Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek Tica Scepter GTB 6000 Pomocy.
Autor Wiadomość
Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-14, 21:51   Kołowrotek Tica Scepter GTB 6000 Pomocy.

Witam.
Jestem Nowy na Forum i od 3 sezonów łowie kochane karpie...
Posiadam kołowrotki Tica takie jak w temacie i chciałbym dokupić jeszcze jeden.
W wyszukiwarce znalazlem sklep i do niego zadzwonilem,po rozmowie ze sprzedawca ten mi powiedział że owe kołowrotki nie będą sprowadzane do nich z powodów licznych reklamacji...
I teraz mam dylemat co robić bo chcialbym miec owy kreciol do kompletu.
Czy wy macie jakieś doświadczenia z tymi nowymi seriami wypuszczonymi na ten rok?Chodzi mi o ten model jak w temacie.

Znalazłem jeszcze taki kołowrotek który by mnie ewentualnie interesowal,sprzedawca go zachwalał,z drugiej strony to nowość.Co sądzicie o Kołowrotku Delphin Odysea 10000?

Dziekuję za ewentualną Pomoc.Pozdrawiam.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-08-15, 07:01   

Marcinie wiem o którym sklepie mówisz i faktycznie właściciel nie chce ich sprowadzać bo tak jak mówisz miał dużo reklamacji. Jeśli jednak chcesz ten kołowrotek to zaglądnij tutaj polsko-czeski sklep, tica jest jak najbardziej dostępna :) Kołowrotki Tica

Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-15, 08:45   

A macie osobiscie jakieś niemiłe doświadczenia?
Coś odnośnie tych Delphin Odysea 10000?

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-08-15, 09:16   

Ja Tici nie miałem ale ma je kilku moich znajomych, każdy po kilka lat i chwalą. AndrzejN Ci powie ile lat już z nimi pracuje:) Co do Odysea to wizualnie ładne kołowrotki ale jak pracują itd nie wiem, to nowość, ciężko cokolwiek powiedzieć. Mam wędki Delphina - te akurat są dobrym produktem lecz nie wiem jak z kołowrotkami.

Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-15, 09:35   

Mam sam 2 sztuki jestem b.zadowolony,lecz boję sie kupić kolejną ze względu na to co sprzedawca mi powiedział...Kurcze co robić?Ryzykować i kupić ,a jesli coś bedzie nie tak odsyłać?ale klin....

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2016-08-15, 16:47   

Marcin Zawadzki, Tica to bardzo dobra firma. Mam 5 lat (3szt Tica abbys ) kolega Sceptery. W tamtym roku w ślepo dokupiłem dwie używki z karpiowiska dla syna bo uważam że są nie do zajechania. Korpusy aluminiowe i nierdzewne łożyska, solidne wykonanie i dwie porządne szpule w komplecie. Podejrzewam że piszesz o sklepie CARPMIX bo to chyba jedyny dystrybutor tica i to przecież żadna tajemnica. To dobry solidny sklep i obsługa. Jednak skoro sprzedawca Ci mówi że wyszedł wadliwy model to dobrze o nim świadczy i ja bym wybrał inną ticę. ;)

Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-15, 19:11   

Tak zgadza sie chodzi o Carpmix.Absolutnie nie mam żadnej pretensji do sprzedawcy...chwała mu za jego pomoc..ale również doradził mi te Delphin Odysea...
To może lepiej faktycznie szukać modeli starszych np.GF? Albo innej Tici..jesli ta to jakiej?A może wybrać to co sprzedawca polecał?

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2016-08-15, 20:07   

Marcin Zawadzki, dobierz sobie jakiegoś innego sceptera np.GF czy GE to już sprawdzona konstrukcja (zwróć tylko uwagę na przełożenie). Niektóre modele mają 4,1:1 inne nawet coś koło 5:1 i nie nadają się do karpiowania. TU masz opis.

Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-15, 20:33   

Jest w tym sklepie http://pl.rybarskepotreby...nus-10503.html# ...cena 336 zł...
Zastanawiam sie czy warto by było kupić zamiast Tici np.Penna Surfblaster 8000?Moge go w De kupić Za ok.97 Euro.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-08-15, 21:26   

Cytat:
Zastanawiam sie czy warto by było kupić zamiast Tici np.Penna Surfblaster 8000?
Nie warto.

Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-15, 21:44   

dlaczego nie warto? możesz rozwinąć swoją opinię?

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-08-15, 22:08   

Co tu rozwijać, masz te kołowrotki, to sam powinieneś mieć o nich wyrobioną opinię. TU , w polskim sklepie są też dostępne (przynajmniej tak wygląda).

Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-15, 22:17   

Oczywiście ze mam...sa naprawde ok ,ale nie miałem w reku penna.wiec pytałem ...

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-08-15, 22:26   

Penna też w ręku nie miałem, ale to co widzę nie przekonuje mnie do tego modelu, wygląda ładnie......i to wszystko wg. mnie. Sceptery natomiast katuję od 10-ciu sezonów i wszystko działa bezawaryjnie.

bartosz_l 

Wysłany: 2016-08-19, 07:47   

Ja miałem kiedyś Tice Sportera - świetny sprzęt, po kilku latach katowania żadnych luzów czy awarii dlatego mam o tej marce świetne zdanie. Wiadomo, że każdy model tak jak z samochodem jest co jakiś czas odświeżany, więc kupno tych starszych modeli - nieużywanych graniczy z cudem. A i wiadomo gdzie przeniosła się produkcja większości rzeczy na świecie więc mogą się zdarzać czasem wadliwe sztuki co nie znaczy, że Scepter jest słabą konstrukcją i nie wydaje mi się, żeby z tego powodu był wycofany skoro przez wiele lat był chwalony za jeden z bardziej wytrzymałych kreciołów za rozsądne pieniądze.

Tak się składa, że nie dawno stałem się posiadaczem dwóch Scepterów i z tego co wiem - sprzedawcy pozostał jeszcze jeden - możliwe, że jeszcze go nie sprzedał więc jeśli jesteś zainteresowany na priv przekażę kontakt.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-08-20, 09:40   

Tici widuję regularnie u kolegów po kiju z którymi jeżdżę na zasiadki. Jeden ma je 3 lata, drugi jeszcze dłużej a niedawno dokupił drugi komplet żeby mu się kolorystycznie zgrywały z drugim setem kijów :D Penny miały różne opinie, skręcenia żyłki itd. Tica to pewny zakup, który posłuży lata:)

Marcin Zawadzki 

Wysłany: 2016-08-20, 17:43   

Dzieki Panowie za Pomoc ...
Mam 2 Tici i jednak zostanę przy nich...dokupie jeszcze 2 sztuki i bedzie komplecik...
Pozdrawiam wszystkich,Połamania kija życzę.

JackHerer 

Wysłany: 2016-09-12, 21:13   

Mam dwie sztuki sceptera gtx... rok ma jeden, trzy miechy drugi.. Luknij ZOOOMIXMARKET:) działają git... GTB też mają.. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu