Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Namioty] Nash Titan Brolly 2 Man AS
Autor Wiadomość
miczo1 
Michał

Wysłany: 2016-10-18, 07:49   [Namioty] Nash Titan Brolly 2 Man AS

Tak w skrócie chciałbym wrzucić kilka uwag dotyczących namiotu po półtora roku użytkowania. Na wstępie zaznaczę, że nie sprawdzałem wymiarów podawanych przez producenta itp. , ot po prostu chciałbym przedstawić moje odczucia co do tej brolly. Mam kilka zdjęć ale myślę ze każdy wie, jak sprzęt wygląda więc sobie darowałem.
Na wstępie dodam, że ceny sprzętu w Polsce to nieporozumienie, ja swój kupiłem jako nowy w Niemczech w cenie 1900 zł i uważam, że tyle warto za niego dać.
Zacznę od wymiarów transportowych: namiot jest generalnie duży i ciężki więc jego transport do najłatwiejszych nie należy. Długość transportowa około 1,7 m i waga 20 kg mówi sama za siebie. Z narzutą jest już znacznie lepiej, aczkolwiek i tak waży około 4 kg i ma wymiary niedużego spiwora.
Namiot jest wykonany bardzo solidnie, podobnie narzuta i torba transportowa. Po dwóch sezonach nic się nie urwało, nie przedziurawiło itp.
Namiot posiada solidne zamki, porządną wpinaną moskitierę którą możemy wpiąć razem z panelem przednim na osobnym zamku i grubą podłogę wpinaną na klipsy. Przedni panel posiada trzy okna z wszytymi na stałe panelami z PVC i jest to bardzo fajna sprawa, bo w nocy przy pełni w namiocie jest widno jak w dzień. Okna są na rzepy i dodatkowo mocne zamki co ułatwia nam zamykanie i otwieranie. Nie zauważyłem też żadnych problemów z samym pcv, nic się nie dziurawi i nie matowi więc na plus. Z tyłu spore okna z moskitierami, jednak są one zapinane na rzepy i przy mocnym naciągnięciu namiotu po otwarciu potem ciężko je idealnie domknąć na noc.
Narzuta nie ma okienek więc np. po zimnej nocce jeżeli w dzień mocno świeci słońce, w namiocie jest bardzo gorąco. To uważam za pewne niedociągnięcie, bo już w globetroterze były w narzucie okna. Poza tym jest ona otwarta z przodu, więc o ile w deszczu mamy fajne zadaszenie, to w chłodne nocki przy wietrze tak naprawdę niewiele pomaga bo wiatr sobie hula.
Myślę że namiot ze względu na swoje gabaryty nie nadaje się na krótkie zasiadki. Mimo że w teorii prosto się rozkłada i składa to jednak jest ciężki i w pojedynkę niewygodnie się go rozstawia. Przy sporym wietrze to już naprawdę wyższa szkoła jazdy. Poza tym żeby ustawić go idealnie, trzeba robić korekty ustawień nóg i przebijać śledzie. Problemem jest też suszenie i pakowanie po nocce, szczególnie narzuty która oprócz tego że jest spora to jest ciężka jak nasiąknie. Ale coś za coś. Bo jeżeli chodzi o komfort użytkowania, to namiot jest super. Jest wysoki, więc nie trzeba się specjalnie gimnastykować przy wchodzeniu i wychodzeniu (tą wysokość możemy sobie regulować), dla jednej osoby jest dużo miejsca, spokojnie wchodzi duże łóżko, wielki fotel, łódka, stoli i wszystkie graty (i to przy najwyższym ustawieniu). W dwie osoby nie jest już tak różowo ale nadal jest sporo miejsca. Brakowało mi uchwytu do powieszenia lampki czy kieszonki na telefon ale to już szczegół.
Namiot bardzo stabilny przy dużym wietrze, nie straszne mu ulewy itp. Możemy go też rozstawić na nierównym podłożu.
Generalnie bardzo dobry namiot na dłuższe zasiadki, dla jednej osoby bardzo dużo miejsca, w chłodne dni możemy sobie siedzieć w środku wygodnie na fotelu, ja mam ten największy foxa i nad głową multum miejsca.
Ja po kilkuletnich doświadczeniach przesiadłem się właśnie na Foxa Easy Dome’a i to chyba będzie strzał w dziesiątkę jeżeli chodzi o mobilność, wykonanie i właściwości, ale o tym będę mógł powiedzieć po przyszłym sezonie.
Z tego co mi wiadomo Nash ma wypuścić nowe Titany Brolly więc może go jeszcze dopracują :-)

Odpowiedz do tematu