Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Orzechy tygrysie czy kulki zrobione na ich bazie ???
Autor Wiadomość
bart 
Bartosz Czechowski

Wysłany: 2013-01-18, 07:26   Orzechy tygrysie czy kulki zrobione na ich bazie ???

Witam,

Zastanawia mnie ostatnio kwestia orzechów tygrysich...

Łowić na odpowiednio przygotowane ziarna czy może lepiej na kuleczki wyrabiane na ich bazie. Co wam bardziej się sprawdzało i jakie macie przemyślenia na temat samych orzechów.
Chciałbym połowić na nie w wodzie, która raczej ich jeszcze nie widziała....wiem, że potrzebne jest przyzwyczajenie "miśków" do tych specjałów. Jak Wy to robicie, jakie macie sposoby ?
Czy wogóle warto bawić sie w orzeszki...
Pozdrawiam

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-18, 07:56   

Sądzę, że między tygrysami a tygrysimi kulkami jest spora różnica...
bart napisał/a:
Czy wogóle warto bawić sie w orzeszki
Uważam, że warto, do tego stopnia, że na jutrzejszych targach w Cottbus kumpel ma bojowe zadanie - wyhaczyć dwa woraski tigerów 8)
bart napisał/a:
wiem, że potrzebne jest przyzwyczajenie "miśków" do tych specjałów. Jak Wy to robicie, jakie macie sposoby ?

Na "dzień dobry" zmieszane z innymi ziarnami (konopie, fermentowana kukurydza), na początek niewiele i co nęcenie zwiększana dawka tygrysów, przy coraz mniejszym udziale innych ziaren...
Z tym przyzwyczajaniem różnie bywa :roll: Pierwsze brania na tygrysy (solo) miałem po już trzecim "nęceniu" ...

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2013-01-18, 09:40   

Osobiście w tym roku też popróbuję z orzechami. Kupiłem już kulki starbaitsa coś tam tiger sugar crush i będę je łączył z naturalnymi orzechami. Firma Massive baits sprzedaje orzechy na worki, oraz właściciel firmy Marcin przekonywał mnie, że nie karpi nie trzeba do orzechów wcale przekonywać;)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-01-18, 09:57   

Ja jestem trochę innego zdania. Nie uznaje czegoś takiego jak nęcenie dużymi ilościami orzechami. W ciągu roku zużywam około 2L gotowych, przygotowanych odpowiednio orzechów. Z czego to co idzie na włos to mam mały słoiczek który służy mi już chyba drugi sezon. Jeśli chodzi o samo nęcenie u mnie wygląda to tak albo dodaje do zanęty kilka zmielonych orzechów + kilka całych, albo stosuje w pva w ilości sztuk 3-7. Na włos przeważnie jeden orzech średniej wielkości z "zamontowanym" korkiem do tego dość długi włos.
Dodatkowo moje zdanie jest takie, nie na każdej wodzie się to sprawdzi, więc jeśli nie mam na nie efektu to nie pcham się w regularne nęcenie.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

bart 
Bartosz Czechowski

Wysłany: 2013-01-19, 22:42   

Ok, jeśli jednak lepiej przyzwyczaić miśki to pomyślałem o tym trochę inaczej niż robi się to zazwyczaj. Co Wy na to - jeśliby nęcić orzechami w różnych miejscach na całym akwenie powiedzmy przez okres 2-3 tygodni, by przyzwyczaić miśki do smakołyków.
Później przed samą zasiadką zrobić już normalne necenie w wytypowanym stanowisku.....

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-01-19, 22:45   

bart, Proponuje poczytać i zapoznać się dokładnie co się dzieje z tygrysimi gdy karp je pobiera, nie chodzi mi o te na włosie ale o te którymi się nęci.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

bart 
Bartosz Czechowski

Wysłany: 2013-01-19, 22:51   

Wiem, że idą w powiedzmy "wtórny" obieg :)

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-20, 10:32   

Piotr Ostrowski, gdyby tygrysy były szkodliwe (mam na myśli poprawnie przygotowane), nie były by tak popularne u naszych kolegów z wysp (i nie tylko)... Mało tego, nie tylko nie cieszyły by się popularnością a były by zakazane.
Jak na razie kojarzę tylko jedno łowisko, gdzie obowiązuje zakaz stosowania ich jako zanęty i bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że to kwestia ekonomi (dla właściciela łowiska) jak dbałość o mieszkańców wody...

