Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwodne górki
Autor Wiadomość
piorun 
kdm

Wysłany: 2016-06-23, 19:33   Podwodne górki

witam.Moja miejscówka to górka środek jeziorka 5h o powierzchni 2do3m i głębokości 2,20m schodząca do 3,5m. Pierwsza zasiadka 3 tygodnie temu 0 brań ,ryba była w łowisku zanęta raczej sprawdzona(kuku, pelet, konopie)nie wiem dla czego.Czy warto powtórzyć działania? Czy coś zmienić? Jaką taktykę zastosować? Piorun.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-06-23, 20:10   

moim zdaniem jeżeli już nęciłeś na tym miejscu to powinieneś spróbować ponownie. Pamiętam moje pierwsze zasiadki na wodzie, której całkowicie nie znałem, pierwsze trzy zasiadki zaliczyłem o kiju jednak los odwrócił się w moja stronę i sukcesywnie poławiam tam teraz piękne ryby. Wcześniej jeździłem i nęciłem w trakcie tygodnia, teraz robię wszystko z marszu ale obficie. Dlatego nie zniechęcałbym się do tego miejsca. Zanętę wzbogaciłbym o groch lub rzepik, ewentualnie pszenicę.

Niby czerwiec jest to miesiąc gdzie ryba preferuje wypłycania, brzegi zbiorników, zwalone drzewa itp. więc jako alternatywę możesz postawić jeden zestaw w tego typu miejscu.

Czy dno masz dobrze obadane? (muł/twardo), jakie zestawy stosujesz itp. to są kluczowe "detale" nad którymi warto również się skupić. Napisz coś więcej może uda się coś podpowiedzieć :)

piorun 
kdm

Wysłany: 2016-06-23, 21:13   

Dno twarde kamieniste zestawy standart na haku popki truskawka doskonała TB i jakaś owocówka.Strefa przybrzeżna trzcina liczne półki 1,5m schodzi do3m też próbowałem i kiepsko .Ubiegły rok pare 6 a sa 10 i powyżej. jeziorko to Bartniki koło zbiornika Kozielno.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2016-06-23, 21:16   

Jak małe leśne jeziorko to ja bym obstawiał pas roślinności i zatoczki. Jak głębokie wyrobisko to właśnie jakieś górki, przybrzeżne spady, półki. Napisz coś więcej o jeziorku. Wiadomo, każda woda rządzi się swoimi prawami i niekiedy zanim zacznie się łowić to może minąć troche czasu.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2016-06-23, 21:25   

Ja teraz bym obstawiał strefę przybrzeżną, tym bardziej że prawdopodobnie najwięcej pokarmu naturalnego jest w tych miejscach w ciepłych miesiącach.

piorun 
kdm

Wysłany: 2016-06-23, 21:35   Podwodne górki

Strefa przybrzeżna trochę przełowiona licznie zerwane zestawy i duża ilość małż.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-06-23, 21:44   

piorun, postaw jeden kij pod linią brzegową, zawsze nęcić wygodniej bo z ręki możesz sypać :) na strzałówkę możesz spróbować PB Shield więc powinna dać rade z małżami. Próbuj do skutku, bo ryba krąży po całej wodzie. Osobiście zawsze stawiam zestawy jakieś 3 metry od pasa trzcin tam gdzie jest łagodny spadek :)

piorun 
kdm

Wysłany: 2016-06-23, 21:53   

Klimek tak zrobię jeden kijek strefa przybrzeżna małż to nie problem tylko zastanawiałem się czy przy takiej ilości skorupiaków rybki będą zainteresowane kuku i kulami.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2016-06-23, 22:05   

Jak są małże to karpie powinny odwiedzać to miejsce. Łowiąc w naturalnym żerowisku nie sypał bym za dużo - 20 kulek na zestaw i garść pelletu powinno starczyć (jak jest dużo drobnicy to bym zrezygnował z pelletu) i cierpliwie czekać aż karpie wejdą w łowisko.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-06-23, 22:41   

piorun, jeżeli przebijesz się zapachem, atrakcyjnością zestawu czemu nie :) możesz spróbować wyłowić jakąś małże i "nadziać" ją na włos oczywiście bez muszli :D

piorun 
kdm

Wysłany: 2016-06-24, 15:53   

Podziękowania dla klimek i boras1 za wskazówki wracając do tematu myślałem o rozgnieceniu skorupiaków i dodaniu do zanęty robiąc kule i położyć je delikatnie na zestawie.Napiszę więcej po powrocie a wyjazd już 1 lipca jakieś 6 dni.

wojtek straub 

Wysłany: 2016-06-25, 14:13   

piorun, w temacie "Twojej" górki... Sypiesz szczyt i tam kładziesz zestaw? Czy u podnóża górki?

piorun 
kdm

Wysłany: 2016-06-25, 18:55   

Wojtek zestawy kładłem różnie i na szczyt i na stoku rybka demonstracyjnie nie brała analizując a powinna gdzieś popełniłem błąd lub do porażki przyczyniła się masowa rójka jętki i chrusta.

piorun 
kdm

Wysłany: 2016-07-13, 16:35   Podwodne górki

Witam ponownie w tym temacie.Jeżeli koledzy Klimek,Wojtek Straub i Boras 1 są zainteresowani tematem to zgodnie z obietnicą mogę powiedzieć ,że moja wiedza plus wasze podpowiedzi nie przyniosły efektu 0 brań.Zasiadka 6 dni i kolejna porażka.Pogoda idealna,zanęta :kuku,rzepik,konopie pszenica ale w przewadze kule TB truskawka i pelet. W strefie przybrzeżnej znalazłem podwodne zwalone drzewo głębokość 2,9 m , blacik, poniżej 3,2 m i też nic. to chyba była ostatnia wyprawa na tą wodę.Brak mi pomysłu na ten zbiornik, pozdrawiam.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-07-13, 17:14   

piorun, nie zrażaj się do wody. Czasami po prostu tak jest że akurat przez jakiś czas nie ma w bankowych miejscach ryb. Nawet najlepsi karpiarze świata mają takie przygody jak Ty.

piorun 
kdm

Wysłany: 2016-07-13, 17:26   

Nie zrażam się do wody tylko czasami może trafić,,,ale muszę jakoś dobrać do tych karpi.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-07-13, 19:25   

Może ziarna na włos albo pellecik. Kombinuj z zestawami i przynętami. Czasem tak bywa, wydaje się nam że wszystko igła podczas gdy karpie maja to pod płetwą odbytową :) może spróbuj nęcić oszczędniej, jeśli presja jest duża ryba boi się dużych ilości zanęty. Może pva zrobi robotę albo łów inaczej niż reszta. Jak dorwiesz 1 karpia to nagle wszystkie złości miną:)

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-07-13, 19:54   

Tak szybko się nie poddawaj...sam mam wodę ~6ha na której nigdy nic nie złowiłem, chociaż karpie i amury tam są:)

Trzeba kombinować i obserwować.

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2016-07-13, 21:17   

Onufry Korcipała napisał/a:
Tak szybko się nie poddawaj...sam mam wodę ~6ha na której nigdy nic nie złowiłem, chociaż karpie i amury tam są:)

Może dlatego, że nigdy tam zestawów nie postawiłeś :twisted: :twisted: :twisted:

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-07-14, 09:06   

Oj Tam oj tam...czasami leżały w wodzie:)

Odpowiedz do tematu