Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Necenie na zawodach
Autor Wiadomość
Cinek8888 

Wysłany: 2015-05-21, 06:26   Necenie na zawodach

Witam wszystkich 6 czerwca br. wybieram sie na zawody wedkarskie nocne. Na tymze zbiorniku dominujaca ryba jest karp zawody trwaja od godziny 19 do 6 rano I nasuwa sie pytanie jak szybko zwabic karpia w miejsce lowienia. Prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegow.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2015-05-21, 13:02   

Cinek8888, nie ma złotego środka, trzeba wodę poznać i zwyczaje karpi, może być tak że wrzucając aromatyczną zanętę zwabisz karpie ale jest też spora szansa że je odstraszysz, szczególnie jeśli ryba pierwszy raz widzi kulki i nie wie co to jest... Możesz ze smakiem się nie wstrzelić itp.
Trzeba próbować i kombinować, na tym polega cała zabawa :)

Nic innego mi nie zostało tylko życzyć Tobie połamania kija oraz sukcesu na zawodach ;)

ghostrider 
Paweł Bolek

Wysłany: 2015-05-21, 14:00   

Na pewno do wody powinien trafić dobry towar, szybko pracujący, który szybko zwabi ryby ze względu na krótki czas trwania zawodów.
Ja bym zaproponował drobny pellet 2, 4, 6mm, szybciej i wolniej pracujący (bardziej tłusty jak i mniej), oraz dobrą jakościowo zanętę np. typową zanętę do method feeder na bazie mączek rybnych.
Całość odpowiednio domoczyć, można by tez lekko dopalić i w postaci kul, albo spodem posłać do wody.

Proponuję pooglądać filmiki Piotra Lorenca, oraz Luc'a na youtube. Dużo cennych informacji odnośnie połowu karpia na method feeder. Przy tak krótkich czasowo zawodach, ta metoda połowu wydaje mi się idealna.

Cinek8888 

Wysłany: 2015-05-21, 17:33   

A co Panowie mysla na temat dodania do zanety kazeiny? Oplaca się czy lepiej nie? Bo zazwyczaj karpie są lowione na kuku ew ma proteine ale wiadomo ze prota dluzej pracuje i nie wiadomo czy się cos skusi czy nie a może pasta pelletowa?

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2015-05-21, 17:57   

Cinek8888, A ja ci radze popytać tych co łowią na tym zbiorniku co gdzie i na co(w70% to kukurydza),dalej trzeba dobrze wybrać numerek i tyle...na zawodach najważniejsze jest dobrze wybrane miejsce :mrgreen: .w jedną noc to sobie kup porządne mięso na grilla :mrgreen: i ze dwa piwka....

Cinek8888 

Wysłany: 2015-05-21, 18:33   

Marius123 to będzie tez 😊 ale rybki swoja droga bo nie jadę tylko wyżerkę i na piwko ale cos polapac 😁 czyli co kazeine odpuścić i liczyć na "farta" 😊 czy jakas lepsza zanete i porządne kulasy?

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2015-05-21, 18:43   

Cinek8888, jeżeli oczekujesz w miarę sensownych odpowiedzi, napisz dokładnie jakie to zawody, jaka wielkość zbiornika, termin zawodów. To podstawowe informacje niezbędne, aby dyskutować na postawiony przez Ciebie temat i cokolwiek podpowiedzieć.

Cinek8888 

Wysłany: 2015-05-21, 19:59   

AndrzejN. Wiec tak są to zawody organizowane przez właściciela stawów.Na stawie w ktorym beda organizowane zawody ma powierzchnie ok 2-3 ha (czyli nie zbyt duży) osób na zawodach będzie 16 osób zawody są na dowolna metodę (grunt, splawik jak kto woli) głębokość nie przekracza 2m a zawody są z 6 na 7 czerwca. Możesz cos doradzić?😊

nobel24h 
Adam Pończocha

Wysłany: 2015-05-21, 21:18   

Jakiej wielkości są karpie ?
domyślam się że nie duże. Jeśli tak jest to skup się na method feeder bo zawody wygrywa się łączna wagą ryb ( często małych ) a nie najwiekszą....

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-05-21, 21:26   

nobel24h napisał/a:
bo zawody wygrywa się łączna wagą ryb ( często małych ) a nie najwiekszą....
Adam, nie zawsze. Ostatnio na ,,moim,, zalewie były zawody to liczyła się całkowita długość wszystkich ryb a nie całkowita waga,ale to zawody były zorganizowane na ryby drapieżne.

nobel24h 
Adam Pończocha

Wysłany: 2015-05-21, 21:42   

Tomek, masz rację ... Na wielu zawodach jest też minimalna waga ryby liczonej do klasyfikacji... ale zazwyczaj na małych zawodach, jak je nazywam "o puchar burmistrza" liczona jest łączna waga i liczą się tez karasie itp... Myślę że gdyby Cinek dokładniej opisał nam łowisko i zasady to było by nam łatwiej...

Cinek8888 

Wysłany: 2015-05-21, 21:43   

Nobel24h sa tam karpie i amury ponad 12 kg ale dominuja ryby w przedziale od 1,5 do 4 kg a do metody male kulasy np 8 czy znacznie wieksze? I zapewne na slodko a liczy sie laczna waga ryb :)

Cinek8888 

Wysłany: 2015-05-21, 21:47   

Nobel24 co i jak opisalem troche wyzej

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-03-24, 02:28   

Witam

Podepnę się do tematu z swoim zapytaniem. Jak wiadomo zapisaliśy się na zawody forumowe razem z kolegą planujemy łówić na dwie nuty zapachowo smakowe ja na słodko-owocowo kolega na dość ostro-rybno .

I mój dylemat się zaczyna tutaj.

Z ziaren będziemy stosować kuku+rzepik+bobik+konopie+orzech tygrysi zalane amino food tiger style.

Z zanęty zastosuje zanęty sensas-a gdyż dość dobrze znam te mieszanki . będzie to zapach 1x duble fraise +2xCrazy Bait Sweet Strawberry i 2x 3000 Carpes Fine Mouture wszytko przemielone w pył by powstawała i wisiała jak najdłużej chmura .

Pelet w zamyśle miałem zastosować truskawkowo/brzoskwinioy i śliwkę różnej gradacji tak jak i część pokruszonych kulek o podobnej nucie aromatycznej .

Jak widać zamysł mam pewien ale nie do końca jestem przekonany jakie proporcje zrobić ziaren do kulek do zanęty .

I czy stosować każdego dnia to samo czy może 1 dnia dać więcej pokruszonych kulek a mniej ziaren a w kolejnych dniach zwiększać mniej treściwe papu , oraz jakie ilości wrzucać na jedno nęcenie :)

Jak ktoś by umiał mi podpowiedzieć będę wdzięczny

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu