Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Necenie w marcu. Za malo , za duzo ?
Autor Wiadomość
Bartolomeo 
Bartosz Pajecki

Wysłany: 2016-03-07, 23:14   Necenie w marcu. Za malo , za duzo ?

Czesc, zaczalem necic miejscowke na jeziorze ok 40h z duza populacja amura 15+ i mala populacja karpia 10+. Zamierzam sypac 3x w tygodniu po 500g kukurydzy , 250g konopii i 250g kulek. Czy wg. Was jest to ilosc wwystarczajaca czy cos byscie zmienili ? :)

Przemo990 

Wysłany: 2016-03-07, 23:52   

Jeśli jesteś w stanie sprawdzić- obserwuj kuku czy znika z łowiska. Jest jeszcze zimno także amur może słabo żerować. W sezonie dla amura 15 kg to nie problem wsunąć 15 kg kuku w 1 dobę. Ogólnie jeśli nie masz możliwości sprawdzić i tak bym kuku zwiększył

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-03-08, 09:01   

A ja uważam że na wodę pzw jeszcze za wcześnie na nęcenie, takie. Ja bym dał jak już trochę kukurydzy konserwowej plus dwie garście pelletu. Kulki bym sobie darował.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2016-03-08, 11:58   

tomasz33 ma racje troszkę za wcześnie na całe kulki, lepiej aby były pokruszone, jeżeli 3 razy w tygodniu będziesz nęcił to bym twoje proporcje zmniejszył o połowę. I obserwować pogodę oraz wodę, wraz ze wzrostem temperatury wody możesz zwiększać proporcje.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-03-08, 15:25   

Panowie to kulkami ma nie nęcić? Niby czemu? Jeśli zamierza łowić na kulki później to ja nie widzę przeszkód. Poza tym teoria że w wodzie nie ma teraz dużego pokarmu jest oderwana od rzeczywistości bo raki i małże raczej nie zimują na drzewach.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2016-03-08, 15:30   

Ja bynajmniej na wiosnę jak łapie to jedynie kulka cała jest na włosie i to mała, a za zanętę służy mi dosłownie kilka kulek pokruszonych. Wszystko w PVA.
Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie aby nęcił całymi kulkami :) mi taka metoda jak wyżej pisałem w zeszłą wiosnę była skuteczna :)

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-03-09, 08:43   

Problem w tym, że jeśli to woda PZW to karpi raczej nie jest zbyt dużo. Może wejdą w nęcone miejsce a może nie. O tej porze roku raczej nie. Inne gatunki raczej jeszcze nie zjedzą kulek, ze względu na niską aktywność. Kto łowił białoryb to wie że ryby teraz biorą na malutkie haczyki i jeden robaczek. Więc jeśli nie wejdą te karpie, to usypiesz niezłą górkę z kulek których nie będzie miało co wyzbierać. Z czasem zaczną pleśnieć lub się psuć w taki czy inny sposób. Dlatego ja bym nie nęcił tak dużymi przynętami. Pokruszone kulki to co innego, drobnica skubnie... Na wiosne lepsze efekty miałem na dwa ziarenka kukurydzy, czy malutkie kulki. Zresztą wielu karpiarzy stosuje drobne przynęty i nęcenie na wiosnę.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-03-09, 10:38   

Kulki 16mm wcale nie są takie duże, co do rozkładu - tutaj się zgodzę. Oczywiście można postawić na dobre kulki które same się rozłożą, rozsypią ale nie każdy towar ma takie właściwości. Łowiłem białoryb i owszem też stosowałem micro haki i przypony 0,0 nic ;) , kukurydza na wiosnę bije na głowę większość przynęt :D 250g kulek 3 razy w tyg to nie dużo biorąc pod uwagę że łowisko ma 40ha i są tam liny, karasie i leszcze, kukurydza i konopią i tak padnie łupem drobniejszych rybek:)
tomasz33, tak jak mówisz wielu karpiarzy stosuje drobne przynęty i zanęty na wiosnę z dobrym skutkiem co wcale nie neguje skuteczności kulek 20mm - oczywiście każde łowisko rządzi się swoimi prawami:)

Bartolomeo 
Bartosz Pajecki

Wysłany: 2016-03-09, 22:07   

Po tygodniu nęcenia sprawdze kamerką czy coś wyjadaja i jak nie bedzie widać aktywności poczekam do kwietnia :)

Chłopie !!! Pisz po ludzku bo aż oczy bolą ! MateuszJanusz

Odpowiedz do tematu