Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszenie,ważne !!!
Autor Wiadomość
mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2015-01-13, 19:45   

Jeśli do tej pory nie dostałeś żadnych papierów to znaczy że wyrok się uprawomocnił (21 dni). Z tym właśnie wyrokiem musisz udać się do komornika. Niestety wniosek egzekucyjny składasz u komornika w rewirze egzekucyjnym właściwym dla miejsca zamieszkania dłużnika. Tam dowiesz się wszystkiego. Jeśli nie będzie miał z czego ściągnąć to po jakimś czasie (około roku) dostaniesz pismo że nie było z czego ściągnąć. Za jakiś czas możesz iść znowu złożyć wniosek i tak chyba przez 5 albo 10 lat bo dokładnie nie pamiętam możesz gościowi przypominać o sobie ;) .
Jak nie odzyskasz- bo zazwyczaj takie śmiecie nic nie mają na siebie to przynajmniej go coś nauczysz. ;)
I jeszcze to co Karwi pisze. Gościu pewnie trochę posiedzi, ale to w niczym nie przeszkadza. Może ma jakieś rzeczy które mimo pobytu w pierdlu komornik mu zlicytuje.

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2015-01-13, 19:47   

mariusz605, można go tak ścigać do końca życia ;)
Dług przemija jeśli nie przypomnisz się dłużnikowi przez 5, lub 10 lat, nie pamiętam dokładnie, ale za uchylanie się od wykonania wyroku sądu też są kary ;)
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2015-01-13, 19:49   

Karwi, zgadza się. Moim zdaniem to już nie chodzi o te 120 zł ale o nauczkę dla niego. W sumie nic się nie traci, ani nie płaci więc niech komornik go ponęka ;) .

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2015-01-13, 20:12   

Ja osobiście bardzo się cieszę, bo ja z Nim miałem przygody kiedy postanowiłem pomóc jednemu z Naszych młodych użytkowników. Po tygodniu czasu w końcu zrozumiał, że nie odpuszczę i wysłał Naszemu użytkownikowi sprzęt, który wystawił. W rozmowach przez telefon na początku zgrywał cwaniaczka, a jak usłyszał co mu grozi, oraz, że bez uwagi na konsekwencję udostępnię jego japę jako oszusta na forum i na FB to zaczął inaczej gadać i w końcu paczka dotarła tam gdzie powinna :)
Nękajcie dziada ile możecie.
4. Opcja SZUKAJ.

damian.1 
Damian Szczukocki

Wysłany: 2015-01-13, 20:22   

Z tego co mi wiadomo to ten koleś ma już grubą teczkę i posiedzi trochę bo tych spraw jest trochę. Na dodatek ma jeszcze dziecko i dochodzą alimenty do płacenia.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-01-14, 07:47   

Karwi, Przedawnienie długu prywatnego 3 lata, państwowego 10 lat, od ostatecznej daty jego rozliczenia, pod warunkiem, że wcześniej nie było wszczęte postępowanie sądowe.
Wyrok sądowy, nakazowy, powoduje ściąganie długu do skutku.
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2015-01-14, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2015-01-14, 10:00   

Wiedziałem, że gdzieś dzwoni :)
4. Opcja SZUKAJ.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2015-01-14, 15:58   

Rumun, Karwi, z tego co pamiętam to nawet jak jest tylko 3 lata, to termin ten przedłuża się o czas jaki komornik prowadzi czynności. Czyli można to przedłużać i przedłużać. Najważniejsze aby poszedł do komornika.
A tak sobie pomyślałem że może warto dodać do regulaminu taki punkt:
Osoba wystawiająca ogłoszenie w dziale giełda i niewywiązująca się z warunków umowy zgadza się na opublikowanie wizerunku i danych na forum. Forumowiczom uczciwym raczej to nie zaszkodzi a pewnie zrobi się bezpieczniej ;) .

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-01-14, 16:03   

mariusz605 napisał/a:
Rumun, Karwi, z tego co pamiętam to nawet jak jest tylko 3 lata, to termin ten przedłuża się o czas jaki komornik prowadzi czynności. Czyli można to przedłużać i przedłużać.

Komornik działa na podstawie wyroku nakazowego sądu, o czym napisałem wyżej.

marcinek75 
marcin.carp

Wysłany: 2015-01-14, 19:05   

damian.1 napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to ten koleś ma już grubą teczkę i posiedzi trochę bo tych spraw jest trochę. Na dodatek ma jeszcze dziecko i dochodzą alimenty do płacenia.

Jesli chodzi o siedzenie to aż takie długo może nie byc. Tzn wszystko z jednego paragrafu , przestepstwa zrobione w niedługim okresie czasu. Gościu pisze o wyrok łączny z wszystkich wyroków i zostaje mu najdłuższy jaki dostał. Wszystko zależy od sędziego.

[ Dodano: 2015-01-14, 19:11 ]
A jesli chodzi o alimenty to lepiej żeby ich nie było bo wtedy wogole nie odzyskacie kasy. Zawsze najpierw dla komornika są alimenty a pózniej pozostałe nakazy zapłaty.

