Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulki z tamtego roku czy można używać?
Autor Wiadomość
Mirek81 

Wysłany: 2017-03-24, 18:07   Kulki z tamtego roku czy można używać?

Witam posiadam kulki proteinowe z tamtego roku otwarte. Nie widać aby zapleśniały, były strzelnie w miare zamkniete ale niestety troche utraciły zapach i delikatnie stwardniały bedą sie nadawać czy lepiej kupic nowe a te wyrzucic?

matzlasu 
Mateusz Bzdęga

Wysłany: 2017-03-24, 18:13   

Powiem Ci tak, że zawsze możesz je przekrusherować i dawać do woreczków PVA, albo przetrzeć sobie na pastę do metody.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2017-03-24, 19:48   

Zalej je boosterkiem na dobę przed nęceniem i śmiało do wody..

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-03-24, 20:13   

Ja mam PopUpy Mainline kupione w 2013 roku i jeszcze w poprzednim sezonie złowiłem na nie kilka ryb :) Jak nie spleśniały to spróbuj, albo pokruszyć i do zanęty. Wyrzucić zawsze zdążysz :)

jankes26 
Sławek Jankowski

Wysłany: 2017-03-25, 09:30   

Zamocz w dipie i jazda. Myślisz że te co kupisz w sklepie będą na pewno z tego roku - wątpliwe. Większość producentów nie umieszcza daty produkcji kulek na opakowaniu wiec czasami te co kupisz możesz mieć z przed dwóch lat albo i lepiej. Jeśli nie zapleśniały to jak najbardziej są oki.

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-03-26, 11:23   

Ja na przykład notorycznie używam starych kulek. Zawsze zostaje mi kilo, dwa, trzy, które zużywam przy nęceniu kilkudniowym. Dodaje do świeżych kulek 10-20% kulek zeszłorocznych i nie zauważyłem by było coś nie tak. Także możesz sypać spokojnie jeśli tylko są nie zepsute. Karp to świnka zje wszystko :D

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2017-03-28, 06:43   

jankes26 napisał/a:
Zamocz w dipie i jazda. Myślisz że te co kupisz w sklepie będą na pewno z tego roku - wątpliwe. Większość producentów nie umieszcza daty produkcji kulek na opakowaniu wiec czasami te co kupisz możesz mieć z przed dwóch lat albo i lepiej. Jeśli nie zapleśniały to jak najbardziej są oki.

Mylisz się, bardzo dużo firm zamieszcza datę produkcji jak i datę przydatności. Pomijam fakt, że niektóre 'przeterminowane' kulki wyglądają lepiej niż świeża dostawa, która przyjeżdża na sklep.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-04-13, 13:59   

Ja mam serie Dynamite Baits od dwóch lat, pop-upki dalej pachną jak należy, są twarde jak pieron,ale cóż z tego.
Nie skarmie ich w nęceniu,bo szkoda, wyrzucić też nie wyrzucę,bo 3 dychy za pudełeczko to wymierny koszt.
W ciągu sezonu nie zużyjesz całego asortymentu jak masz go sporo.
Karp to świnia, a dobra świnia wszystko zje.
Zdarzało mi się wyciągać rybę na zwykłego hookers'a od TB, które mają już dobre 5-6 lat a dokładnie na "Monstrualny Krab". Były brania też na piczkę.

Reguły ni-ma.

Skeri 
Kamil Kozaczkiewicz

Wysłany: 2017-04-13, 18:12   

Piczkę ? ;)

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-04-14, 08:46   

Dobrze wiesz, że chodzi mi o brzoskwinie!

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2017-04-14, 09:15   

Popki to śmiało kilkuletnie jeszcze stosuje i działają. Co do tonących to mam jeszcze na gotowce chyba z 2016 i zamierzam na nie łowić a nie nęcić. Tak jak pisał Ralf każda szanująca się firma mała czy duża zwraca uwagę na jakość i świeżość produktów. Jeśli nie widzisz na kulkach jakichkolwiek oznak zepsucia to możesz je normalnie używać. Ewentualnie polecam też zalanie wrzątkiem czy też wodą z łowiska skoro piszesz że troche wyschły to zalej je niewielką ilością wrzątku przed łowieniem, odświeżysz je w ten sposób że będą szybciej oddawać zawartość.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Odpowiedz do tematu