Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mała cegielnia, problem... moczarka kanadyjska..
Autor Wiadomość
JackHerer 

Wysłany: 2016-09-28, 22:37   Mała cegielnia, problem... moczarka kanadyjska..

Witam.
Na przyszły sezon mam wyzwanie, znalazłem małe łowisko(stara cegielnia) ma powierzchnię coś ok 2-3 hektary, głebokość do 15-20 metrów, jej historia sięga roku 1870.. od początku zrybiana karpiem..w tym roku z tego co wiem największy okaz złapany 18kg(potwierdzony.. widziałem foty)..ale spodziewam sie i 25+ :D Oczewiście usłyszałem też że sumy aż nurkowie uciekali z wody.. Dzis byłem i badałem głebokość kogutem 25 gram.. wiem, wiem... na wiosne albo i nie bawem echo pójdzie w ruch.. ale jest głebia.. znalazłem kilka półek przy brzegu trzcin głebokośc od ok 2 metrów do 5 metrów( jak na tą wodę płycizny..) półki ciągną się do ok 10 metrów w głąb wody a pózniej pionowy skok do głębiny.. problem polega na tym że półki są mocno zarośnięte moczarką kanadyjską i nie wiem jak w takim miejscu nęcić(czy odrazy i czekać na wyczyszczenie miejscówki) i kłaść zestawy, czy grabki, (odczekać nęcić i dopiero zestawy) ..Może jakieś rady?

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-09-28, 22:56   

Szukaj wyczyszczonych placków przy samym brzegu ( dosłownie). Zasyp grubym papu i obserwuj czy znika. Jak tak to masz odpowiedź.

JackHerer 

Wysłany: 2016-09-30, 01:42   

Przetestuje, niestety jedyny sposób żeby sprawdzić czy owe placki występują to ze środka pływającego, brzeg w 95 procentach niedostępny..Pozdrawiam.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-09-30, 09:19   

Możesz też próbować przygotować sobie miejscówkę od wiosny sypiąc w interesujące Cię miejsce dużo konopii, drobnych ziaren i drobnego pelletu. Regularnie żerujące ryby wyczyszczą dno z roślin. U mnie na wodzie karasie srebrzyste wycięły większość podwodnego zielska które nawet amury oszczędzały.

Odpowiedz do tematu