Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw z fluorocarbonu
Autor Wiadomość
Marios92 

Wysłany: 2015-12-22, 21:12   Zestaw z fluorocarbonu

Witam

Czy można zamiast leadcora zastosować około 1m fluorocarbonu na nim zamontować bezpiecznego klipsa o zbudować taki zestaw? I czy fluorocarbon będzie przylegał do dna tak jak leadcore?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-12-22, 21:27   

Marios92, Oczywiście że można ale nie dociąży on zestawu tak jak ledcore więc odpowiedź jest jasna :)
Pozdrawiam

Marios92 

Wysłany: 2015-12-22, 21:38   

Rozumiem bo słyszałem mit ze podobno leadcore ryby widza i są bardziej ostrożne. Nie chciałem w to wierzyć jednak przez cały sezon nie złowiłem ryby większej niż 8kg (na swoim jeziorze) na innych to rybom nie przeszkadzało. Kolega z którym wedkuje stosuje identyczne metody jak ja różnica jest tylko w tym że on nie stosuje leadcorów i zaliczył kilka wiekszych karpi. Z tego powodu zastanawiam się jak zmontować zestaw który bedzie mało widoczny a przylegal ladnie do dna. Dodam ze używam żyłki fluo

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-12-22, 21:45   

Marios92, Ja stosuje odcinek 1m ledcore Jaxon, również używam żyłki fluo i nie zauważyłem aby przeszkadzało to rybom w pobieraniu zestawu.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-12-22, 21:48   

Marios92, fluorocarbon dobrze tonie (jest cięższy od wody) i przylega do dna, ja na nim robię zestawy do choda i czasami na jeziorze jak łowię na b.płytkie wodzie. Zresztą jest praktycznie niewidoczny (o ile jest czysty) w wodzie ;)

Marios92 

Wysłany: 2015-12-22, 21:53   

daniels Czyli jeżeli zbuduje zestaw w taki sposób ze zastosuje okolo 2m fluorocarbonu zamiast leadcora i na nim umieszcze bezpiecznego klipsa to bedzie spelnial zadanie ladcora lecz bd mniej widoczny ?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-12-22, 22:05   

daniels, Jaki masz fluorocarbon bo mój Avid w testach akwariowych nie przylegał do dna akwarium .. :(
Ostatnio zmieniony przez MateuszJanusz 2015-12-22, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-12-22, 22:49   

Marios92, Moim zdaniem tak, ja leadcory stosuję dlatego bo są bardziej bezpieczne dla karpi(nie powodują utraty łusek) jak żyłki czy plecionki, no i nie ma obawy o przecięcie, o płetwę grzbietową.
Ale przy łowieniu na pływaki często leadcory zastępuję fluo.
MateuszJanusz, oczywiście foxa 0,5 mm, inaczej zachowuje się fluo w akwarium, a inaczej w wodzie z ciężarkiem z jednej strony i 100 m żyłki z drugiej ;)

qdl 

Wysłany: 2016-01-08, 22:25   

MateuszJanusz napisał/a:
daniels, Jaki masz fluorocarbon bo mój Avid w testach akwariowych nie przylegał do dna akwarium .. :(

Woda z kranu, zawarty w niej chlor i inne pierdoły powoduje, że przypony, żyłki i inne artykuły, które w zazwyczaj w wodzie deszczowej toną, w tym przypadku są unoszenie.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-01-09, 00:27   

MateuszJanusz, Fluo z Avida? :shock: Jak to wygląda, bo nie kojarzę by avid miał fluo w ofercie.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wojt 

Wysłany: 2016-01-09, 13:41   

qdl napisał/a:
MateuszJanusz napisał/a:

Woda z kranu, zawarty w niej chlor i inne pierdoły powoduje, że przypony, żyłki i inne artykuły, które w zazwyczaj w wodzie deszczowej toną, w tym przypadku są unoszenie.
hehe nie wieże w to że przez chlor woda zmienia właściości fizyczne na tyle że fluorocarbon raz pływa raz nie.

Pisz poprawnie. Rumun

qdl 

Wysłany: 2016-01-09, 22:32   

"Powstający HClO rozkłada się na świetle z wydzieleniem tlenu"
Jeżeli WIERZYĆ cioci Wikipedii.
Wystarczy przyjrzeć się(można użyć soczewki), niektóre pęcherzyki tlenu są widoczne, plus te małe niewidoczne praktycznie, tworzące się na mikroporach powierzchni zaczynają unosić, w tym przypadku małe niewiele gęstsze od wody materiały.
Spróbuj w deszczówce i kranówie taki sam materiał.
Jeżeli woda jest odstana, przemięszana, albo zawiera mniej chloru to nie powinno być problemu.

golduz

Wysłany: 2016-02-27, 17:44   

Hej, mam takie pytanie, jaki polecacie fluorocarbon zamiast ledcora? I jaka grubość? 0,6 mm wystarczy?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-02-27, 18:04   

golduz napisał/a:
Hej, mam takie pytanie, jaki polecacie fluorocarbon zamiast ledcora? I jaka grubość? 0,6 mm wystarczy?

Tak

JackHerer 

Wysłany: 2016-09-12, 21:22   

Też stosuje fluorocarbon zamiast leadcora.. Obecnie mam prologic v2, trzeba wymieniać co miecha.. bo traci swoje właściwości.. ale jak świeży (przezroczysty nie biały) to jest lepszy moim skromnym zdaniem..po czasie się utlenia i nie jest już przezroczysty.. wtedy trzeba zmienić.Długość 100-120 cm

Paritys 

Wysłany: 2016-09-14, 12:33   

Oczywiście że można ale na początek to średni pomysł ;)

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-09-14, 13:30   

Paritys napisał/a:
Oczywiście że można ale na początek to średni pomysł ;)
Ale na początek czego?

Odpowiedz do tematu