Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to ogarnąć-czyli ,,mętlik" w głowie początkującego
Autor Wiadomość
Tomek- Żary 

Wysłany: 2016-06-26, 10:22   Jak to ogarnąć-czyli ,,mętlik" w głowie początkującego

Jestem przekonany,że większość zaczynających przygodę z karpiszonem czyta i zadaje mnóstwo pytań,dostajemy odpowiedzi,lecz mało konkretne.To znaczy- podawajcie nam kąkretne przykłady sprawdzonych zestawów np.grubość linki głównej,do tego rurka czy fluocarbon i jaki? ,jaki hak?itp.Nie mieszajcie nam w głowach prosimy o konkrety,a reszta przyjdzie sama praktyka nad wodą jest chyba się zgodzicie najważniejsza. Z góry dziękuję w imieniu wszystkich ,,zielonych" :)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-06-26, 10:31   

Tomek- Żary, te wszystkie kąkretne informacje są w postach F.K. , trzeba się tylko do nich dokopać. Najlepiej jest też zadać konkretne, precyzyjne pytanie, aby oczekiwać takiej samej odpowiedzi ;) .

Tomek- Żary 

Wysłany: 2016-06-26, 10:47   

Rozumiem Cię doskonale ,lecz zadaję pytanie ,a potem przekomarzacie się ze sobą i dalej jestem z niczym

Tomek- Żary 

Wysłany: 2016-06-26, 10:52   

To konkretnie-jaka żyłka,jaki do niej fluokarbon,czy może rurka ,i jaki hak czy to dobiera się do rodzaju kulki?

Tomek- Żary 

Wysłany: 2016-06-26, 11:19   

Może podeślecie jakieś mapki zbiorników z lubuskiego to była by pomoc, że hej ;) .Polećcie zbiornik wszystkich nie wyłapiemy,a wspominać będzie co latami-pamiętacie swoje pierwsze kroki? :lol:

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2016-06-26, 12:13   

Tomek- Żary, Nie wiem jak u was w Lubelskim,,ale u nas na Śląsku dzieciom tłumaczymy że,nie mają bać się nowego,maja uczyć się sami a rodzice tylko pomagają czy doradzają jak co z czym się je...Jak dzieciaki łapią za wysoko to tłumaczymy że na wszystko przyjdzie czas.....

Tomek-karpiarstwo to życie....tego uczysz się sam..a nie podane na talerzu....do tego dochodzi się latami by potem tłumaczyć dzieciom jak co z czym się je...Jak wytłumaczysz dziecku ,,jak sam nie będziesz miał zielonego pojęcia!!! :mrgreen:

Ps.Czy mi się zdaje,,czy ostatnio wszyscy chcą zostać karpiarzami fachowcami po miesiącu nad wodą....co za świat......

kux 
Waldemar Kowalski

Wysłany: 2016-06-26, 12:43   

Myślę, że na dzień dobry to wizyta w uczciwym sklepie wędkarskim.
Sprzedawca doradzi przyzwoite elementy zestawu i pokaże jak to wszystko poskładać do kupy.

Tak od siebie:
Solidna żyłka 0,35 - na finezję przyjdzie czas później - jakaś tańsza Daiwa będzie ok.
Kawałek leadcore - ja używam FOX-a
Najprostszy zestaw z bezpiecznym klipsem - tez używam FOX-a

generalnie FOX robi takie fajne komplety - nie wychodzi to specjalnie ekonomicznie, ale na początek masz wszystko co trzeba pod ręką:

zestawy

Do tego najprostszy gotowy przypon włosowy i połowisz :)

Oczywiście nie musi być FOX inne firmy pewnie też coś takiego produkują, ale to na początku naprawdę nie ma znaczenia

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-06-26, 13:33   

Tomek- Żary napisał/a:
Rozumiem Cię doskonale ,lecz zadaję pytanie ,a potem przekomarzacie się ze sobą i dalej jestem z niczym

