Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fox Fx11 vs Penn Affinity 7000 LTD LL vs Quick SLS DLX 970FS
Autor Wiadomość
Vamos 

Wysłany: 2016-06-07, 14:28   Fox Fx11 vs Penn Affinity 7000 LTD LL vs Quick SLS DLX 970FS

Witam ;)
Po kilkuletniej przerwie na nowo kompletuje sprzęt stąd pewnie będę miał do Was kilka pytań :) Pierwsze z nich dotyczy wyżej podanych kołowrotków, dużo czytałem na ten temat i ostateczna decyzja padła na któryś z tych modeli. Stąd moja prośba do użytkowników tych kręciołów oraz do osób które miały z nimi styczność o napisanie swojej opinii który z tych modeli będzie lepszy. Wszystkie z wolną oscylacją szpuli, wszystkie w podobnej czarnej szacie, Fox bez wolnego biegu ale to kwestia przyzwyczajenia. Słyszałem w ubiegłym roku że Penn wypuścił na rynek jakieś wadliwe serie co skręcały niemiłosiernie żyłkę, czy w tym modelu zostało to już poprawione? Z kolei na temat DAM Quick SLS DLX 970 FS w internecie nic nie mogę znaleźć ponieważ to świeży model..

dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

tasinski 
Konrad

Wysłany: 2016-06-28, 00:25   

Ja kupiłem 3x Penn Aff. 7000 live liner. Co ciekawe każdy z nich z innego sklepu. Dwa z nich były wadliwe i wymieniono na gwarancji na nowy. Penn w przyszłości? Napewno nie. Z twoich typów wybrałbym foxa. Znajomi mają i kręcą się jak trzeba.

domin92 
Dominik Mikoś

Wysłany: 2016-10-21, 00:00   

Może ktoś z kolegów mógł by wrzucić fotkę schematu budowy FX11, szukałem ale w sieci nic nie ma...

wojtek straub 

Wysłany: 2016-10-21, 07:38   

To podepnę się pod temat foxa, bo w opisie fx11 jest, że posiada qd... A też chodzą mi po głowie...

Gibon 

Wysłany: 2016-10-21, 09:58   

Witaj,
ja w tym sezonie zakupiłem Dam DLX 970, i jestem naprawdę z nich mega zadowolony. Dwóch moich znajomych posiada też te młynki i nie słyszałem żeby któryś narzekał. Dodam że wszyscy mamy je bez wolnego biegu. Osobiście szczerze polecam.

tomi84 

Wysłany: 2016-10-24, 21:01   

Ostatnio miałem okazję porównywać na sklepie DAM-a 970 fs i Livelinera 7000. Bardzo wiele elementów takich jak korbka, pokrętło hamulca przedniego, system chowania korbki były identyczne. Porównując opis producenta, oba mają taką samą ilość łożysk. Tempo posuwu szpuli takie samo. Jak dla mnie to obydwa te kołowrotki tłuczą w tej samej fabryce i tylko design jest zmieniony :mrgreen: 970 fs to taki liveliner tylko w wersji 8000.

arrow76 

Wysłany: 2017-02-21, 21:13   

Użytkuje Penn affinity 7000ltd już 2 sezony i powiem,że rewelacja. Wszystko chodzi jak masełko do tej pory nie miałem z nim problemu. Szwagier ma foxy nie pamiętam modelu,ale też od dwóch lat i sam stwierdził,że wolał by moje kołowrotki.

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-02-22, 22:47   

Kręciłem FXem, XTkiem, EOSem i każdy z nich nie ma nic wspólnego z QD.

Dla mnie Penn Affinity to istne cudeńko. DLX970 mi nie specjalnie leży, zdecydowanie bardziej mi się podobała poprzednia wersja. Prawda jest taka, że każdy z tych młynków przynależy do tej półki między średnią, a wysoką i przy normalnym użytkowaniu nie ma prawda się tam nic spierniczyć.

Nie wiem czy patrzyłeś na Tice galanta? Też są świetne i mają bardzo dobre opinie. W tym przedziale cenowym są też według mnie rewelacyjne Mivardi SHXy z mega potężną szpulą i QD. :)
Ale jeśli ma być któryś z tych co podałeś to według mnie
1. Penn
2. Dam
3. Fox

PS. Co do producentów młynków i fabryk. Ludzie oczywiście, że oni wszystko robią w tych samych fabrykach. Np. w/w Mivardi SHX i Dragon Mega Baits Big PIT CARP FC <- Ten z dragona bez drugiej szpuli i ok. 150 zł na sklepie tańszy
Mata Prologic Firestarter? Mivardi ma taką samą.
Statywy? Prologic tri-lix i Mivardi premium <- prologic w czarnym macie i stówka więcej :mrgreen:
Nash BP-10 ? Cormoran Feeder 5PiF Big Pit :mrgreen: itd. itd.

No i mój faworyt: :mrgreen: :mrgreen:
Także ludziska czasem warto popatrzeć dobrze na produkty zamiast skreślać po logo bo niektórzy robią niektóre rzeczy u tych samych żółtych ludzików ;)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-02-23, 06:25   

Zabol, jest jeszcze jedno małe "ale", że wygląda z zewnątrz tak samo, to nie znaczy że w środku też i że zrobione jest z tych samych materiałów ;)

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-02-23, 11:13   

Znam sprawę od środka i w większości przypadków jest tak jak mówię, niestety :) Aczkolwiek nie mówię, że nie ma wyjątków, ale osobiście takich nie znam.

Ral1n 

Wysłany: 2017-02-23, 14:38   

:lol: Ta sama fabryka... Mitchell tańszy.

hehe2.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 125,72 KB

hehe.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 76,77 KB

Odpowiedz do tematu