Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulki zanętowe Caperlan.
Autor Wiadomość
platinumx 

Wysłany: 2016-06-01, 19:12   

W zeszłym roku obficie nimi nęciłem na PZW z powodu ceny na wyprzedaży w decathlonie. Z ciekawości kilkanaście razy dałem na włosa efektem były 2 karpie ok. 14 i 16kg na truskawkę oraz 2 szczupaki i 2 raki na monster crab:) Wszystko wczesną jesienią.

szpieg 
szpieg

Wysłany: 2016-06-01, 23:04   

Po 5godzinach testu szklankowego potwierdzam opinie kolegów. Kulki bardzo szybko pracują, rozpadają się warstwami, w sumie pierwszy raz widzę taką pracę kulki. Mogą się super sprawdzić podczas łowienia z marszu, natomiast do długotrwałego nęcenia raczej się nie nadają. Po 5godzinach testu z kulek zostało jakieś 14mm, z tym że pomagałem im się rozpadać rękoma, co miało naśladować działania drobnicy na łowisku. W zależności od nasilenia obecności drobnej ryby i temperatury wody trzymałbym je 3-6 godzin max na zestawie, aby nie wyciągnąć później samego haka.
Podsumowując za te pieniądze, komuś świadomemu ich zalet i wad mogą się sprawdzić. Ja w nie zainwestuję :)

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2016-06-02, 08:26   

A ja zakładam je na włos czasami i 12-16 godzin na włosie wytrzymują bez problemu, jedynym mankamentem jest to, że na włosie puchną. Necę nimi na swojej lokalnej żwirowni bo tam trzeba sypać dużo, a one są tanie, więc zgrywa sie to idealnie.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-06-02, 13:33   

Też nimi nęciłem i zakładałem na włos - czasem zanim karp pobrał przynętę to z 20 zrobiło się 15mm ale rdzeń się trzymał na włosie. Te kulki się obsypują takimi warstwami, do tego drobnica pomaga ale myślę że nie ma się tym co przejmować:)

Karpiowy Amur

Wysłany: 2016-06-17, 17:50   

Witam, a co myślicie o zadipowaniu całego worka a następnie podsuszeniu? Z pewnością będą dużo twardsze

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-06-17, 21:40   

Karpiowy Amur, powiem Ci na własnym przykładzie, z zadipowanej kulki 20mm po 12h w wodzie zrobiło się 10mm przy czym miałem problem żeby ją wiertłem przedziurawić.
Twardość kulki nie do końca ma wpływ na jej pracę. Możesz sam urolować kulki i wysuszyć je na kamień a po 12h w wodzie znikną całkowicie lub kupić np. gotowca DB i cieszyć się przez 48h :)

wpads

Wysłany: 2016-06-18, 13:10   

klimek napisał/a:
Karpiowy Amur, powiem Ci na własnym przykładzie, z zadipowanej kulki 20mm po 12h w wodzie zrobiło się 10mm przy czym miałem problem żeby ją wiertłem przedziurawić.
Twardość kulki nie do końca ma wpływ na jej pracę. Możesz sam urolować kulki i wysuszyć je na kamień a po 12h w wodzie znikną całkowicie lub kupić np. gotowca DB i cieszyć się przez 48h :)

Domowe kulki na pewno po 12 h nie znikną, chyba, że zrobił byś z samych składników rozpuszczalnych. Np kulki na jajkach się nie rozpuszczą, jedynie co to jak zmiękną i po jakimś czasie drobnica im pomoże.

Pawcio 
Paweł Potomski

Wysłany: 2017-01-23, 12:48   

Miał ktoś może pop up'y z Caperlana i chce się podzielić opinią?
W ofercie są te same aromaty co kule tonące. 8)

Odpowiedz do tematu