Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasta kukurydziana
Autor Wiadomość
Mar319 

Wysłany: 2016-04-05, 14:15   Pasta kukurydziana

Witam wszystkich bardzo serdecznie po zimowej przerwie .
przygotowując się do najbliższego wyjazdu na ryby,przypomniało mi się że mam dość sporo resztek kukurydzy która nie nadawała się do gotowania tj drobne cząsteczki popękane ziarna które podczas przesiewania wylatywały przez sito , I tak sobie myśląc wpadłem na pomysł aby wziąć owe resztki kukurydzy i wrzucić do robota kuchennego zmielić na bardzo drobno i dodać do tego olej kukurydziany aby wyszła dość gęsta masa, Którą można by było obklejać np ziarna na włosie bądź kulki. Próbował ktoś może takiego sposobu ? i jak owa pasta zachowywała by się w wodzie . jeśli będzie to zły pomysł to resztki trafią dla ptaszków ;) . czekam na wasze opinie i przepraszam jeśli podobny temat już był na forum.
Połamania

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-04-05, 15:02   

W poprzednich latach robiłem coś podobnego, a mianowicie po ugotowaniu kukurydzy część z niej mieliłem w takim dużym młynku ( za wschodnią granicą nazywa się to miasoróbka). Wykorzystywałem to do lepienia kul zanętowych z kukurydzą jako spoiwa, i w miarę przyzwoite efekty miałem na taką kombinację. Należy jednak pamiętać o tym, że taka konsystencja może być rajem dla drobnicy. Moim zdaniem najlepiej będzie, jak takie drobne części po zmieleniu dodasz do ugotowanej kukurydzy, co da Ci efekt smużenia, bo to nic innego nie będzie jak kasza lub mąka kukurydziana.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-04-05, 16:14   

Może trochę nie na temat ale ja używam mąki kukurydzianej jaki składnika "dymiącego" w zanęcie.Szczególnie wiosna dodając do granulatu zalanego melasą bądź innym boosterem.Po dodaniu mąki kukurydzianej mamy fajnie oblepione kulki,pellety,inne składiniki zanęty a po wpadnięciu do wody owa mąka zaczyna fajnie smurzyć tworząc chmurkę zapachową.Może to dość prymitywny sposób ale mi się sprawdza :)Spróbuj drobniutko zmielić kukurydzę i zrobić podobnie jak ja.

Mar319 

Wysłany: 2016-04-07, 00:50   

Witam
Bardzo dziękuje za wasze wypowiedzi na ten temat. I doszedłem do wniosku że mam na tyle tych odpadków że powstaną z tego 2 produkty, pasta zrobione na bazie bardzo bardzo mocno zmielonej kukurydzy z dodatkiem oleju kukurydzianego oraz coś ala mąka kukurydziana . można powiedzieć że to to samo lecz stwierdziłem że pasta z dodatkiem oleju będzie formowana w kule i dodawana jako dodatek smużący do wywózki który będzie dłużej pracował oraz dawał smugę a "mąka" będzie tylko do obtaczania kulek oraz kukurydzy
pozdrawiam
Mar319

Niskosodowy 

Wysłany: 2016-12-01, 17:00   

I jak wrażenia?

Odpowiedz do tematu