Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dipy CC MOORE
Autor Wiadomość
Speedy81 

Wysłany: 2011-12-08, 20:36   Dipy CC MOORE

Może używał ktoś i mógłby się podzielić swoimi obserwacjami na ich temat ??

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-08, 21:15   

O jakie dipy Ci chodzi XP, XXX, meteor czy LS? A może chodzi Ci o Hellraisery do popków?

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-08, 21:28   

Piotr Ostrowski napisał/a:
O jakie dipy Ci chodzi XP, XXX, meteor czy LS? A może chodzi Ci o Hellraisery do popków?

Piotrek
chodzi mi i o Hellraisery i te z serii meteor , n-gage.
Wszystkie kulki mam popki i z tej i tej serii.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-08, 22:17   

Hellriserów nie stosowałem, ale może Wojtek się wypowie, podobnie z xp wiem że stosował kulki wiec pewnie i o dipie skrobnie ;) i podzieli się swoją wiedzą :lol: Powiem szczerzę że nie wiem względem czego mam się odnieść, napisz coś więcej o co pytasz, podaj jakiś punkt odniesienia? Jeśli chodzi o meteora to kręcę na gotowym miksie, stosuje i liquid i kilka razy dip. Względem liqidu mogę powiedzieć że dip jest bardzo zbliżony, zarówno konsystencją jak i "wyglądem", praca w wodzie pokazuje różnice, dip jakby bardziej smuży zarówno w ciepłej jak i zimnej wodzie, czuć trochę mocniejszy zapach aromatów i ekstraktów, a i ma chyba więcej rr bo bardziej brudzi ręce niż liquid. Nie zauważyłem by dip zawierał olej jeśli już to bardzo mało. Dipy bardziej stosowałem pod pva, pod kulki jako że trochę zmieniałem bazę płynna to używałem tej zmienionej bazy.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-08, 22:33   

Powiem szczerzę że nie wiem względem czego mam się odnieść, napisz coś więcej o co pytasz, podaj jakiś punkt odniesienia?

A odnieść się na przykład do jakości względem innych których używałeś , ocena nosem - czy ładnie pachnie, a nie czystą chemią i czymś innym niż ma pachnieć :lol: .
Albo czy na Twoich wodach są skuteczne, czy dobrze się wchłaniają w kule. Czy ja wyciągasz z wody po godzinie/trzech to czujesz jeszcze ten dip, czy zapomnij.

Używałem trapera - no i niestety to jest ..........załamka. Używałem TB i to jest dużo lepiej. Mam CDB i to jest najlepsze co używałem do tej pory, ale CC Moore nie używałem i zastanawiam się, czy warto inwestować.

Dzięki za to co już napisałeś.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-08, 23:13   

Moja wiedza jest skromna, nie sposób wszystkiego wypróbować, zwłaszcza jak ma się ograniczony czas. ;) Ponad rok używałem meteora głównie pod muliste małe max 10h wody pzw, nie przechodziły mułem. Nie porównuje tego do trapera czy tb, widziałem, stosowałem i ccm to całkiem inna półka, o ile w trap i tb dipy są gęste i chyba spowodowane jest bazą nie wiem, w dipach ccm (xp, xxx, ls, meteor) widać drobinki dodatków i czuć ekstrakty a nie chemie, całość jest bardziej płynna. CDB nie stosowałem. Podobne konsystencją do dipów imperiala ale moim zdaniem w ib czuć bardziej carptrack a w ccm ekstrakty/dodatki. Jeśli chodzi o zapach to jak pisałem chemii nie czuje choć musi być jak we wszystkim, a sam zapach to kombinacja rożnych ekstraktów i dodatków wiec jednemu pasuje innemu nie.
czy na moich wodach są skuteczne ciężko powiedzieć, wiem że kilka osób stosuje poszczególne produkty ccm ale wole wypowiadać się w swoim imieniu. Sprawdzają się podobnie jak inne ccm które stosowałem lub z ich komponentów czy przepisów. Sprawdziły mi się dobrze jak kilka innych :P , mogę polecić na muł bo radzą sobie i nie przesiąkają zapachem.
Zapytałeś "czy dobrze się wchłaniają w kule", innym pytaniem może być czy kule dobrze chłoną :P sprawdzałem na kulkach z miksu i dobrze, ładnie oddają, a nie raz po wyjęciu kulki z wody i przełamaniu widać było że dalej by mogła leżeć.

