Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Parowar
Autor Wiadomość
ziomalgsr 

Wysłany: 2017-02-28, 09:19   Parowar

Witam. Noszę się z zamiarem produkcji parowaru, który pozwoli zaoszczędzić mi trochę czasu podczas rolowania. Mianowicie chciałbym wyspawać go ze stali nierdzewnej na kształt prostokąta, o wymiarach nieco większych od plastikowej skrzynki na owoce. I parować kulki właśnie w tych skrzynkach. Widziałem już parę razy, gdzie ktoś używal czegoś podobnego. Może znajdzie się ktoś kto posiada podobną konstrukcje i udzieli pewnych wskazówek, które pomogą mi w wykonaniu. Pozdrawiam

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-02-28, 09:29   

ziomalgsr, porozmawiaj z Michałem "mr Death", robił takie coś.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-02-28, 12:36   

Wysłałem mu PW na FB. Za chwilę temat posprzątam.

Edit: Wieczorem Michał pojawi się na forum.
Ostatnio zmieniony przez MariuszPosmyk 2017-02-28, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  

Przemo990 

Wysłany: 2017-03-01, 03:33   

Nie sprzątaj kolego tylko podziel się konstrukcją i wykonaniem:-) jak masz chwilę, zrób kilka fotek z produkcji- pewni3 nie tylko ja będę Ci wdzięczny :twisted:

reggi 
Trela Kamil

Wysłany: 2017-04-12, 11:58   

I jak parowar zrobiony?ziomalgsr,

ziomalgsr 

Wysłany: 2017-04-12, 12:35   

Zrobiony :D Nie mogę nic więcej napisać, ponieważ całym etapem produkcji sterowałem zdalnie zza granicy. Więcej napiszę po pierwszym parowaniu w przyszłym tygodniu.

Pierwszy test parowaru nie powiódł się, ponieważ mój taboret gazowy nie był w stanie wygenerować wystarczającej temperatury i kulki się nie uparowały. Zakupiłem już podwójny palnik, który przetestuje dopiero w sierpniu na kolejnym urlopie. Cała konstrukcja jest z nierdzewki o wymiarach 70 na 50 cm i wysokości 50 cm do środka wchodzą cztery plastikowe skrzynki (60/40). Konsultowałem wykonanie z kolegą z grupy na fb, który doradził zrobić dno z blachy 4 mm, ponieważ cieńsza mogłaby się falować od wysokiej temperatury. Boki są z blach o grubości 3 mm. Pokrywę wykonałem już z blachy aluminiowej, bo cała konstrukcja swoje już waży. Jak już wszystko będzie grało, opisze dokładnie jak to wygląda i wrzucę jakieś zdjęcia.

Odpowiedz do tematu