Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile sypać kukurydzy?
Autor Wiadomość
hakiera

Wysłany: 2016-08-22, 17:39   Ile sypać kukurydzy?

Chodzi mi ile wywalić kukurydzy z konopiami na 1 karpiówkę. Nęcić będe spombem. Co ile donęcać. Akwen 5 ha, średnia głębokość do 2m. Wystepuje tam leszcz, płoć, jaź i oczywiście karp. Temperatura powietrza 22- 26 stopni i jak przyjdzie wrzesień i będzie troche chłodniej to sypać mniej? Jeszcze czy jest sens żucać w te miejsce bez siatki pva, sam hak z bałwankiem żeby osiągnąć upragnioną odległość. Wędka daiwa phantom 3lbs, do spomba chcę kupić konger road pilk 250gr 2.7m. Trochę opszernie ale dopiero się uczę.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-08-22, 23:58   Re: Ile sypać kukurydzy?

hakiera napisał/a:
Chodzi mi ile wywalić kukurydzy z konopiami na 1 karpiówkę. Nęcić będe spombem. Co ile donęcać. Akwen 5 ha, średnia głębokość do 2m. Wystepuje tam leszcz, płoć, jaź i oczywiście karp. Temperatura powietrza 22- 26 stopni i jak przyjdzie wrzesień i będzie troche chłodniej to sypać mniej? Jeszcze czy jest sens żucać w te miejsce bez siatki pva, sam hak z bałwankiem żeby osiągnąć upragnioną odległość. Wędka daiwa phantom 3lbs, do spomba chcę kupić konger road pilk 250gr 2.7m. Trochę opszernie ale dopiero się uczę.

Ciężko odpowiedzieć na Twoje konkretne pytanie. Jeden może powiedzieć kilogram inny 10 kg i każdy może mieć rację. Ale jedno mi się nasuwa ... jeżeli już piszesz to sprawdzaj sobie to wszystko w słowniku i nie pisz z rażącymi błędami ----- rzucać nie "żucać" oraz obszernie nie opszernie

Mid0 

Wysłany: 2016-08-25, 11:36   

Witam! Na swojej ostatniej zasiadce nęciłem na 1 stanowisko 10 rakiet SPOMB co 4 godziny mieszanką ziaren z kulkami i pelletem. Efekt jakiś był. Po nęceniu na tą wędkę zakładałem zestaw i zarzucałem za miejsce nęcenia. Złowiłem wtedy 7 karpi małych po 2 i 3 kg. To moja taktyka, każde łowisko jest inne. Myślę, że pomogłem!

lapa121 
Konrad Wojda

Wysłany: 2016-08-25, 14:06   

Mid0 napisał/a:
Witam! Na swojej ostatniej zasiadce nęciłem na 1 stanowisko 10 rakiet SPOMB co 4 godziny mieszanką ziaren z kulkami i pelletem. Efekt jakiś był. Po nęceniu na tą wędkę zakładałem zestaw i zarzucałem za miejsce nęcenia. Złowiłem wtedy 7 karpi małych po 2 i 3 kg. To moja taktyka, każde łowisko jest inne. Myślę, że pomogłem!

Myślę ze nie pomogłeś...każda woda inna i u niego 10rakiet to moze wykarmic ryby na tydzień :-P najpierw niech opisze populacje karpi i wszystkie szczegóły to dopiero. To co sprawdza sie u Ciebie u niego nie musi.

hakiera

Wysłany: 2016-08-25, 21:16   

Zalew z 5 hektarów w kształcie kiszki. Średnia głębokość z 2 metry. W tamtym roku na federka połowiłem sporo karpi takich pod 2kg było sporo leszczy i karasi. W tym zastuj ryba słabo bieże. Z większych sztuk widziałem złowione 2 karpeje 8kg. Nie wiem co jeszcze mam dodac, jaka pogoda każdy widzi. Pozdrawiam

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2016-08-25, 21:33   

hakiera, bardziej niż na ilości myślałbym o regularności nęcenia.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-08-25, 21:49   

kamionki, oraz jakości :-)

P.s nie wszystko złoto consie swieci :)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-08-25, 22:53   

hakiera napisał/a:
Zalew z 5 hektarów w kształcie kiszki. Średnia głębokość z 2 metry. W tamtym roku na federka połowiłem sporo karpi takich pod 2kg było sporo leszczy i karasi. W tym zastuj ryba słabo bieże. Z większych sztuk widziałem złowione 2 karpeje 8kg. Nie wiem co jeszcze mam dodac, jaka pogoda każdy widzi. Pozdrawiam

Według mnie najważniejsze to jakie pogłowie karpi w danym zbiorniku jest. Karpie około 2 kg to przeważnie karp zarybieniowy i dlatego w tamtym roku sporo łowiłeś, bo było po zarybieniu. Możliwe, że jeżeli to zbiornik gdzie można zabierać ryby, to po prostu nie ma ich już w zbiorniku w takiej ilości jak rok temu.
!!!!!!!!!!!!!
PROPONUJĘ JESZCZE RAZ, BYŚ SPRAWDZAŁ TEKST JAKI ZAMIESZCZASZ BO NAPRAWDĘ PISZESZ ZE STARSZYMI BŁĘDAMI ORTOGRAFICZNYMI..... zastój nie zastuj oraz bierze nie bieże ...

