Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędka karpiowa Jaxon Grand Virtuoso
Autor Wiadomość
marcin79 
Marcin Walczak

Wysłany: 2013-12-20, 16:00   Wędka karpiowa Jaxon Grand Virtuoso

Witam. Proszę o wypowiedzi kolegów karpiarzy, którzy posiadali bądź posiadają tego typu wędki na temat akcji tego wędziska. Pozdrawiam

boras 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2013-12-20, 17:53   

Ja nie posiadałem i nie posiadam więc nie wiem czy powinienem się wypowiadać, ale wg. mojej opinii Jaxon nie jest dobrym wyborem. Co do akcji to przelotki na podwójnych stopkach mogą nieco wpływać na akcję (jeszcze zależy z jakiego materiału wykonane są stopki, ale wątpie żeby były z tytanu).

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2013-12-20, 18:02   

A ja mam wręcz przeciwne zdanie. Używa ich sześciu moich znajomych i każdy z nich jest zadowolony z tych patyków :D Sam chciałem je kupić, ale nie lubię jak moi znajomi mają taki sam sprzęt jak ja, więc wybrałem inne ;)

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-12-20, 18:03   

Za te 250 zł kupisz dużo lepszy i sprawdzony sprzęt

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2013-12-20, 18:13   

okon27 napisał/a:

Myślę, że jakość wykonania jest o wiele lepsza od kilku innych kijów w tych pieniądzach, zwłaszcza jak czytam o popękanych lakierach, ubytkach i krzywych przelotkach w np. DBW, Base :roll: Tylko jeden znajomy oddawał jedną sztukę do serwisu, bo ją połamał w stanie upojenia :/ Serwis przebiegł bez problemu. Jak za 220zł to całkiem fajny konkurent dla innych wędek. Akurat tu widać, że Jaxon zrobił kawał dobrej roboty :D

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2013-12-20, 19:56   

boras napisał/a:
Ja nie posiadałem i nie posiadam więc nie wiem czy powinienem się wypowiadać

Ja wiem, nie powinieneś się wypowiadać 8)

marcin79 
Marcin Walczak

Wysłany: 2013-12-20, 20:33   

Marco102. Jeśli twoi znajomi mają te wędki może widziałeś je w akcji. Podpowiesz jaką akcję mają szczytową czy inną?

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-12-20, 21:55   

marco102 napisał/a:
okon27 napisał/a:

Myślę, że jakość wykonania jest o wiele lepsza od kilku innych kijów w tych pieniądzach, zwłaszcza jak czytam o popękanych lakierach, ubytkach i krzywych przelotkach w np. DBW, Base :roll: Tylko jeden znajomy oddawał jedną sztukę do serwisu, bo ją połamał w stanie upojenia :/ Serwis przebiegł bez problemu. Jak za 220zł to całkiem fajny konkurent dla innych wędek. Akurat tu widać, że Jaxon zrobił kawał dobrej roboty :D

A ja myślę że blank jest o wiele ważniejszy od popękanego lakieru itp.
Sam widziałem jak Mistrall Aqua grande przy 3 kilowym karpiku pękł jak zapałka (kij nowy pierwszy raz na rybach) a wsadzę te dwie firmy do jednego wora ( podobna jakość )

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2013-12-20, 22:11   

marcin79, dla mnie te kije mają akcję paraboliczną. Bardzo ładnie się gną :D

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2013-12-20, 22:58   

Posiadam Jaxon Eternum (Niższa półka cenowa-około 200 zł) i złego słowa nie powiem. Ładnie pracuje z rybą i wykonanie bez zarzutu.

sokool 
Adam Sokołowski

Wysłany: 2013-12-21, 04:27   

Grand Vitruoso to naprawdę dobry kij . Miałem i dlatego się wypowiadam :)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2013-12-21, 10:22   