EDIT: Czy inwestować to już Twój wybór, zastanów się sprawdź, porównasz, nie bierz na start nie wiadomo ile, teraz i tak nie sprawdzisz :cry: Wiadomo jak w każdej firmie są lepsze i gorsze produkty, ale to też względnie bo każdy ma własny punkt odniesienia, dla przykładu ja (podobnie jak miski) wręcz zauroczyłem się :P w zapachu NS i od tamtej pory nie chce słyszeć nawet o innych popkach :mrgreen:

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-08, 23:50   

Moja wiedza jest skromna

Żartujesz .... :mrgreen:

dla przykładu ja (podobnie jak miski) wręcz zauroczyłem się :P w zapachu NS i od tamtej pory nie chce słyszeć nawet o innych popkach :mrgreen:

Mówisz o tych kulkach NS1 ? Tego nie mam :roll:
Tam są kolory biały, żółty , czerwony, róż i to wszytko ma jeden zapach, a tylko różnica w kolorach? Czy mają różne zapachy ?

Dzięki jeszcze raz za obszerny artykuł :)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-09, 00:04   

Jaki artykuł :lol: to żart? Co do wiedzy o ccm to naprawdę jest malutka, ja muszę sprawdzić, z natury jestem nieufny opisom producentów, a niestety nie mam czasu by wszystko sprawdzić (szkoda). Coś więcej będę mógł powiedzieć za rok, dwa trzy, osiem.

NS1 zapach ten sam, różnią się kolorem, jak dla mnie z tego co stosowałem taka białe i różowe the best :) , żółte i czerwone słabiej

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

joker87
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 06:52   

Z mojej strony mogę polecić te co już testowałem, a mianowicie live system i n-gage. Kulki zrobione na tych miksach i zadipowane nie przesiąkały zapachem mułu po dobowym leżakowaniu w wodzie. Efekty też były wymierne ale o tym już pisałem w innym temacie. Na pewno na przyszły sezon coś dokupię z produktów cc more.

wojtek straub 

Wysłany: 2011-12-09, 09:05   

Dipów za bardzo nie testowałem, stosowałem je gł. do zalewania mieszanki do pva, czy spoda, bo były w sesion pack'ach...
Ogólnie wolałem liquidy, przeznaczone do mixu - zalewałem "odrobiną' kulki, kilka godzin przed łowieniem - szybciej wchłanaiły się w kulki jak dip, jedynie do LS kupiłem dip "extra", bo nie ma liquidu;)
Często też kulki "dopalałem' płynnymi "extraktami" - krill&salmon, belanchane, czy feedstim xp...

roberto1-75 

Wysłany: 2011-12-26, 13:58   

Produkty ok-ja jestem z nich zadowolony ale każdy z nas ma i tak swojego killera i odmienne zdania .

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-01-25, 18:56   

Witam serdecznie!

Odświeżę trochę temat aby nie zakładać nowego.

Chodzi mi konkretnie o - chyba nie jest to klasyczny dip - CC Moore hellraiser liquid booster.

Jest to specyfik stworzony do współpracy z popkami hellraiser CC Moore.

Czy ktoś z was używał popków hellraiser z tym boosterem? Jeśli tak to jakie kombinacje smakowo-zapachowe sprawdzały się na waszych łowiskach? Jeżeli dodawaliście ten booster do popków - aby zwiększyć ich siłę aromatu - to czy zauważyliście różnicę w ilości brań?

W jaki inny sposób można wykorzystać jeszcze ten boosterek?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-01-26, 09:14   

lukaniu-78, Tak jak piszesz jest to booster dedykowany głównie do odświeżania/dopalania kulek z serii hellraiser. Ja głównie stosuje go na trzy sposoby czyli wspomniane wcześniej dopalanie kulek, aromatyzowanie mieszanki zanętowej lub aromatyzowanie mieszanek do pva.
Jeśli chodzi o aromaty to ciężko doradzić bo to zależy od wody i chyba od sezonu. W poprzednich latach bardzo dobrze spisywały mi się Peppermint Berry (wcześniejsza nazwa Critical Edge), Silenta Assassin (obecna nazwa Citrus Blast), Fatal Atraction (chyba już nie będzie dostępny) oraz Crucial Deception (też już chyba nie będzie). Ale, hehe i tu ciekawostka, miałem od samego początku jak się pojawiły pływaki Dark Atraction (aktualna nazwa Soked BBQ) i jakoś na nie nie było szału, i tak leżały w torbie przez prawie dwa sezony aż do ubiegłego roku okazały się być nr 1 jeśli chodzi o pływaki. Ale jeśli miałbym wybrać 1-2 rodzaje to właśnie Dark Atraction oraz Critical Edge.
Wracając do boosterów i ich zastosowania, poza tym co wcześniej pisałem można je stosować na różne sposoby i tylko do Ciebie i tego jak łowisz zaleczy jak je wykorzystasz. Możesz aromatyzować tym przynęty i zanęty, ze względu na wydajność i ilość najlepiej używać w połączeniu z innymi płynnymi pokarmami jak olej czy jakaś zalewa (wtedy równiej się to rozprowadza, zwłaszcza przy większych ilościach zanęt/mieszanek). Oczywiście możesz dopalać tym też zwykłe kulki tonące czy inne pływaki. Spotkałem się również z używaniem tego jako aromatu przy produkcji kulek.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-01-26, 12:19   

Witam!