RUMUN --- litości .....

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-08-25, 22:58   

stary_dinozaur napisał/a:
PROPONUJĘ JESZCZE RAZ, BYŚ SPRAWDZAŁ TEKST JAKI ZAMIESZCZASZ BO NAPRAWDĘ PISZESZ ZE STARSZYMI BŁĘDAMI ORTOGRAFICZNYMI..... zastój nie zastuj oraz bierze nie bieże ...

Oj tam :mrgreen: :mrgreen:

lapa121 
Konrad Wojda

Wysłany: 2016-08-26, 07:39   

Kolego karpiki 2kg to z zarybień jak podpowiedzieli poprzednicy. Popytaj miejscowych jak z populacją karpia, podjedź kilka razy bez wędek i obejdź zbiornik naokoło. Wtedy zobaczysz czy karpie sie wygrzewają lub spławiają. Ja dzięki takim wyjazdom bez wędek lub ze spinningiem dużo więcej wiem o wodach. Jak będziesz znał mniej więcej populacje karpi to sam sie domyślisz, ewentualnie podpowiemy ile mniej więcej można sypać aby było "bezpiecznie" ;)

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-08-26, 09:25   

Podobno nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi...

Tak więc według mnie 2.5 kg na zestaw.

Pozdrawiam

lapa121 
Konrad Wojda

Wysłany: 2016-08-26, 10:39   

shivan napisał/a:

Pozdrawiam

:mrgreen:

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-08-26, 14:32   

shivan napisał/a:

Pozdrawiam

Jak zawsze skromnie nęcisz :mrgreen: Mnie zazwyczaj na 3 dniową zasiadkę idzie 30 l kuku - 20 l orzecha, trochę peletu oraz kulek i dzięki temu czasami uda mi się coś złowić.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-08-26, 14:41   

2.5kg to tylko na pierwszy rzut przecież;] ...jak będzie ruch w interesie to trzeba sukcesywnie donęcać .

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-08-26, 15:36   

hakiera, A Tobie nie chodzi przypadkiem po głowie zalew Repczyce ?? Jeżeli tak to wiem co to za zbiornik. I co Ci mogę powiedzieć,że ja na Twoim miejscu nie bawiłbym się w zakładanie tematu - ile kukurydzy itd. a nęcił systematycznie np. po 3-5kg. kukurydzy z zalewajką do tego dorzuciłbym pellet + kulki i myślę,że miałbyś efekty.A uwierz mi,że ryba na tym zbiorniku jest i Tobie powinna również podejść..

wojt 

Wysłany: 2016-08-28, 13:14   

shivan napisał/a:

Pozdrawiam

Jak zawsze skromnie nęcisz :mrgreen: Mnie zazwyczaj na 3 dniową zasiadkę idzie 30 l kuku - 20 l orzecha, trochę peletu oraz kulek i dzięki temu czasami uda mi się coś złowić.

A co jak dasz do wody połowe tego to co mniej połapiesz stary dinozarur? Pełna łódka na zestaw w lato a na zimną wodę pva i garść dobroci i wystarczy. Chyba że dłudotrwałe nęcenie ale na tym sie nie znam bo łowię zawsze z marszu

hakiera

Wysłany: 2016-08-28, 14:58   

W sumie nie o repczyce mi chodziło ale dzięki za odpowiedzi. Narazie jade na wakacje, jak wrócę będe kombinował.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-08-28, 18:02   

wojt napisał/a:
..........
A co jak dasz do wody połowe tego to co mniej połapiesz stary dinozarur? Pełna łódka na zestaw w lato a na zimną wodę pva i garść dobroci i wystarczy. Chyba że dłudotrwałe nęcenie ale na tym sie nie znam bo łowię zawsze z marszu

Wszystko zależy gdzie łowisz i jak łowisz. Piszesz z marszu tz..... jeden dzień? jedna noc? Ja zazwyczaj zaliczam najmniej 2-3 nocki dlatego takie nęcenie i nie zaliczam tego do długotrwałego nęcenia.

Peres 

Wysłany: 2016-08-28, 20:30   

Z reguły siadam na weekendy od piątku po południu do niedzieli w południe, praca nie bardo pozwala na więcej :/ Schodzi mi najczęściej ok 20 litrów kukurydzy z rzepikiem, 15 litrów mieszanki dla ptaków z dodatkiem lnu i słonecznika + 5 litrów konopi. Trochę pelletu i kulek na zestaw. Jakoś nie uważam żeby to było dużo. Ryba ziarno trawi szybko, a jak jest dużo amurów i wejdą w nęcisko to powiedziałbym, że jest to mało. Tak nęcę w pełni sezonu. Wczesną wiosną i późną jesienią nęcę bardziej punktowo i oszczędnie. Raczej mi się to sprawdza. Wiele też zależy od tego czy ryba żeruje. Jak nic się nie dzieje i nie widać oznak żerowania, czasami zostaje tego trochę wtedy leci wszystko na koniec zasiadki do wody :mrgreen:

