Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowana zenęta w siatce PVA
Autor Wiadomość
LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-15, 11:03   Przygotowana zenęta w siatce PVA

Witam,
szukałem i nigdzie nie znalazłem dokładnych informacji.
Moje pytanie brzmi "Czy kiełbaski z siatki PVA można przygotować na 2-3dni wcześniej przed wyjazdem na ryby? Zasypuje je gotowym STICK MIEXEM. Jeśli tak to czy muszą być trzymane w jakimś pudełku hermetycznie zamknietym?"

Proszę o informacje.

Pozdrawiam.

C&R

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-04-15, 11:09   

Witam!
Jak zasypiesz suchym towarem i zamkniesz to będzie ok. Im więcej wilgoci w twojej zanęcie tym bardziej pvka zrobi się "glutowata"

Kiedyś często mi się zdarzało robić pva dzień czy dwa wcześniej i wszystko było ok.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-15, 11:15   

no właśnie i tutaj rodzi się problem, bo chce zasypać stick mixem Tandem Baitsa tym do siatek pva. On jest wilgotny, bo ma te oleje w sobie. I czy leżąc przez 2-3dni pva nie zrobi się glutowate? Jest sens ryzykować?

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2016-04-15, 11:20   

LudwiczekLDZ, oleje nie rozpuszczają PVA, u mnie leżą w pojemniku jeszcze PVA z zeszłego sezonu i mają się dobrze.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-15, 12:02   

czyli pakuje dzisiaj wszystko w kiełbaski z PVA i odstawiam do wyjazdu na rybki :)

Dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam !

C&R

Peres 

Wysłany: 2016-04-15, 12:18   

Wszystko zależy co ładujesz do siatki i jak przetrzymujesz. Kiedyś narobiłem PVA z grubo pokruszonymi kulkami i wszystko było ok dopóki na rybach nie wystawiłem przez przypadek zamkniętego pojemnika z kiełbaskami na słońce. Kulki zaczęły parować, a siatki pękać. Jeśli chodzi o stick mix TB wydaje mi się, że nie powinno być takiego problemu, ponieważ on chyba nie zawiera wody, a jedynie olej.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-15, 12:48   

Myślę że pogoda jeszcze nie rozpieszcza na tyle że mi kiełbaski się rozlecą od słońca. A pojemnik jest czarny ( nie przeźroczysty ) i zamierzam go tylko otwierać w celu wyjęcia kiełbaski.

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2016-04-15, 19:59   

Mi zostało kilka sztuk kiełbasek z zeszłego roku i wszystko z nimi było OK, zostały zużyte na pierwszej zasiadce tego roku. Co prawda nie używałem stick mix TB, a jedynie pellet i kruszone kulki.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2016-04-15, 21:28   

Dawid,tak jak koledzy piszą wszystko będzie ok z siatką pva,tylko ja nie widzę sensu robienia pva na zapas,przed wyjazdem na ryby :roll:
Zawsze robię pva tuż przed zarzuceniem zestawu ;)
Kiedyś zrobiłem 2-3 szt na noc,których nie wykorzystałem,rano słonko przygrzało we wiadro i szlag je trafił bo pellet i kulki puściły wilgoć :twisted:
Moim zdaniem nie ma sensu robienia pva na zapas ;)

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-15, 23:31   

Przemku, nigdy nie robiłem na zapas ale zona w 9 miesiącu ciąży. Planowo za 20dni rodzi. Pozwolila mi się wyrwać na ryby w niedziele wiec chce wszystko przygotować wczesniej żeby jak najmniej czasu tracić nad woda na rozkladanie sie itd. Chyba rozumiesz o co chodzi :P

Przemo990 

Wysłany: 2016-06-10, 09:45   

Moja odpowiedź raczej nieaktualna aczkolwiek na przyszłość można zrobić nad wodą test. Widziałem film niestety nie pamiętam nazwy o materiałach pva, gdzie pewien gość stwierdził, iż pvke należy robić bezpośrednio przed zarzuceniem zestawu (te dipowane i olejowane ) ze względu na to, iż pvka wchłonie nam olej lub dip/booster i będzie problem z jej rozpuszczeniem w wodzie. Nie wiem na ile prawdziwe to stwierdzenie ale ja robie kiełbony na świeżo :mrgreen:

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-06-10, 10:03   

Przemo990 napisał/a:
pvka wchłonie nam olej lub dip/booster i będzie problem z jej rozpuszczeniem w wodzie.
Są na ten temat różne szkoły. Bywa tek, że pva celowo się nasącza, aby w całości mogło dolecieć do dna, natomiast czas rozpuszczania zależy od stopnia nasączenia i temperatury wody. Uważam, że czas rozpuszczania kiełbaski na dnie jest mało istotny, bo w sumie jest bez różnicy, czy rozpuści się ona w ciągu 10 sekund czy 5-10 min. Pamiętać jednak należy, że im wyższe stężenie aromatu podamy do wody, to uzyskamy lepszy efekt wabiący ( nie dotyczy wczesnej wiosny).

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-06-10, 10:41   

Ja też robię wcześniej kiełbaski PVA, pakuje pojedynczo w małe woreczki strunowe i zalewam liquidem lub pokarmem płynnym i tak przechowuje je przez nawet 2 tyg.
Nie zauważyłem żeby czas działał na niekorzyść, ale za to mam pewność, że cały towar przeszedł zapachem.

Odpowiedz do tematu