Jeśli chodzi o serię wędzisk Grand Virtuoso, Monolith i XT-Pro to są to wędziska znacznie odbiegające jakością od tych tańszych jaxonów. Tutaj jest tylko ta bariera psychiczna - nie kupie jaxona bo słaby - jak ktoś zainwestował i kupił to może być mile zaskoczony. Nie porównuję tutaj oczywiście z topowymi markami wędzisk karpiowych. Ale nasz polski producent też ma niezłe kije i co ważne szybki i sprawny serwis:) Takie moje zdanie:)

marcin79 
Marcin Walczak

Wysłany: 2013-12-21, 15:21   

Fajnie, że tylu forumowiczów wypowiedziało sie na ten temat. Przed zakupem warto wiedzieć coś na temat danego produktu, w poniedziałek jadę do sklepu obejrzeć kijki. Pytałem o Jaxona bo tylko tego producenta kije przeważają w sklepach w mojej okolicy. Jak zobaczę na żywo pomacam, zapytam sprzedawcy czy jest zorientowany jaką akcję mają te kjki zobaczymy co mi powie. Pozdrawiam

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2013-12-21, 17:02   

Zwróć uwagę na uchwyt kołowrotka, te metalowe części lubią być odklejone i latać luźno. Druga sprawa to rozłóż kij i pomachaj nim trochę, potrafią bić na łączeniach albo uchwycie kołowrotka. Poza tym to wydają się ok.

Damian07 
damian07

Wysłany: 2013-12-26, 15:54   

Witam.Osobiście mam takie kije dwie sztuki 3.90,jestem z nich bardzo zadowolony,kije bardzo ładnie pracują podczas holu ryby czym sprawiają frajdę.Co do firmy jaxon to mogę powiedzieć że jestem zadowolony z tych patyków na nowy sezon zastanawiam się nad zakupieniem Jaxon XT - PRO. Stereotypy na temat tej firmy są różne ale prawda jest jedna że jeżeli ktoś kupuje patyk za 80 zł to niech nie oczekuje od niego cudów , z czystym sumieniem mogę polecić grand virtuoso.

PawelKarp 
Paweł Przybyła

Wysłany: 2013-12-26, 21:14   

Miałem jeden kijek Jaxon Grand Virtuosso 3,6m 3lb 3 składy. Była to moja pierwsza karpiówka i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć :) Teraz odsprzedałem ją kumplowi i również jest zadowolony :)

rekin22 

Wysłany: 2013-12-28, 16:30   

Jak najbardziej fajna wędka, dzięki której łowienie to sama przyjemność. Ja byłem zadowolony.

marcin79 
Marcin Walczak

Wysłany: 2014-02-03, 22:50   

To i ja mam nadzieję, że będę zadowolony z tego kija i wypowiem się po sezonie jak się sprawował. Bo może opinia o Jaxonie jest nieaktualna :D

szczypiorlukasz 
Łukasz Skrzypek

Wysłany: 2014-02-05, 17:41   

Używam tego kija (13ft 3lb) od dwóch sezonów i powiem szczerze nie spodziewałem się, że z wędki jaxona można być tak zadowolonym. Wędka naprawdę fajna jak na tą cenę, dobrze się rzuca nawet z PVA a i podczas holu piękna sprawa, polecam.

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2015-08-27, 14:20   

Jaxon Grand Virtuoso to była moja pierwsza karpiówka (12ft 3lb). Akcja jak dla mnie paraboliczna (ładnie się gnie). Używam jej do plecionki i praktycznie bez spinek. Dla porównania mam też Traper Dynamic (12ft 2.75lb) i cały czas spinki ;( (używam jej do żyłki). Rzuty są dla mnie super. Przerzuciłem staw u Bieńka w zawadzie :shock: stanowisko na tym kamiennym pomoście.

marcin79 
Marcin Walczak

Wysłany: 2015-09-15, 20:42   

Witam. Po dwóch sezonach użytkowania tej wędki jestem z niej zadowolony akcja faktycznie paraboliczna. Największa rybka wyjęta na to wędzisko to lustrzeń 14kg. Wędka współpracuje z kołowrotkiem Okuma Powerliner 860 nawinięta plecionka. Jak za takie pieniądze polecam :D

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2017-03-24, 11:39   

Osobiście jestem zdania,że lepiej kupić najwyższą serię producenta x niż najniższą serię producenta wyższej klasy.Grand Virtuosso zakupił znajomy który poluje na sandacze na żywca.Facet jest bardzo zadowolony.Tak jak już ktoś wyżej napisał nie porównujmy Jaxona za 80zł do kijów tego samego producenta za niemal 200zł

Odpowiedz do tematu