Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze kroki przy wiązaniu własnych przyponów
Autor Wiadomość
pawelo314 

Wysłany: 2017-04-02, 20:18   Pierwsze kroki przy wiązaniu własnych przyponów

Witam, zawsze korzystałem z gotowych przyponów (standardowych) bez żadnych pierścieni, koralików, rurek termo i tym podobne ;) Ostatnio często siedząc na zasiadkach irytowało mnie to, że łowie na 2 wędki i dwa takie same zestawy. Nie omijając tego, że czasami łowiem karpie po prostu na sam haczyk bez żadnego "włosa" i było okey :)

Teraz chciałbym wiązać własne włosy i nauczyć się kilku podstawowych, robić je perfekt i później samemu trenować i robić te "moje", które mi się sprawdzają :) i je udoskonalać. Wiem, że jest pełno tematów na forum ale chciałbym założyć własny abyście pomogli mi wybrać materiały potrzebne do stworzenia prostych przyponów. Ostatnio oglądałem ten film: https://www.youtube.com/watch?v=ykvbrNbthbM i wydaję mi się, że gdybym posiadał te materiały był bym w stanie robić takie przypony i sobie je sprawdzać w akwarium :)

Był bym wdzięczny za pomoc w napisaniu listy rzeczy do kupienia i nauki
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-04-02, 21:26   

Cześć! napisze z "grubej rury". Jedyne co Cię ogranicza w tworzeniu własnych przyponów to ilość dostępnych materiałów na rynku bo to właśnie one robią niejednemu sito z mózgu :)

Znam dużo ludzi, którzy nakupują materiałów za "X" złotówek a później zagracają nimi sobie tylko pudełka.
Zastanów się najpierw jakich haków i plecionek chcesz używać bo to chyba najważniejsze. Następnie dobieraj sobie akcesoria potrzebne do stworzenia "swojego" przyponu.
Moim zdaniem powinieneś uzbroić się w:
rurki termokurczliwe
stopery
rurki anty splątaniowe
ciężarki np. FOX kwik (są super)
narzędzie do ściągania otuliny
dobre nożyczki do plecionek
ringi np. do blow back rigów
itp itd.

Generalnie jest tego cała masa... Wyciągnij wnioski z wód na których łowisz a następnie dopasuj do nich przypony. Nie każdy jest tak samo skuteczny na każdej wodzie.

PS. Zawsze służę radą :)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-04-02, 22:11   

pawelo314 napisał/a:
Wiem, że jest pełno tematów na forum ale chciałbym założyć własny abyście pomogli mi wybrać materiały potrzebne do stworzenia prostych przyponów.

Wiesz i zakładasz nowy temat zamiast czytać, oglądać, praktykować samodzielnie? :shock: . W sieci jest ogrom filmów instruktażowych dokładnie o zawartości, jaką uzasadniasz założenie tematu. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę :idea: . Kompletnie nie rozumie sensu tego tematu.
pawelo314 napisał/a:
Teraz chciałbym wiązać własne włosy

Proponuję skorzystać z forum dla fryzjerów.

pawelo314 

Wysłany: 2017-04-02, 22:22   

AndrzejN. napisał/a:
pawelo314 napisał/a:
Wiem, że jest pełno tematów na forum ale chciałbym założyć własny abyście pomogli mi wybrać materiały potrzebne do stworzenia prostych przyponów.

Wiesz i zakładasz nowy temat zamiast czytać, oglądać, praktykować samodzielnie? :shock: . W sieci jest ogrom filmów instruktażowych dokładnie o zawartości, jaką uzasadniasz założenie tematu. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę :idea: . Kompletnie nie rozumie sensu tego tematu.
pawelo314 napisał/a:
Teraz chciałbym wiązać własne włosy

Proponuję skorzystać z forum dla fryzjerów.

Powiem tak: Forum jest po to aby pisać i tworzyć tematy jakie mi się podoba, nie po to jest forum karpiowe aby szukać w internecie, nie każdy ma tak spore doświadczenie aby szukać w internecie, nie zawsze na YT czy innych portalach znajdziemy to co chcemy. Jeżeli twoje wypowiedzi nic nie wnoszą do tematu ? to po co się wypowiadasz? piszę to po to i uzasadniam "swój temat", jestem początkujący jeżeli chodzi o wędkarstwo "karpiowe" chyba lepiej mieć swój własny temat i w nim toczyć "własne problemy" odnośnie wiązania nowych przyponów i zestawów niż błądzić w internecie, jeżeli masz zamiar chodzić i trolować tematy ludzi "mało doświadczonych" to proszę odpuść, nie każdy jest taki doświadczony jak ty i każda twoje wypowiedź prowadzi do wyszukiwarki google. Jeżeli twój wiek podany w profilu forumowym jest adekwatny to chyba wiesz co to pokora? i wiesz jak się zachować wobec innych jeżeli masz zamiar wyśmiewać się z moich tematów czy też użytkowników dopiero rozpoczynających przygodę to wydaję mi się, że tą sprawę zostawię moderatorom forum i administracji :)

Wracając do tematu: Klimek No własnie mam za***isty mętlik " :D
Bo inaczej tego nazwać nie mogę, jeżeli mógłbyś / moglibyście :D mi doradzić... może opiszę w skrócie moje ulubione łowisko, gdzie nie raz widziałem jak ludzie łowią na pop upy, zwykłe zestawy, zestawy antysplątaniowe.... w sumie każdy mówi co innego...

Ja osobiście miałem nawet brania na hak, bez żadnych specjalnych przyponów... Jezioro pełne karpi 15 kg + 20 kg, dużo ludzi mówi, że łowi blisko brzegu, jedni daleko, no w sumie wszystko... i tu jest problem :D ostatnio kumpel wchodził do wody i mówił, że strasznie dno jest muliste... nie ma dużo zaczepów, ciężki orzech :D

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-04-02, 22:34   

Wiem doskonale o czym piszesz, o swoim lenistwie lub indolencji w korzystaniu z udostępnionej wiedzy.

pawelo314 

Wysłany: 2017-04-02, 22:36   

Tak jak mówisz.

Odpowiedz do tematu