Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2016-12-14, 20:39
Cena kulek własnej roboty
Autor Wiadomość
Dziemen 
Marcin Pomorski

Wysłany: 2016-12-14, 14:24   Cena kulek własnej roboty

Witam Serdecznie Forumowiczów
Wiem że moje pytanie jest bardzo ogólnikowe i ciężko na nie jednoznacznie odpowiedzieć, jednak proszę tylko o przybliżone odpowiedzi jaka jest cena a w zasadzie wartość składników na kilogram w miarę dobrych kulek proteinowych. Nie chodzi mi o dokładne kosztorysy a jedynie pogląd czy jest to proceder opłacalny czy lepiej "na leniucha" odwiedzić sklep wędkarski i wybrać coś z oferty znanych marek. Czytałem temat o pistolecie do wyciskania ciasta i pomyślałem że mógł bym wykorzystać narzędzia zalegające w garażu i się troszkę pobawić, jeżeli będzie to opłacalne. Pozdrawiam :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-12-14, 14:48   

30zł... A tak na serio, to własnych kulek nie robi się raczej dla oszczędności... a przynajmniej to nie jest głównym powodem.

Pozdrawiam

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-12-14, 15:31   

Dziemen, Nie ma odpowiedzi na takie pytanie :) Koszty mogą być różne powiedzmy od 10zł, to już zależy co rozumiesz "w miarę dobrych kulek" bo to pojęcie względne. Kolejna kwestia ani w kulkach gotowych ani tych które robimy sami cena nie jest wyznacznikiem skuteczności możesz zrobić kulki niedrogie a naprawdę skuteczne ale też i możesz napchać bez sensu drogich składników a kulki będą słabiutkie.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-12-14, 15:49   

Dziemen napisał/a:
Nie chodzi mi o dokładne kosztorysy a jedynie pogląd czy jest to proceder opłacalny

To zależy od tego jak skalkulujesz wszystkie elementy składowe tego "procederu". Jeśli Twój czas jest dla przykładu bezcenny, to zakup najdroższych kulek na rynku będzie mega opłacalny. Nie można do tego tematu podchodzić w taki sposób. Robiąc sam robisz to co planujesz, zaczynając od składu miksu, jakości komponentów, sposobu wykonania itd. Kupując gotowe nie masz wpływu na nic, decydują odczucia organoleptyczne produktu finalnego.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2016-12-14, 17:24   

Dla mnie jest nieopłacalne. Po przeliczeniu kosztów składników wychodzi niewiele taniej, niż bym zamówił takie kulki w firmie. Doliczysz prąd i już jest drożej, nie wspominając o czasie pracy.
Żeby nie było niepotrzebnej dyskusji koszt 1 kg kulek w przybliżeniu 9€. Za tą cenę pewna firma zrobi mi kulki z tych samych składników w podobnej cenie.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-12-14, 17:58   

Jeżeli chcesz robić kulki dla samej oszczędności, to zapewniam Cię że aż takiej różnicy nie ma, żeby się to tak strasznie opłacało. Jak chcesz to robić wygodnie, to troszkę sprzętu trzeba, a to kosztuje. Inna sprawa to jeszcze swój czas, który trzeba poświęcić i to wcale nie mało. Jeśli Cię to nie bawi i nie chcesz tego robić bo lubisz, to odpuść, lepiej zapłacić komuś kto Ci zrobi. ;)

Dziemen 
Marcin Pomorski

Wysłany: 2016-12-14, 18:21   

Dzięki za jakieś podstawowe wyobrażenie jak sprawa z własnymi kulkami wygląda nie ukrywam że głównym argumentem są dla mnie koszty, nie jestem jakiś super specjalistą w wędkarstwie (na dobrą sprawę nie potrafię nawet wybrać odpowiedniej miejscówki na łowisku karpiowym) dopiero się uczę tego fachu nie zarabiam dużo a sprzęt każdy wie ile kosztuje, do tego dochodzi to że mam cudną dwumiesięczną córeczkę więc czas będzie również na wagę złota :) . Prosta konkluzja że na tym etapie wędkarstwa zostanę przy kuleczkach carruma które w miarę "robią robotę :)

wpads

Wysłany: 2016-12-15, 20:27   

Tak jak napisał Piotr Ostrowski, Cena nie jest wyznacznikiem skuteczności i jakości.
Robiąc kulki skupiam się aby były "treściwe" bogate w witaminy i aminokwasy.
Koszt samego miksu wynosi mnie ok 20 zł + jajka i dodatki płynne. Warto dodać, że z 1kg mixu wychodzi ok 1.3 kg kulek.

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2016-12-15, 20:36   

Ja powiem tak, robię trzy rodzaje kulek. Dużo załatwiam sobie po taniości. A koszty?
1. 15-16zł/kg
2. 23zł/kg
3. 25zł/kg.
Ceny się zmieniają co roku wiadomo idą w górę, własnej pracy nie liczę..

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2016-12-15, 22:21   

Możesz zrobić za 8zł i 50zł, to wszystko zależy od tego jakie składniki dajesz i gdzie kupujesz.

Odpowiedz do tematu