kolor ma szpula czy korbka. W odróżnieniu od Ciebie moja ocena jest bardziej wartościowa od Twojego polecenia tego kołowrotka po 2 miesięcznym(jednokrotnym?) użyciu. Na prawdę na polecanie lub nie tego kołowrotka powinieneś poczekać, przynajmniej do końca sezonu ;)

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-04-16, 12:21   

Konrad

Temat z fejsa o nawoju tego dama

Jak ci się nie chce czytać całości,to na końcu gość odesłał je na gwarancje i zostały naprawione.

Pozdrawiam.

gIFF

Wysłany: 2017-04-16, 15:40   

AndrzejN. napisał/a:
"plastic-fantastic"

Świetne określenie !
Lemonek napisał/a:
dając aż 300 zł za kołowrotek wymagają pracy jak w shimano czu daiwie za 1.5 tysiaka

Tu nie chodzi o to! W tym przedziale cenowym są dużo lepsze kołowrotki. Za 100 zł bym ich nie kupił .

rafczyk 

Wysłany: 2017-04-16, 23:16   

Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, aczkolwiek za tę kwotę można kupić o wiele lepsze kręcioły. Każdy wypowiedział swoją sugestię na ten temat i tyle, nie ma co się kłócić. Tak już jest w wędkarstwie, jednemu pasuje to co Tobie nie pasuje.

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-10-09, 17:49   

Witam Panowie.. I jak sprawuje się Wam ten kołowrotek. Proszę o opinie,bo zastanawiam się nad nim.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-10-09, 19:50   

poncjusz78, przeciez wszystko było w tym filmie:) R.Adamski opowiada wszystko co i jak :D
Uwielbiam to Hobby $$$

kazuya79 

Wysłany: 2017-10-10, 17:22   

Byłem zainteresowany tym kręciołem ale dałem sobie spokój,za dużo głosów iż żyłka dziwnym sposobem dostaje się pod szpule podczas ściągana zestawu.Nie to niejest anty reklama :D

Dołożyłem i kupiłem sls 570 z czystym sumieniem polecam.

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-10-15, 18:51   

Kupilem 2 w promocyjnej cenie....czas pokaze czy to dobry wybor...

Odpowiedz do tematu