Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada żyłki z dętki
Autor Wiadomość
baboriba

Wysłany: 2016-09-12, 11:03   Blokada żyłki z dętki

Nurtuje mnie jedno pytanie. Kiedy zakładam na szpulę kołowrotka opaskę z dętki celem zaznaczenia odpowiedniej długości rzutu to czy po każdym zarzuceniu wędki muszę ja zdjąć i założyć przed zwinieciem? Chodzi i o to ze jeśli zostawię ja na szpuli to biorąca ryna nie ma szans na odjazd - tak mi sie wydaje. Co o tym sadzicie?

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-09-12, 12:10   

Dokładnie tak. Przed każdym ponownym nawinięciem należy gumkę zakładać na szpulę.

baboriba

Wysłany: 2016-09-12, 12:29   

Tak myślałem. Dzięki piękne.

wojtek straub 

Wysłany: 2016-09-15, 13:14   

jony napisał/a:
Dokładnie tak. Przed każdym ponownym nawinięciem należy gumkę zakładać na szpulę.

Nie do końca... Jak nakładasz gumkę od góry szpuli to tak... Zakładając od spodu problemu się pozbywasz... Tylko warto dodatkowo zaznaczyć odległość na żyłce (np. markerem) bo po braniu zaznaczona odległość raczej się zmieni...
P.s. Wygodniejszym sposobem jest zapinanie żyłkibpod klips + kreska markekrem lub "stoperek" z gumki (może być typowo karpiowa, ale kupiony na metry w gliźdiarskim amortyzator do tyczki sprawdzi się równie dobrze)...

Mariusz 
Ach te ryby... :)

Wysłany: 2016-09-18, 17:32   

Witam.

Stosuję blokadę z dętki już jakiś czas i robię to jeszcze inaczej... Oczywiście nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe i dlatego o tym wspomnę. Jako, że na łowiskach w których stosuję ten bajer nie mam konieczności machać zestawami na max odległość, to przed samym rzutem odsuwam się od brzegu z 10 metrów, zakładam "gume na instrument" i zarzucam we wcześniej wytypowane miejsce. Następnie zwijam nadmiar na kołowrotek i kładę kij na podzie - moim zdaniem zapas żyłki zdecydowanie wystarczy podczas brania na reakcję...
Plusy - zawsze ta sama odległość (trzeba tylko zapamiętać miejsce z którego rzucamy), brak "zabawy" z ciągłym zdejmowaniem dętki (mało przyjemne i wygodne jeżeli stosujemy ją na big-pita i z roweru, a nie traktora :P ).
Minusy - nie zawsze możemy mieć te kilka metrów zapasu w rzucie, a i brzeg może na to nie pozwolić, oraz konieczność wymiany co jakiś czas tej blokady z dętki, bo słońce zrobi swoje :)

Odpowiedz do tematu