Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór miejsca na zasiadki
Autor Wiadomość
matzlasu 
Mateusz Bzdęga

Wysłany: 2017-03-11, 11:39   Wybór miejsca na zasiadki

Witam kolegów, zwracam się pytaniem do was w doborze miejscówki.
Opis wody której temat dotyczy:
- sztuczny wykopany prywatny zbiornik ok 15-18 lat, 1,8 ha lutra wody, głębokość sięgająca do 2,5 metra
- występujące gatunki: karp (nie złowiłem mniejszego niż 3 kg - największy 8,6 kg.), karasie japońce i pospolite, wzdręga, płoć, okoń, szczupak, tołpyga
- częściowo porośnięty niską moczarką na dnie, troszkę występującego mułu na dnie
- łowisko o bardzo małej presji wędkarzy ponieważ właściciel dość restrykcyjnie dobiera ludzi którzy mogą tam łowić
Mam do was teraz koledzy pytanie. Chcę w tym roku zacząć spędzać tam kilkudobowe zasiadki, ponieważ wcześniej urządzałem sobie kilkugodzinne wypady nęcąc punktowo i łowiąc w różnych miejscach.
Chciałbym żebyście pomogli mi w doborze odpowiedniej miejscówki. Na załączonym zdjęciu widoczny jest zbiornik o którym piszę. Zacznijmy od legendy
1. Jest to półwysep zrobiony w zeszłym roku, kaprys właściciela - nie mam pojęcia co to ma na celu
2. Zaznaczone wypłycanie od miejsca w którym niegdyś była plaża po której nie ma teraz śladu.
3. Górka na dnie porośnięta zielskiem.
4. Najgłębsze miejsca centrum zbiornika i rów wzdłuż wyspy.
5. Brzeg porośnięty delikatnie trzciną i przy tym brzegu chciałbym położyć zestawy
6. Miejsca położenia zestawów

To są moje propozycje położenia zestawów w tej zatoczce z trzcinami. Zamierzam tam nęcić dywanowo mieszanką ziaren, z dodatkiem mieszanki pelletów i różnej średnicy. Liczę też drodzy koledzy mający większe doświadczenie na wasze propozycje oraz zdanie co do taktyki na tej wodzie.

woda.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 90,18 KB

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-03-11, 12:04   

Kładź przy rowie najlepiej na spadku do tego rowu.

Skeri 
Kamil Kozaczkiewicz

Wysłany: 2017-03-13, 13:11   

Ja bym postawił własnie obok trzcin , tylko ile tam jest głębokości ?
I czy jest ostry spad czy delikatnie schodzi ?
Bo jeśli jest ostry spad to poszukał bym jakiejś pułki i tam zostawił zestawy, jeśli schodzi delikatnie to postawił bym na głębokości ok. 3,3m.
Kuszące są też te górki porośnięte zielskiem,tylko czy wiesz na jakiej są głębokości ?

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-03-13, 13:46   

Woda ma 1,8ha.
Szybko możesz ją obłowić. Za proponuje na początek próbować tam, gdzie Ci najwygodniej :D

matzlasu 
Mateusz Bzdęga

Wysłany: 2017-03-14, 18:37   

Mam zamiar wybrać się w przyszłym tygodniu i poświęcić się i porządnie przemarkerować to łowisko, i przygotować sobie mapę głębokości i wszelkich zniekształceń na dnie. Ogólnie głębokość całego łowiska jak pytałem właściciela maksymalnie do 3 metrów.

Skeri: głębokości jeszcze nie markerowałem przy trzcinkach, ale raczej jest tam łagodny spad, jak już pisałem wcześniej jest to sztuczna woda, i nie sądze żeby włascicel kopiąc to myślał o jakimś ukształtowaniu dna. Co do górki to jest ona na głębokości ok +- 2 m ale sama w sobie nie jest jakaś super wysoka bo ma może jakieś 40 cm wzniesienia.
mongo2001 : właśnie jeżdżąc w zeszłym roku łowiłem z przypadku w wielu miejscach na tym jeziorku podczas kilku wypadów maksymalnie 5-6-cio godzinnych. W tym roku mam zamiar siedzieć tam minimum dobę i chciałbym wybrać miejsce które pozwoliłoby mi osiągać konkretne wyniki

tomasz33
: ale łowić z przeciwległego brzegu , czy może z tej wysepki kłaść sobie zestawy a rozkładać się na samej wyspie.

walcek

Wysłany: 2017-03-19, 22:45   

Czy mógłbyś nam napisać rezultaty Twoich obserwacji, gdy już zakończysz?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-03-21, 07:58   

Cytat:
ale łowić z przeciwległego brzegu , czy może z tej wysepki kłaść sobie zestawy a rozkładać się na samej wyspie.

Gdzie Ci wygodniej. Gdzie będzie łatwiej wyholować rybę .

matzlasu 
Mateusz Bzdęga

Wysłany: 2017-03-21, 13:24   

walcek napisał/a:
Czy mógłbyś nam napisać rezultaty Twoich obserwacji, gdy już zakończysz?

Niestety z braku czasu obserwacje i badanie dna zostaje przełożone na bliżej nie określony czas. Jeśli tylko coś ustalę poinformuję:)

Odpowiedz do tematu