Czy to oznacza, że Fatal Atraction oraz Crucial Deception będą po prost zastąpione w tym sezonie poprzez inne smaki-zapachy czy CC Moore rezygnuje z Hellraiser-ów?

Ja łowię głównie punktowo z pva. Przed zasiadką - najczęściej kilkunastogodzinną - przygotowuję 1kg zanęty do pva. Dodaję do niej jakąś zalewę w proporcji jaką proponuje producent na 1 mieszanki. Zakładając, że będzie to np: 50ml jakiegoś boostera to ile musiał bym dodać aby zapach również był wyczuwalny hellraiser liquid booster? Myślę, że dużą ilość a pojemność 50ml jest niewielka w stosunku do ceny. Najnormalniej nie dał bym rady finansowo więc pozostawało by mi dipowanie tym specyfikiem tylko kulek.

Piotrze, czy zauważyłeś większą ilość brań na hellraiser-y po dodaniu liquid boostera czy nie miało to większego znaczenia?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-01-26, 13:54   

Ja łowię trochę w inny sposób i staram się nie przesadzać z dopalaniem kulek, raczej jest to po prostu "odświeżenie" zapachu, czyli np szykując przynęty pod nowy sezon odświeżam popki. Wiec co do różnicy między prosto z pudełka, a dopalonymi to Ci nie podpowiem zbytnio.
Co do aromatów które wymieniłeś to raczej już ich nie będzie, a szkoda bo wiele osób sobie je chwaliło. Pozostaną jedynie Peppermint Berry (dawna nazwa Critical Edge), Esterfruit Cream (dawna nazwa Secret Obsession), Citrus Blast (dawna nazwa Silient Assassin), Smoked BBQ (dawna nazwa Dark Atraction) oraz Acid Pear Drop. Poza tymi aromatami będą Chod Bitez na miksie aromatów Geoffa Kempa, no i najprawdopodobniej 4 nowe popupy takie jak nowe aromaty Geoffa Kempa czyli green zing, skondensowane mleko - lody, toffi i dzika róża.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

mZ. 
Marek Zembrzuski

Wysłany: 2015-03-31, 16:53   

Czy wam tez dipy i ekstrakty z ccm przesiąkają butelką i śmierdzą plastikiem? Po ostatnim sezonie już wywaliłem 3 butelki do kosza bo zapach nie do zniesienia... przechowywanie normalne w szafce na półce. Był to Chili ekstrakt, liquid robin red oraz fish protein ekstrakt. Miały około roku.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-04-01, 10:04   

Mam kilka butli z tamtego roku, w tym fish protein i nic takiego nie czułem przy rolowaniu.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2015-04-01, 10:53   

mZ. napisał/a:
Po ostatnim sezonie już wywaliłem 3 butelki do kosza bo zapach nie do zniesienia...

Następny raz napisz do mnie, wyślę adres do wysyłki i pokryję jej koszty.... :P

mZ. 
Marek Zembrzuski

Wysłany: 2015-04-01, 10:56   

Nie ma problemu.

mareklbn 
Marek Jakubczyk

Wysłany: 2015-04-01, 13:50   

Ja też mam dip od zeszłego roku, a może nawet z 2013 i wszystko z nim ok. Pachnie jak pierwszego dnia po otwarciu.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-04-01, 17:47   

Przed chwilą specjalnie byłem sprawdzać wszystkie zalewy z poprzedniego roku jak i te jeszcze starsze, wszystkie mają normalny zapach.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

mZ. 
Marek Zembrzuski

Wysłany: 2015-04-01, 19:11   

No to nie wiem co się dzieje z moimi użyte w połowie i tak się dzieje... Juz myślałem żeby je do słoików przelewać.

piotro001 

Wysłany: 2017-02-25, 14:11   

Odświeżę nieco temat, używał ktoś dipu z serii Odyssey XXX? ostatnio sprawdzałem i ma on zapach inny niż kulki i pellet, tak ma być?

Odpowiedz do tematu