Tomek - jak Mariusz napisał - wędkarstwo to życie - nie ma jednej skutecznej recepty. Ile osób tyle doświadczeń nad wodą. Każdy ma swoje ulubione zestawy itp... Każda woda jest inna, każda metoda połowu też. Sprzęt nie zawsze dobiera się jaki by człowiek chciał, ale na jaki go stać. Ryby można łowić i na bambusa i na wędzisko za 1000-2000 zł. Dla jednych taka cena jest wyrzuceniem pieniędzy dla innych cena normalna. Poczytanie FK jak napisze Andrzej wiele może dać cennych wskazówek, ale jak wszędzie, by mieć efekty - by sporo wiedzieć, trzeba sporo poczytać a potem teorię w praktykę przemienić i będzie oki.

Remkowy
Remek Szelongiewicz

Wysłany: 2016-06-26, 17:50   

stary_dinozaur, do tego co napisał to praktyka praktyka jeździć tesotwac samemu co sie sprawdza, jaki przypon skuteczny w jakich warunkach :)
W domu karpia się nie złowi

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-06-26, 22:42   

Remkowy napisał/a:
stary_dinozaur, do tego co napisał to praktyka praktyka jeździć tesotwac samemu co sie sprawdza, jaki przypon skuteczny w jakich warunkach :)
W domu karpia się nie złowi

DOKŁADNIE !

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-06-27, 07:38   

Tomek- Żary, ja Ci napiszę że żyłka 0,30 że klips ten i ten i kulka taka a taka a Ty potem będziesz pisał że syf poleciłem, że na kulkę nie brało a żyłka strzeliła przy rzucie. Tutaj naprawdę jest tyle informacji na forum że można czytać miesiąc. Co do przekomarzań - jak posiedzisz dłużej na forum to zobaczysz że co chwilkę pokazują się identyczne tematy: "Witam jestem początkujący jaką wędkę i kołowrotek wybrać? Myślałem nad Daiwa Black Widow i kołowrotku Anacondy - co myślicie?" To się nie da ciągle odpisywać tego samego. Jest tyle różnych tematów poruszonych, tony sprzętu opisane. Zanim się zarejestrowałem to czytałem samo forum, pojechałem do sklepu, kupiłem coś na początek. Później już samo poszło. Trzeba spędzać czas nad wodą, nie skupiać się w 100% na sprzęcie i na usilnym, jak najszybszym złowieniu ryby, najlepiej na 1 zasiadce. Trzeba być nad wodą a wyniki w końcu przyjdą. Testujesz jedno, później drugie. Bez testowania zamkniesz się w jednej taktyce czy przynęcie co nie do końca jest fajne. Dodatkowo każda woda jest inna, taktyka na jednej wodzie nie ma nic wspólnego z taktyką na drugiej. Pozdrawiam i życzę wytrwałości:)

Mareczek 
Marek Wasilewski

Wysłany: 2016-06-27, 20:50   

Właśnie cała frajda w tym, że tu nie ma prostych rozwiązań. Teraz pytasz o sprzęt a później będziesz pytał czy lepsza kulka truskawkowa czy ananasowa-i tu też nie będzie jednej prostej odpowiedzi. Właśnie dlatego odpowiedzi są mało konkretne bo ta zabawa jest mieszaniną szczęścia, doświadczenia, przypadku a dobór sprzętu to kwestia indywidualnych upodobań.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-06-28, 06:52   

Tomek- Żary, Chcesz rady? Wsiądź w samochód pojedź nad wodę, porozmawiaj z karpiarzami, pooglądaj sprzęt. Wytłumaczą po co jest, do czego służy. Potem do sklepu i kup sobie taki który wydaje Ci się że, będzie Ci pasował. Tylko nie szalej bo i tak go z czasem zmienisz ;) jak każdy z nas, bo po czasie będziesz wiedział czego chcesz.
Kluczem do sukcesu jest położenie zestawu tam gdzie są ryby, a sprzęt... łowić można jak koledzy napisali i na bambusy...

Odpowiedz do tematu