Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karpie pod powierzchnią wody
Autor Wiadomość
Misza 

Wysłany: 2012-07-28, 12:56   Karpie pod powierzchnią wody

Siedzę właśnie na zasiadce, a z racji, ze nic się nie dzieje przegladam forum:). Lampa jest niemilosierna, idac za klasykiem "zar leje sie z nieba" - Hydrozagadka - przy okazji polecam ten film, nie tylko na zasiadki:) Moje zestawy pozostają nie ruszone, a pod powierzchnia pływa z 15 karpi, w tym jeden koło dzyszki. Macie jakieś sposoby na takie misie? W razie szybkiej odpowiedzi może jeszcze uda mi się wasze rady zastosować:)

Ps
Modzie sorry za brak polskich znaków, ale pisze z telefonu.

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2012-07-28, 14:15   

Spróbuj zastosować zestaw Zig Rig to chyba najlepsze wyjście.

TommY 

Wysłany: 2012-07-28, 15:26   

Tak jak kolega napisał zig-a, lub z powierzchni na chleb, pop-upy, psie ciasteczka itp.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-07-28, 17:12   

Jeżeli jesteś przygotowany to tak jak wyżej polecają zastosuj ZigRig'a - uformuj jakiegoś robaczka ładnego hehe.

Misza 

Wysłany: 2012-07-28, 19:41   

Przygotowany nie byłem niestety najlepiej, więc zrobiłem prowizorkę i ... nie zadziałała, ale może następnym razem;) Czy na forum nie było tematu zig-rig'a? Pamiętam, że go kiedyś przeglądałem, a teraz znaleźć nie mogę:(

Przy okazji Was dopytam. Czy przy głębokości ok. 1,8-2m i karpiach pod samą powierzchnią, da się skutecznie łowić zig-rig?

Silton 
Michał Zaworski

Wysłany: 2012-07-28, 19:57   

http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=1126

Misza 

Wysłany: 2012-07-29, 12:43   

Dzięki za podpowiedź, wpisywalem zig rig w wyszukiwarkę, ale nie mogłem znaleźć tego tematu:/ no cóż nie pozostało mi nic innego jak następnym razem dobrać się misiom do czterech liter;)

krzysiek51 

Wysłany: 2012-09-04, 20:04   

http://nash.com.pl/tv/video/78

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-10-12, 11:40   

Zig rig to bezkonkurencyjna metoda na Nowaki :)

barthez_30
NoKill

Wysłany: 2014-01-08, 19:50   

tak ostatnio wymyśliłem żeby zastosować do zig riga stopery do uszów:) są wykonane z jakiejś pianki, którą można nasączyć jakimś atraktorem, są w różnych kolorach da się je przyciąć do potrzebnej wielkości. Może zadziała :D

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 20:01   

barthez_30, ooo... jak już stopery to tylko miód moim zdaniem. :mrgreen:

zimny
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 21:50   

Wydaje mi się, że stopery po nasączeniu nie będą pływać

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2014-01-08, 22:42   

Nash.com.pl napisał/a:
Zig rig to bezkonkurencyjna metoda na Nowaki :)

Na zawodach , które organizowaliśmy na Nowakach A.Walczak i A.Zaręba pokazali klasę łowiąc właśnie na Zig Riga.
Byłem w szoku , że ta metoda może być aż tak skuteczna !!!
Trochę ich wypytałem o szczegóły i mam nadzieję w tym sezonie spróbować swych sił łowiąc na Zig Riga.

Krzysiek93 

Wysłany: 2014-01-09, 15:47   

Może spróbuj na kulę wodną. :D

barthez_30
NoKill

Wysłany: 2014-01-09, 20:19   

zimny napisał/a:
Wydaje mi się, że stopery po nasączeniu nie będą pływać

pływają na pewno wczoraj testowałem 20 godz w wodzie i było ok i ładnie puszczały aromat:)

Zdania rozpoczynaj z dużej litery. Rumun

Onlywsrh 

Wysłany: 2014-01-10, 21:57   

Właśnie kolega w zeszłym roku dał mi ten sposób i o dziwo amury brały.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-01-11, 05:57   

Onlywsrh napisał/a:
Właśnie kolega w zeszłym roku dał mi ten sposób i o dziwo amury brały.

Trochę nie rozumiem jak mógł kolega" dać ci ten sposób" :?: Jak piszesz kolego to napisz konkretnie o co ci chodzi .

dziabas82 
Michal Charuk

Wysłany: 2014-04-02, 23:24   

https://www.youtube.com/w...QFGcnc9VK8i1zg9

Tu macie chłopaki link jak co zamontować. Polecam

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-12-20, 20:26   

Mam pytanie do tych osób, które już łowiły tą metodą. Konkretnie chodzi mi o nęcenie.

Czy ktoś robił kule zanętowe i posyłał je procą na kilkadziesiąt metrów?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-12-20, 22:35   

Cytat:
Czy ktoś robił kule zanętowe i posyłał je procą na kilkadziesiąt metrów?

