Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głębokość ; Ilość ; Systematyczność
Autor Wiadomość
TheBoniek 

Wysłany: 2017-02-05, 04:01   Głębokość ; Ilość ; Systematyczność

Witam, najczęściej z gruntem śmigam nad zalew kilka kilometrów od domu i chce spróbować z trochę większym kalibrem, karpie. Mam zamiar nęcić kuku gotowaną i pelletem mix tandembaits (granulat), dobry wybór ? Na tym łowisku jest taki zakątek o długości ok 150m i szerokości ~40m, po obu stronach pasy trzcin, przy trzcinach woda może mieć ok. 1,2-1,5m a na środku ok. 2,5-3m, gdzie rzucić zestaw ? (Tak, wiem że każda woda ma swoje prawa ale chodzi mi tylko o taką jakby intuicje wędkarza gdzie warto spróbować) Jak nęcić ? Np. z piątku na sobote ide na nocke to nęcić poń.-czw. i w piątek po przyjeździe na łowisko czy zrobić w czwartek dzień wolny od nęcenia ? :lol:

Ps. Testował ktoś z was ten pellet mix TB ?

ElU

Wysłany: 2017-02-08, 21:44   

Więc tak MOJA propozycja jest taka: ostaw pellet, zrobi ci tylko zamieszanie w łowisku i ściągnie drobnicę która szybko upora się z kuku jaką wsypałeś. Pamiętaj że ważne jest systematyczne nęcenie aby ryby wiedziały że w tym konkretnym miejscu często pojawia się darmowe jedzonko :) (ja bym do kuku jeszcze dodał kuleczek)W dniu zasiadki nęć bardzo delikatnie np. z PVA. Co do głębokości musisz kombinować np. gdy woda będzie jeszcze zimna a będzie świeciło słońce i na dworze będzie ciepło możesz szukać ryb w płytszych miejscach, ale bez dokładniejszych informacji o wodzie to takie wróżenie z fusów :/ . Tak jak sam napisałeś, każda woda jest inna i taktyka każdego wędkarza tez będzie inna więc kombinuj kombinuj i jeszcze raz kombinuj :D .

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-02-09, 07:01   

Cytat:
Więc tak MOJA propozycja jest taka: ostaw pellet, zrobi ci tylko zamieszanie w łowisku

Przecież to jest dokładnie zadanie pelletu ;) Za małymi rybami przychodzą duże. Ma być zamieszanie i zestaw troszkę obok tego zamieszania ;) Ilość podanej zanęty trzeba dobrać indywidualnie do każdego łowiska i ilości występującego tam rybostanu, nie da się tego określić tak z góry wiadro czy dwa... Jedź zanęć, obserwuj co się dzieje i sam będziesz wiedział czy dosypać, czy też nie ;)

ElU

Wysłany: 2017-02-09, 15:49   

daniels napisał/a:
Za małymi rybami przychodzą duże.

Zależy od wody. ;) Łowiłem w w miejscach gdzie jeśli w zanętę weszła drobnica to jedynym sposobem aby doczekać się konkretnego brania było albo zmiana miejscówki, albo przeczekanie aż drobnica upora się z podanym jedzonkiem i podanie bardziej selektywnej zanęty. Więc tak jak napisałem wyżej ilu wędkarzy tyle taktyk ;) . Na jednym łowisku najlepiej sprawdzi się sypka zanęta i drobne ziarna, a na innym kulki wielkości piłki od ping-ponga.

TheBoniek 

Wysłany: 2017-02-13, 00:08   

Teraz mam zamiar się pobawić z leszczami na metodę bez dłuższego nęcenia, mam feedera do 60g więc na jakieś grube mamuski się nie nastawiam tylko wiem że najczęściej się trafiają u mnie karpie 3-5kg ale pływają też i 15-stki. W tej miejscówce jest dużo spławów ale trudno mi określić czy są to większe czy mniejsze ryby, ryba może iść w płytszą część wody czyli będzie przechodziła przez moją miejscówke(na tym odcinku ~150m woda jest coraz płytsza i na końcu ma ok 0,5-1m). Myślałem też o tym żeby nakulać jedną partie kulek, zostawić kilka nie gotowanych(szybciej uwalniają zapach w wodzie) i dodawać po dosłownie kilka na dzień nęcenia, a pellet ma zwabić zapachem.

Ps. To jak to jest z systematycznościa nęcenia ? Tzn. nęcić cały czas czy dzień przed zasiadką zrobić przerwe ?

ElU

Wysłany: 2017-02-13, 17:51   

Ja zawsze robię dzień lub dwa przerwy przed zasiadką ;)

liman 

Wysłany: 2017-02-14, 14:15   

To tak jak ja, minimum dzień obowiązkowo :)

Odpowiedz do tematu