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-08-29, 16:19   

hakiera napisał/a:
W sumie nie o repczyce mi chodziło
A o jaką wodę ?? O Dubicze Cerkiewne ??

hakiera

Wysłany: 2016-09-12, 16:18   

Właśnie o Dubicze😄

john21wall 

Wysłany: 2016-09-14, 09:28   

Ja konopie jednak moczę 24 godziny , potem je gotuję , aż zaczną puszczać biały kiełek ;)
takie konopie używam do nęcenia razem z kukurydzą , przygotowuję ją tak jak kolega wyżej napisał..
Nie wylewaj broń boże wody z gotowania konopi - ja używam jej do przygotowania np. pasty pelletowej do metody , lub do przygotowania zanęty do łowienia batem.
Jeśli nęcę pontonu lub spodem , to wodą z gotowania konopi , zalewam nią mieszankę ziaren i pelletów.

Bogusław78 
Bogusław Tarnawski

Wysłany: 2016-09-29, 11:30   

Witam, chciałbym zapytać się bardziej doświadczonych forumowiczów czy nęcić jeszcze kukurydzą czy już tylko samymi kulkami.Miejsce nęcenia to rzeka Odra aktualna temperatura to 14,7C,miejscówka od wiosny sypana prawie codziennie 5-7kg kuku plus kulki od tygodnia bez efektów (wysokie ciśnienie).Czy może tylko zmniejszyć porcję i czy jest jakaś dolna granica temperatury przy której karpie przestają pobierać kukurydzę?

karpiarz_123
Marcin Moziiewicz

Wysłany: 2016-09-29, 12:21   

A tak z ciekawości jakie miałeś efekty na tej miejscówce?

Bogusław78 
Bogusław Tarnawski

Wysłany: 2016-09-29, 12:51   

Cóż to ciężkie pytanie,dla jednego były by to znakomite efekty a dla drugiego niewystarczające,ja natomiast jestem zadowolony jak na dziką wodę i w dodatku rzekę na której nie wszyscy umieją się odnaleźć.Ilościowo bywało 4-5szt. na nocce ale bywało też bez piiiiipiiii co do wielkości standard to 10-12kg w tym roku największy karp to 18kg amur 16,5kg łowię na Odrze ponad 20 lat ale karpie dopiero od drugiego sezonu dlatego jestem jeszcze początkujący w temacie.

karpiarz_123
Marcin Moziiewicz

Wysłany: 2016-09-29, 15:53   

Pytałem to wydaje mi się że 5-7kg kuku to znika w 1h. Czyli pewnie karpie i amury nie dopchały się do kuku.

Bogusław78 
Bogusław Tarnawski

Wysłany: 2016-09-29, 16:32   

Widocznie źle Ci się wydaje.Tu sukces polega na systematyczność znam ludzi co sypią po 25kg na raz i wcale nie łowią więcej czy większe sztuki.Po za tym na tym odcinku jest akurat mało leszcza wiem,wiem są jeszcze klenie,jazie,płocie ale skoro mam efekty które mnie satysfakcjonują to niczego nie będę zmieniał a jak doczytałeś to pisałem jeszcze że sypie kulaski i nie podałem ile.Ale moje pytanie było czy jest jakiś ostateczny termin/temperatura wody w którym karpie przestają pobierać kukurydzę a nie ile sypać bo to indywidualna sprawa.

Jan Brzuszek 
jonu

Wysłany: 2016-09-29, 22:05   

Warto się zastanowić nad magiczną liczbą 9. To jest temperatura wody (+ -), w której można myśleć o zmianie taktyki. Ale przecież nikt nie napisze, że inną magiczną liczbą może być 25, czyli 25 deko na 1kg karpia :-)

carlos 
Capric

Wysłany: 2016-09-30, 11:50   Re: Ile sypać kukurydzy?

hakiera napisał/a:

Ciężko odpowiedzieć na Twoje konkretne pytanie. Jeden może powiedzieć kilogram inny 10 kg i każdy może mieć rację. Ale jedno mi się nasuwa ... jeżeli już piszesz to sprawdzaj sobie to wszystko w słowniku i nie pisz z rażącymi błędami ----- rzucać nie "żucać" oraz obszernie nie opszernie

Tym bardziej, że przy pisaniu wiadomości wszystkie błędy są podkreślone na czerwono :roll: :roll:

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-09-30, 11:55   

hakiera, Skoro Nasi Userzy oficjalnie poprosili o zwrócenie uwagi na ,,Twoje arcydzieła ", niniejszym to czynię.

Ogarnij się ortograficznie, to raz.... Dwa, mówi o tym regulamin tego forum :idea:

Bogusław78 
Bogusław Tarnawski

Wysłany: 2016-09-30, 15:46   

Dzięki za tą magiczną"9".

lavaza

Wysłany: 2017-03-20, 20:58   

Czy do nęcenia warto dodatkowo dorzucić mleko w proszku z otrębami? Ktoś próbował ładować takie "smakołyki"?

Odpowiedz do tematu