Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Topiele [stara nazwa Zagaje] koło Sianowa/k.Koszalina
Autor Wiadomość
Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2013-12-21, 17:54   Topiele [stara nazwa Zagaje] koło Sianowa/k.Koszalina

Czy ma ktoś informacje na temat tej wody?
Ja tylko wiem, że to PZW i są tam karpie. Z pewnego źródła słyszałem, że 15 kg w tym roku wyciągnęli tam karpiarze właśnie z Sianowa. Zarybiane było w 2009 roku karpiem, ale ponoć kiedyś już tam karp pływał. Jest zakaz połowu ze środków pływających.
Planuję tam na dniach jechać i popatrzeć co i jak, ale może akurat ktoś już z Was tam łowił? ;)

POLO 

Wysłany: 2013-12-28, 16:37   

Z tego co wiem to chłopaki łapią i efekty są masz nie daleko to podjedż na wiosnę i może coś zwęszysz.Sam nie byłem z racji tego, że mam swoje Rosnowo pod nosem :D

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-02-22, 16:53   

Także tego. :D Byłem dzisiaj nad tą wodą parę miejscówek obadałem, moim zdaniem dużo fajniejsze miejsca są jak się jedzie tą drogą na Polanów i skręca w prawo w las. Na namiot ciężko będzie wyhaczyć miejscówkę, dojazd jest fajny praktycznie pod samo miejsce do łowienia. Na tych dalszych miejscach jest chyba głębsza woda bo w brzegu od razu wody za kolano. Tradycyjnie znalazłem też poszlaki po Polskich wędkarzach, czyli z 6 puszek po kuku i paczki po hakach leszczowych. Na moje oko te miejscówki z głębszą wodą od samego brzegu będą lepsze, bo tam w sumie tylko były śmieci. Jeszcze lód na wodzie także nic więcej nie widziałem :D Szczególną uwagę zwróciłem na małże przy brzegu, bez przesadzania wielkości dłoni i to pełno, także woda raczej nie jest zasyfiona.

Jest tam zakaz poruszania się sprzętem pływającym, także będę miał okazję potrenować rzuty SPOMBEM :D Oby do wiosny i do ataku! ;)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-02-22, 17:02   

Zapodaj link na google map bo chyba tam lowilem , nie jestem pewien.

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-02-22, 20:35   

A proszę Cię bardzo :D Zagaje Obyś tam łowił to się coś dowiem w końcu :D

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-02-22, 21:41   

Kolego to nie zadne zegaje :P To po prostu jezioro Kacze lub jak kto woli u Kaczarza ;) Lowilem tam w latach 2000-2009 ;)
Pisz co chcesz dokladnie wiedziec , a ja odpowiem co i jak ;)

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-02-22, 21:53   

to ja już nie wiem, gościu mi tłumaczył jak na te Zagaje jechać no i jechałem tak jak mówił no i najwidoczniej nie dojechałem :/ A może nazwa zmieniona? Bo Kaczarz miał prywatnie to chyba i może wydzierżawił, czy coś?

dziubek007 
;0

Wysłany: 2014-03-09, 21:28   

Damian to są dwa różna jeziora kacze to jest z wyspą na środku(prywatne łowisko) a topiele to woda pzw obie leżą blisko siebie

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-03-10, 07:25   

dziubek007, a temat czytales ? Masslak pod link w google do kaczego , tego z wyspa na sroku .

lobuziak25 
Przemek Jaworski

Wysłany: 2014-03-16, 07:13   

Wczoraj byłem nad jeziorem Zagaje. Woda dość ciekawa, osobiście widziałem zdjęcia z miśkiem ok 10 kg u kolegi z Sianowa. Pozostało poczekać na pogodę i podjechać z wędkami. Podaje dokładne położenie jeziorka mapa

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-03-20, 22:06   

Dokładnie ta woda :D w końcu :D Ale jeszcze myślę o słowach Damiana H.: Dostaniesz po ryju i jeszcze Ci sprzęt ukradną :D Cały Sianów hahah ;]

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-03-20, 22:23   

Masslak, jak nie masz tam jakiegos Swojego ziomka , to bym nie ryzykowal :)

lobuziak25 
Przemek Jaworski

Wysłany: 2014-03-21, 05:53   

DamianHryniewicz, co racja to racja trzeba kogoś tam znać. A tu parę zdjęć jak powstało Topiele dla zainteresowanych.

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-03-22, 16:26   

Kurde ogólnie to ja pochodzę z Sianowa :D [w 3 klasie podstawówki wyjechałem i potem jeszcze gdzieś i na końcu w Bobolicach :D ] Mojego starszego brata mogą tam znać :D Tylko tym się mogę ratować ;D

Ale byłem tam dziś i chyba znów źle pojechałem. Jechałem Węgorzewską aż minąłem Sianów i za Sianowem w lewo w lesie. Dojechałem drogą, kawałek poszedłem doszedłem do jeziorka al strasznie zarośnięty brzeg po drugiej stronie było lepiej ale jak zacząłem jechać to drogą prosto to minąłem taką wielką górę po lewej i się zakopałem. Jak dojechać na ten ładniejszy brzeg [nazwijmy go: ten od strony Kaczarza :D ], skręcić tam na PGK prawie na końcu Sianowa i gdzieś tamtędy czy jak? Bo jak wracałem to już miałem dosyć wycieczek i już nie kombinowałem :P

lobuziak25 
Przemek Jaworski

Wysłany: 2014-03-23, 05:55   

Masslak, jedziesz dokładnie jak do wysypiska śmieci. Przed nim skręcasz w prawo wzdłuż płotu do samego końca aż miniesz zbiornik za płotem po prawej. Później jeszcze 300 m droga i jesteś na miejscu od ładnej strony jeziora.