Ral1n 

Wysłany: 2016-09-15, 11:15   Uwaga! Nieuczciwy allegrowicz

Koledzy - chciałbym zwrócić Waszą uwagę na użytkownika z allegro jarkop2009.
W zeszły poniedziałek, tj 5 września br. zakupiłem od niego niestety poza serwisem allegro set Delkimów 4+1 plus wszystkie dodatki za kwotę PLN 3 500. Przelewu dokonałem tego samego dnia. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem sprzętu. Pomimo zapewnień i prześmiesznych historyjek odnośnie sposobu dostarczenia (rzekomo poprzez kolegę tegoż użytkownika - gdyż on mieszka w Gdańsku, ja w stolicy i bezpieczniejszy sposób dostarczenia) - byłem tak wodzony przez 2 tygodnie.
Dziś składam zawiadomienie na Policję.

Aukcja przedmiotu za który zapłaciłem 5 września jest tutaj. Nie ma mowy o 2 egzemplarzach tego przedmiotu.

http://allegro.pl/sygnali...6495851293.html

Wiem, że za naiwność człowiek czasami płaci, sugerowałem się komentarzami, nieposzlakowaną opinią. Mój błąd, przyznaję.

Zamieszczam dla przestrogi.

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2016-09-15, 13:07   

No to kliknij "kup teraz" i niech allegro się tez meczy z takim użytkownikiem, po paru dniach możesz założyć spor, potwierdzenie przelewu masz.

Ral1n 

Wysłany: 2016-09-15, 13:27   

Tomku,

Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy - jest właśnie taka - kliknij Kup Teraz. Po dzisiejszej sugestii prokuratora odstępuje jednak od tego pomysłu. Dlaczego? Nie wyjaśnił, natomiast istnieje ryzyko, że problemem może okazać się zapłata z datą wsteczną w tym przypadku... Delikwent może się wypierać, że jeden 'set' już sprzedał, ten jest drugi... a tak nie jest.

P.S. Potwierdzenie przelewu, ślady kontaktu sms/mail oczywiście posiadam.

damian.1 
Damian Szczukocki

Wysłany: 2016-09-15, 15:18   

Proponuję sprawę zgłosić jak najszybciej na policję niech się zajmą sprawą. Może być też tak że się przestraszy i dostaniesz zakupiony towar lub zwrot gotówki.

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2016-09-15, 16:40   

Ale w takim razie niech on pokaże dowód nadania...

Ral1n 

Wysłany: 2016-09-16, 07:16   

Nigdy nie było dowodu nadania. On jak się zorientował, że nie kliknąłem Kup Teraz - to zadzwonił do mnie oferując inną metodę dostawy - przez jego dobrego kolegę, który mi to doręczy osobiście.

Sprawa jest już zgłoszona.
Zapytałem aspiranta przy okazji, czy dobrze bym zrobił klikając Kup Teraz. Odpowiedź - w żadnym wypadku! ... bo to druga aukcja.

Co do Delkimów - od tego człowieka za darmo ich nie chce, baaa nawet dopłaciłbym, żeby je ode mnie zabrali. Sorry, ale tak się podawał za uczciwego, zarzekał, że chyba sam w końcu uwierzył w to co mówi.

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2016-10-05, 19:03   

Akurat ze sporami na Allegro nie robiłbym sobie większej nadziei - pamiętajmy allegro nigdy nie jest stroną w transakcji.

Ral1n 

Wysłany: 2016-12-15, 17:23   

Chciałem nawiązać do tematu oszustwa z allegro. Dowiedziałem się, że jestem przynajmniej 3 osobą poszkodowaną.

Nie kupujcie żadnych Delkimów z OLXa przynajmniej tych, których nie możecie otrzymać za pobraniem - ta sama osoba najprawdopodobniej podaje się za 2-3 inne z różnych okolic z różnym numerem tel. oferując w atrakcyjnych cenach sygnały a także inny asortyment.

P.S. Jutro mam spotkanie na Komendzie, jak dowiem się czegoś ciekawego to dam znać.

Hej.

blady00 
Tomasz

Wysłany: 2016-12-22, 14:04   

To jest nas więcej:(

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-12-22, 21:44   

złapcie ch...a i wypatroszcie :/ w dzisiejszych czasach oszustwa internetowe mają "krótkie nogi".

michal1501 
Łowię bo muszę....

Wysłany: 2016-12-27, 23:06   

Klego Ral 1n prosze o kontakt Chyba też zostałem oszukany przez tego samego goscia kupiłem od niego utegry xtd i miga sie z wysyłką

michal1501 
Łowię bo muszę....

Wysłany: 2016-12-28, 13:54   

Ral1n, Kolego czy mógłbyś napisać jak to wszystko się zakończyło z tymi delkimami?

blady00 
Tomasz

Wysłany: 2016-12-28, 14:31   

Nawet nie czekaj tylko od razu na policje

Ral1n 

Wysłany: 2016-12-30, 14:20   

Siema,

Temat trzeba zgłosić od razu na Policję. Moja sprawa toczy się od września. Po Nowym Roku zostaną przedstawione mu zarzuty. Z mojego doświadczenia nie liczyłbym na wywiązanie się z zapewnień użytkownika. :>

Dam znać jak będę znał jakieś nowy fakty.

Hej.

Ral1n 

Wysłany: 2017-01-27, 10:15   

Witam,

U mnie sprawa wygląda tak, że postępowanie zostaje zawieszone z uwagi na brak możliwości dostarczenia zawiadomienia o wszczęciu postępowania i tym samym braku możliwości postawienia zarzutów. Adres pobytu sprawcy nie ustalony, dlatego z początkiem lutego Pan Jarosław będzie poszukiwany listem gończym.

To tyle.

Odpowiedz do tematu