Oczywiście że tak ;) Jak i pewnie wszyscy spławikowcy ;)

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-12-22, 15:11   

Daniel, jeśli możesz to zdradź mi jakich zanęt używasz. Jak przygotowujesz zanętę aby kula, którą posyłasz procą na kilkadziesiąt metrów nie rozwaliła się w czasie lotu i trafiła w miejsce w którym wylądował twój zig rig.

Jednak bardziej chodzi mi o pracę samej zanęty po wpadnięciu do wody w miejsce, w którym masz postawiony zestaw. Czy jesteś w stanie przygotować zanętę, która po wpadnięciu do wody pracuje góra-dół, dół-góra czy jestem (jesteśmy) skazani na używanie gotowych, firmowych, bardzo drogich mieszanek?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-12-22, 15:17   

lukaniu-78, Zanęty sypkie robię sam z komponentów spożywczych, jak mam lenia to kupuję tanią bazę i tylko składniki smakowe i zapachowe dodaję.
lukaniu-78 napisał/a:
Czy jesteś w stanie przygotować zanętę, która po wpadnięciu do wody pracuje góra-dół

Całą robotę Ci tu zrobi mleko w proszku, rozdrobniony dmuchany ryż i słonecznik suszony (duży) mielony grubo ze skorupką ;)

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-22, 16:13   

Zanęta wcale nie musi być droga! Choć kto zabroni bogatemu? :mrgreen: Można kupić np. taką zanętę windującą i używać bez dodatków lub wzbogacić ją jeszcze o suchą mieloną grubiej karmę dla psów, tarty kokos lub wiórki kokosowe, mielony orzech tygrysi itp.
Baza zanęty windującej oparta jest i tu cytat: FORMUŁA "JOKER"OPARTA JEST NA SELEKCJI KOMPONENTÓW DZIĘKI KTÓRYM 40% ZANĘTY UNOSI SIĘ KU POWIERZCHNI LUSTRA WODY, PO CZYM TONIE NĘCĄC W TEN SPOSÓB SŁUP WODY.
-PROCES PRACY ZANĘTY TRWA 1-3 GODZIN ... Koniec cytatu.
Możliwości jest trochę. Taki mix dobrze pracuje w pionie. Dla smużenia dodać np. mleka skondensowanego do całej tej mieszanki.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2015-12-22, 17:31   

lukaniu-78 napisał/a:
Jak przygotowujesz zanętę aby kula, którą posyłasz procą na kilkadziesiąt metrów nie rozwaliła się w czasie lotu

Tak jak napisali koledzy wyżej ;)
Po wykonaniu kul,odstaw je na około 15-20mim aby związała zanęta,a potem formuj je jeszcze raz,tylko że wilgotnymi dłońmi ;)
Jeśli chcesz jeszcze dobry składnik wiążący,to polecam płatki owsiane(mogą byś zmielone maszynką)

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-12-24, 11:49   

Rozumiem, że da się taką zanętę - do strzelania procą - przygotować w trochę tańszy finansowo sposób. I bardzo dobrze :D

Myślę również, iż największym problemem w przygotowaniu takiej mieszanki jest odpowiednie proporcjonalne dobranie poszczególnych składników. Ale to już metodą prób i błędów. Chodzi mi o to aby kula zanętowa wystrzelona procą po kilkudziesięciu metrach lotu i wpadnięciu do wody nie spadła na dno jak kamień.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2015-12-24, 12:11   

lukaniu-78 napisał/a:
Chodzi mi o to aby kula zanętowa wystrzelona procą po kilkudziesięciu metrach lotu i wpadnięciu do wody nie spadła na dno jak kamień.

O to chodzi aby spadła na dno jak kamień,i powoli uwalniała frakcje pływające i smużące ;)
Do tego typu nęcenia możemy również użyć spomba.

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-12-24, 13:15   

Racja Przemysław! Umknął mi ten bardzo ważny szczegół. Bo przecież zbyt słabo sprasowana kula zanętowa nie doleci na odległość, która mnie interesuje tzn. dystans 50 metrów.

A co do spoda to na razie takowego nie posiadam i w przyszłym roku nie planuję zakupu - przynajmniej w trakcie trwania sezonu. Zamierzam kupić zestaw z pływakiem Nash Zig Float, który będzie spełniał również zadanie markera. Po prostu po zarzuceniu zestawu wypuszczam spławik do powierzchni, posyłam kilka kul procą jak najbliżej spławika i na końcu ustawiam głębokość na której chcę łowić. Tak są moje założenia teoretyczne ale jak będzie w praktyce z tą celnością strzelania procą to zobaczymy. Jestem zodiakalnym strzelcem więc poradzę sobie :D

kadarka3 

Wysłany: 2016-10-11, 16:00   

Jak na jesieni łowić na zig riga ? Gdzie szukać karpi ? Jak necie o tej porze roku ?

walcek

Wysłany: 2017-03-19, 22:20   

kadarka3 napisał/a:
Jak na jesieni łowić na zig riga ? Gdzie szukać karpi ? Jak necie o tej porze roku ?

Najlepiej wg. mojego doświadczenia biorą nad ranem :) Tak koło 4-5 gdy robi się już szarówka na Jesieni. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu