Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Domek Holenderski
Autor Wiadomość
okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2015-01-14, 07:05   Domek Holenderski

Witam mam pytanko do użytkowników domków holenderskich jakie trzeba posiadać zezwolenia żeby to ustrojstwo na działce postawić ?

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2015-01-14, 08:33   

Link

Dodatkowo powiem jeszcze, że ostatnimi czasy mam do czynienia z pozwoleniami na budowę w różnej formie i muszę przyznać, że w kwestii budowli nie będących budynkami jako takie jest masa niedomówień w prawie budowlanym, a co za tym idzie co Urząd to interpretacja. Nie bez znaczenia jest też kwestia sąsiadów gdyż samo postawienie takiego domku można by ubrać odpowiednio w słowa w zgłoszeniu i je przepchnąć, jednak istnieje coś takiego jak Nadzór Budowlany, który np na życzenie "uprzejmego sąsiada" może wywrócić ów przedsięwzięcie do góry nogami. Ma on przy tym potężne możliwości karania finansowego co może w konsekwencji wpędzić Cię w długi na długie lata.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-01-14, 10:47   

okon27, Wystarczy takie ustrojstwo nazwać altanką, nie przekraczać 25 m2. I nie ma problemu, tylko nie zapomnij zgłosić w urzędzie. ;)

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-01-15, 20:42   

Wszystko , co nie przekracza 25m2 i nie jest w żaden sposób osadzone, zamontowane w ziemi nie musi mieć pozwolenia . Domki holenderskie lub większe przyczepy są wypoziomowane na drewnianych legarach lub betonowych bloczkach nie wkopanych w ziemię. Przeważnie takie chałupki i tak stawiane są na działkach rekreacyjnych , które żądzą się swoimi prawami i w ich statusie jest zapisane co wolno , a co nie.

maniak6 

Wysłany: 2015-01-18, 16:57   

Ja posiadam domek ponad 40m2 i tutaj już trzeba było się szarpać, ale jakoś załatwiłem :)

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2015-01-18, 19:34   

Dzieki za odpowiedź a jak się sprawa ma do 35 m2 na terenach wiejskich?

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-01-18, 20:06   

Sprawdź , jaki jest status działki ?( rolna , budowlana, rekreacyjna ). I będziesz wiedział co dalej robić? Lub przejdź się do gminy i tam popytaj ;)

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2015-01-18, 21:07   

Jak na razie rolna pow 56 arów słyszałem że musi być powyżej 1 h żeby się załapać na te 35 m2

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-01-19, 21:34   

Podejdź do gminy i się dokładnie dowiedz. Z tego co ja się orientuję , 1h to minimum pod siedlisko . A przy siedlisku nie ma ograniczenia m2. Dowiadywałem się jakieś 7 lat temu przy kupnie ziemi- może się coś zmieniło

maniak6 

Wysłany: 2015-01-22, 15:13   

Przemek dobrze pisze, ale dokładnie jak masz 1 hektar przeliczeniowy czyli nieco ponad hektar. Wtedy domek możesz mieć nawet 100m2

barnow1 

Wysłany: 2017-04-05, 23:24   

Domki holenderskie są całkiem spoko, ja bardziej preferuje domki letniskowe.
Jakoś odstrasza mnie zabudowa holendrów itd. A już za miesiąc odpoczne sobie i połowie na zalewie Sielpia

Majcher92 
Łukasz Majchrzyk

Wysłany: 2017-04-06, 15:15   

barnow1, są tam jakieś domki blisko wody? Coś więcej o tym miejscu możesz powiedzieć? Mam dosyć blisko i chętnie bym weekend spędził któryś.

Odpowiedz do tematu