Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tani spod
Autor Wiadomość
niqu888 
Początkujący

Wysłany: 2017-02-19, 15:41   Tani spod

Witam. Jak już wcześniej pisałem zaczynam przygode z karpiarstwem. Dobrałem już większość sprzętu ale zosstał temat nęcenia. Chce nęcić kulkami oraz pelletem, na odległościach 80-100m może dalej jak się uda. I tu jest problem, Rura zanętowa da rade tylko do kulek a procą nie zanęce zbyt daleko. Zacząłem zastanawiać się nad spodem, ale orginalny spod jest drogi więc znalazłem na allegro tanie wędki o dużym CW:
Wędka gruntowa 3,5m za 40zł Wędka gruntowa 3,60m.
Wędka gruntowa 4,5m za 50zł Wędka gruntowa 4,5m.
Teraz mam problem. Czy te wędki w ogóle nadają się do nęcenia? Jeżeli tak to która według Was będzie lepsza?

Opisujemy linki. Poprawione.tomekja123

Mid0 

Wysłany: 2017-02-19, 15:47   

Teleskop nie za bardzo się nadaje. Rozejrzyj się nad wędkami morskimi typu Jaxon arcadia surf na allegro po 85zł.

niqu888 
Początkujący

Wysłany: 2017-02-19, 16:15   

Zapomniałem dodać,że problem wynika z tego że nie wiem na co łowić. Na łowiskach niedaleko mnie łowią tylko starzy wyjadacze którzy walą kukurydze a jak nawet używają kulek to nie chcą powiedzieć jakie smaki dają efekty.W zeszłym roku jak nęciłem dwa dni to na trzeci zastałem dwóch cwaniaczków wyławiających efekty mojego nęcenia.Siedzieli tam przez następne 3 dni... Musze więc nęcić na znaczne odległość, tam gdzie nie dorzucą i sam znaleźć odpowiednie smaki. Może macie jakieś porady na temat tego? Jest różnica między kulkami a pelletem w tych samych smakach tej samej firmy?

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-02-19, 22:23   

niqu888 napisał/a:
Musze więc nęcić na znaczne odległość, tam gdzie nie dorzucą i sam znaleźć odpowiednie smaki.

Myślę, ze teleskopem za 50 zł nie zanęcisz na odległości nieosiągalnej dla innych wędkarzy. Polecałbym Ci poszukać jakiegoś używanego kija do SPODA bo będzie to wyrzucone 50 zł w błoto. Pozdrawiam :)

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-02-19, 22:44   

Karpiówką jaxona za 60 zł rzucam już spombem od dwóch lat i nadal sie nie chce złamać. Co prawda na 100 m nie rzucisz ale na 80 może dać radę.

Neptune 
Robert Stańczyk

Wysłany: 2017-02-19, 22:49   

Temat trochę rozmyty szczególnie drugim postem, który poruszył kilka wątków.

Wędki teleskopowe z linków może i mają duży ciężar wyrzutowy ale nie ma co się oszukiwać, że to tandeta. Nawet jeśli się nie złamie pod 200g spombem to parabola krzywej ugięcia nie pozwoli go daleko posłać.
Samo posłanie zanęty dalej np. na 100m nie gwarantuje braku ludzi, którzy będą się tą miejscówką interesować. Szczerze to dobrym sprzętem da się łowić na takiej odległości koszykami do method feeder.

Smak kulek i pelletu... temat rzeka, musisz sporo poczytać i potestować.

Lemonek 

Wysłany: 2017-02-20, 12:12   

KARPIÓWKA RON THOMPSON DESPERADO SPOD 360/4,5lbs

Może poszukaj czegoś w tym stylu. Teraz jest dużo wyprzedaży więc można coś trafić.
Można próbować wędką jaxona/kongera itp. o krzywej 3.5 lbs ale tutaj trzeba się bardziej pilnować. Trzeba by też kupić pływającego spomba lub jakiś pływak do niego.

Odpowiedz do tematu