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-03-23, 14:15   

O to chodziło :D Teraz to trafie na bank :D Może pojadę najpierw od rana do nocy, zobacze co tam się będzie kroić i potem skocze na nockę :D

sito1 

Wysłany: 2014-04-22, 20:00   

No ja też jestem z Koszalina i mam blisko na topiele, jednak nie owiłem tam jeszcze. czy ktoś mógłby mi powiedzięć ile tam tego tak właściwie jest ? Bo słyszałem że jest sporo i podobno bez problemu można go złapać :) Niech się ktoś wypowie czy to prawda czy mit?

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-04-23, 04:37   

Od kilku dni lowisko Topiele jest lowiskiem "zlow i wyposc " Oby wiecej takich lowisk PZW.
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2014-04-23, 04:56, w całości zmieniany 1 raz  

lobuziak25 
Przemek Jaworski

Wysłany: 2014-04-23, 04:47   

Z tego co wiem to jest bardzo dużo kontroli, więc ryby nie powinno ubywać.

sito1 

Wysłany: 2014-04-23, 15:39   

No jak tak to rzeczywiście fajnie, ale żeby móc wypuścić to trzeba najpierw karpia złapać i ciekawy jestem czy tak łatwo można jak niektórzy mówią :?:

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-04-25, 22:23   

DamianHryniewicz, pozwolę sobie Twą wypowiedź jeszcze okrasić linkiem :D
C&R

sito1 

Wysłany: 2014-04-28, 16:04   

hmm to fajnie dzięki za link :> ale i tak znajdą się mięsiaże :twisted:

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-05-01, 10:06   

Dziś ruszam na łowy :D Kończę jutro koło 13:00, zanęta: Kukurydza, konopie, pszenica, orzech tygrysi i arachidowy, pellet halibut, trochę kulek wszystko leciutko zalałem crabem i truskawką ze względu na muł. Przypony raczej dłuższe i nastawiam się na pop-up, wrócę to zdam relację :D

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-05-01, 10:44   

W czerwcu bede w Koszalinie to moze sie tez tam wybiore.

Anomander
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-20, 11:23   

Panowie jak tam sytuacja na Topielach bo mam zamiar tam poćwiczyć w najbliższym czasie jak sprzęt skończę kompletować. Jak ktoś może niech napisze gdzie najlepsze miejscówki, jak z dnem głębokość (podobno 2m max) zaczepy czym nęcić i na co łapać.

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-08-20, 14:32   

Pełno zaczepów, wiadro ołowiu ze sobą zabierz. A na co łowić to też musisz trafić :D

marek3232 
Przemysław Markowski

Wysłany: 2014-08-20, 21:17   

Masslak napisał/a:
Dziś ruszam na łowy :D , wrócę to zdam relację :D

Złapałeś jakieś miśki na tej zasiadce ? Jakie tam są karpie , słyszałem że same małe.

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2014-08-20, 21:39   

Dostałem tylko mandat :D Później jeszcze byłem to tylko leszcz :D

marek3232 
Przemysław Markowski

Wysłany: 2015-04-08, 13:41   

Panowie dostałem informację że na jeziorku padł karp 15,5 kg, widziałem zdjecie.Ryby dostała się z hodowli kilka km wyżej gdzie rozerwało zaporę i spłyneło kilka ton karpia do tego jeziorka jest to informacja od kolegi który dużo łowi na tej wodzie.

mięsiaż 

Wysłany: 2015-04-14, 23:28   

Dzieki kumplu za info :D , jedziemy z chłopakami z wichury po weekendzie na łowy mniam mniam :D

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-04-15, 00:12   

Papa.

marek3232 
Przemysław Markowski

Wysłany: 2015-04-15, 07:18   

Tak się czasami zastanawiam czy warto podawać takie informację, bo jak widzę kłusole obserwują nasze wpisy :x a skutki tego na małej wodzie mogą być opłakane.

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-04-15, 12:24   

Nie powinno się podawać żadnych szczegółów odnośnie łowisk PZW. Poplotkować można o komercjach sobie.

Pozdrawiam

marek3232 
Przemysław Markowski

Wysłany: 2015-04-15, 12:29   

shivan napisał/a:
Nie powinno się podawać żadnych szczegółów odnośnie łowisk PZW

I tu masz rację.

Masslak 
Adrian Matlak

Wysłany: 2015-04-15, 21:01   

Teraz czuje, że jednak moje milczenie było słuszne :D Na szczęście Sianowskie karpie mają swoich ochroniarzy haha :D

maniak6 

Wysłany: 2016-05-13, 08:39   

Masslak napisał/a:
Teraz czuje, że jednak moje milczenie było słuszne :D Na szczęście Sianowskie karpie mają swoich ochroniarzy haha :D
witam, jak tam na Topielach?

Odpowiedz do tematu