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-01-20, 10:50   

wojtek straub, Nie mówię że prawidłowo przygotowane są szkodliwe. Chodzi mi o to że nie widzę sensu przyzwyczajania. Owszem w niewielkiej ilości podczas zasiadki do spodmixu czy w pva "pod" zestaw. Tak ja stosuje i tak mi się sprawdzały.
Każdy z nas ma własne zdanie na różne tematy i ok, szanuje to bo inaczej ta pasja byłaby nudna ;) Po prostu nie wierzę w coś takiego jak przyzwyczajanie do orzechów tak samo jak przyzwyczajanie do kulek.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-20, 11:25   

Piotr Ostrowski, Tośmy się nie dogadali :mrgreen:
W nadchodzącym (mam nadzieje wielkimi krokami) sezonie raczej odpuszczę sobie "partyzanty", zabawy z "papkami" itp...
W planie spora woda, regularne nęcenie, więc i okazja by więcej czasu tygrysom poświecić, bo uważam, że jest to b.dobra zanęta/przynęta, do tego stosunkowo niedroga, no i ponoć selektywna - na czym najbardziej mi zależy...

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-01-20, 11:46   

wojtek straub, To że się nie dogadaliśmy nie znaczy że nie szanuje Twojego zdanie/podejścia. Każdy robi tak jak mu się sprawdza.
Twój wpis przypomniał mi coś co kiedyś stosowałem - papka. Fajnie mi się to sprawdzało w zanęcie na krótkich wypadach, mimo że na włos szły kulki. Papka to była mieszanka różnych orzechów zmielonych w blenderze, część dość drobno, część grubiej.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-02-19, 17:45   

Mam pytanie na temat orzechów tygrysich w słoiku Dynamit Baits a mianowicie czy po otwarciu takiego słoja trzeba na raz zużyć całą zawartość czy można jakoś przechowywać mam na myśli dłuższy okres

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-02-19, 17:59   

okon27, Jakiej pojemności ten słoik? Ja robię tak, używam gotowych z słoików 1L i dziele sobie to na małe porcje i do zamrażarki, jadę nad wodę biorę jeden pakunek. Do tego mam w małym słoiczku 250ml odlanej zalewy i mieszanki czarnych i zwykłych, te daje na włos, przechowuje je już tak bez większej kombinacji z 2 sezony.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-02-19, 18:15   

Widziałem słoiczek 2,5 l za 50 zł na allegro

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-02-19, 18:17   

okon27, Wszystko zależy jak tym chcesz nęcić. Jedni sypią więcej, inni mniej. Ja tak jak pisałem otwieram, czekam aż sobie pobuzują trochę i do zamrażarki w małych porcjach.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-02-19, 18:26   

Myślałem że jak kukurydza ze słoiczka , kumpel ma taką i cały sezon na nią łowił jest z konserwantem

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-19, 19:14   

okon27, Nie wiem jak Dynamita, ale CCM, otwarte w końcem kwietnia, były skuteczne we wrześniu. Przechowywane w "firmowym" opakowaniu (uwaga, lubią "cieknąć",nawet mocno dokręcone) w "ciepłym" (latem trochę ciepło w nim mam) garażu... Fakt, na powierzchni "zalewy" zrobił się gęsty "kożuszek" ale wystarczyło go zebrać i orzeszki były jak nowe ;)
P.s. Mam wiaderko dwu, trzy letnich orzeszków Bait Zone'a - "zaplątały" się w zamrażarce - co ciekawe, w -18 zalewa nie zamarza a orzeszki dalej mają się dobrze (teraz "zimują" na balkonie i nic im nie ma)...

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2013-02-19, 21:34   

wojtek straub, Dokładnie tak jest, otwarte słoiki ccm ciekną. Co do tych z BZ czy nie są to czasem orzechy "przyjazne" PVA (zasolona zalewa) ??

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wojtek straub 

Wysłany: 2013-02-20, 06:48   

Piotr Ostrowski, tak, to te, ale zalewa, przynajmniej w smaku nie przypomina solnej...

rysio19 
rysio

Wysłany: 2017-01-09, 10:07   

Mój sposób na przygotowanie orzechów moczę dwa dni gotuję dwie godziny w trakcie gotowania dodaję pół kg cukru butelkę piwa porter trzy-cztery łyżeczki papryki chili wyławiam orzechy które pływają na wierzchu odstawiam na pięc dni i gotowe może super rezultatów nie miałem ale pięc krótkich zasiadek 3-4 godziny i złapałem 6 karpików 3-5kg woda pzw wcześniej jeden dzień nęcenia ok 0,5kg orzechów kukurydza konopie Przepis dotyczy czterech kg suchych orzechów .

Odpowiedz do tematu