Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowiednia miejscówka.
Autor Wiadomość
Methodman 

Wysłany: 2015-04-30, 19:06   Odpowiednia miejscówka.

Witam. Mam pytanie odnośnie nęcenia i położenia zestawów. Czy jest sens siadać na takim miejscu. Zanęcam z brzegu z krzaków. Trochę muszę taszczyć cały sprzęt więc ta miejscówka byłaby dla mnie najodpowiedniejsza. Ma to być miejsce na krótkie jednodniowe zasiadki. Jeszcze jedna sprawa jest taka, że nie zaobserwowałem tam dużych ryb, tylko drobnicę. Dużych ryb mam na myśli, spławy i inne tego typu objawy. Ale wiem że w łowisku karp jest na 100% w przedziale od 2 do nawet 20 kilo. Woda PZW. około 30 h. Nakreślony obrazek to zatoczka jeziora o powierzchni około 4 h. Dno równe z lekkim namułkiem, trochę liści i patyków. Mam nadzieję że obrazek jest ok, i jakies sugestie przezczytam od was. Pozdrawiam.

łowisko.png
Plik ściągnięto 238 raz(y) 16,79 KB

majkgliwice 
Michał Kosidło

Wysłany: 2015-04-30, 21:58   

Według moich spostrzeżeń możesz łapać blisko brzegu( tak, jak na obrazku), ale muszą być spełnione 2 warunki: miejsce musi być zaciszne( mały ruch ludzi), pod wodą muszą być zawady, aby ryba czuła się bezpiecznie. Chyba, że to miejsce, to jej naturalne żerowisko. U mnie taki system się sprawdza. Łapię z 7m od brzegu, ale mam więcej niż 2.5m głębokości.

Methodman 

Wysłany: 2015-05-01, 03:18   

Odsuwajac sie troche od brzegu robi sie głębiej, na okolo 2-2,5m. Mam wtedy tylko problem z neceniem. Łyzka ciezko sie zamachnac bo w krzakach stoje jak nece. Miejsce jest bardzo zaciszne, ale tak jak pisalem wczesniej, nie wiem jak czesto odwiedzane jest przez miski. Duzy ruch drobnicy widac.

majkgliwice 
Michał Kosidło

Wysłany: 2015-05-01, 21:53   

Jeśli masz duży ruch drobnicy to ponęć sobie większą porcją kukurydzy wraz z kulkami różnej średnicy. Zainteresowanie ryb Twoją miejscówką będzie oznaczało, że jest atrakcyjna, więc w końcu przybędą i VIPy( miśki). Syp niekoniecznie dużo, ale systematycznie. 2m to już bezpieczna głębokość. Gdybyś zdołał się ulokować od zewnętrznej strony( prawej) dałoby Ci to pewną przewagę.

MariuszKopeć 

Wysłany: 2015-05-02, 21:11   

Jeśli masz czas necic to syp samymi kulkami. Np codziennie po 50-100kulek. U mnie daje to dobre rezultaty i nie lowie drobnicy.

Skeri 
Kamil Kozaczkiewicz

Wysłany: 2017-02-26, 10:45   

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu,więc napisze w tym.
A mianowicie mam pytanie apropo miejscówki na wiosnę/lato , mam wytypowane miejsce ok. 4m od brzegu głębokość na echo od 2,2m przy brzegu delikatnie schodzi do 3,4m dno twarde żwirek z małą ilością namułku, przy linii brzegowej ciągnie się pas drzew nisko pochylonych nad wodą. Może to być miejsce godne uwagi?
Czy trochę za blisko brzegu ?

Pozdrawiam.

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-02-26, 12:03   

Ja znalazłem miejscówkę na wodzie pzw,gdzie nie ma dostępu do całego brzegu.
Udało mi się złowić kilkanaście ryb od 6-13kg w odległości od 1m-2m od brzegu!!! Na głębokości uwaga...60-80cm!!! I jestem pewien, że nie nęcenie daje mi tam wyniki, tylko tam przepływają ryby nad ranem i jedno branie przeważnie jest.
Na brzegu nie ma drzew w pobliżu 15m. Nad zestawami są trzciny i trawy, zaczepów brak tylko roślin w brud od połowy maja.
Także trzeba spróbować położyć zestaw z popkiem kilka razy i zobaczyć, czy ryba tam przebywa, jeśli tak to już tylko kwestia czasu....

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2017-02-26, 13:31   

Skeri, jak dla mnie bankowe miejsce na wiosnę i lato. Odległością od brzegu się nie martw. W tamtym roku zdarzało mi się kłaść zestaw pół metra od brzegu i brania były.

Skeri 
Kamil Kozaczkiewicz

Wysłany: 2017-02-26, 19:29   

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: To miejsce jest zasłonięte przed słońcem i zastanawiam się czy wiosną nie będzie tam za niska temperatura wody? Dodam,że obok tego miejsca można chodzić tzn. jakieś 5m od drzew jest ścieżka,nie będzie to przeszkadzało miśkom,jeśli ktoś co jakiś czas przejdzie ? Mówię o porze dziennej w nocy panuje cisza nikt nie spaceruje :)

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-02-26, 19:44   

Skeri napisał/a:
Mówię o porze dziennej w nocy panuje cisza nikt nie spaceruje
Myślę,że raczej nie będzie to przeszkadzało. Ja mam wodę PZW,gdzie latem mam na myśli lipiec - sierpień pływają rowerki wodne i kajaki. To jest większy hałas niżeli para zakochanych przeszła by ścieżką.

Odpowiedz do tematu