Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszka, etui na alarm czujkę ruchu ZAM 30
Autor Wiadomość
marrcin

Wysłany: 2015-11-24, 19:57   Puszka, etui na alarm czujkę ruchu ZAM 30

Witam, wymyśliłem sobie taką puszkę chroniącą czujkę ZAM 30 przed wilgocią i deszczem.

Rura kanalizacyjna pcv fi75 + 2 zaślepki, kawałek teczki kopertówki i tu uwaga bo nie wszystkie się nadają , przez niektóre nie przechodzi czujka !

bezprzewodowy-mini-alarm-z-czujnikiem-ruchu-sterowany-pilotem-zam-30.jpg
Plik ściągnięto 4184 raz(y) 7,03 KB

20151112_213020.jpeg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 161,03 KB

20151113_123932.jpeg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 179,96 KB

3785284_20151124_195257.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 30,27 KB

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-11-25, 10:32   

Powiem Ci tak...
Roboty sporo, wygląda ,,pancernie". ale skoro ta pucha ma wycięcia i otwory, to przed wilgocią i deszczem, czujnika, nie ochroni. Znacznie lepiej spełni tę funkcję zwykły worek foliowy-strunowy, za 5 groszy.
Prawda taka jest....
Dla pełnej szczelności od spodu, gdy chcesz go ustawić na sztycy, wystarczy trytka. Trytkami można także przytroczyć czujkę gdziekolwiek zechcesz.
Tyle ode mnie.

marrcin

Wysłany: 2015-11-25, 11:17   

To ja powiem Ci tak, nie wiem czy widzisz ale otwory są zabezpieczone folią od środka i nie ma szans na wilgoć, z góry czy z dołu.

Worek... hm jak Ci się takie tandetne wykonanie podoba to spoko.

x.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 50,94 KB

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2015-11-25, 11:19   

Ja jeszcze dodam, że moje czujki, różniące się zapewne tylko obudową... nie jedne deszcze przeżyły.. śmigają nadal bez problemu :)

marrcin

Wysłany: 2015-11-25, 11:25   

damian90 napisał/a:
Ja jeszcze dodam, że moje czujki, różniące się zapewne tylko obudową... nie jedne deszcze przeżyły.. śmigają nadal bez problemu :)

Zapewniam Cię że nie tylko obudową się różnią bo miałem 3 szt te o których pewnie piszesz. Jakość wykonania i reakcja na pilota to nie to samo .

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2015-11-25, 12:16   

Też posiadam czujkę za około 30zł i deszcz ani mróz nie jest jej straszny. Kiedyś mój kompan został ją i zapomniał i 2 tygodnie na nią lało i jak ponownie przyjechał na zasiadkę to nadal działała. Niemniej jednak gratuluję wykonania. Pozdrawiam

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-11-25, 12:41   

marrcin napisał/a:
To ja powiem Ci tak, nie wiem czy widzisz ale otwory są zabezpieczone folią od środka i nie ma szans na wilgoć, z góry czy z dołu.

W pierwszym poście nie wrzuciłeś tego zdjęcia, to raz.
Tandetne....? Owszem, ale oszczędza, czas i niepotrzebna dłubaninę, nie wspomnę o kosztach. a spełnia dokładnie takie samo zadanie.

marrcin

Wysłany: 2015-11-25, 13:06   

Rumun napisał/a:
marrcin napisał/a:

W pierwszym poście nie wrzuciłeś tego zdjęcia, to raz.
Tandetne....? Owszem, ale oszczędza, czas i niepotrzebna dłubaninę, nie wspomnę o kosztach. a spełnia dokładnie takie samo zadanie.

W pierwszym poście było napisane o foli, teczce kopertówce że nie przez wszystkie czujka działa. Było też 3 zdjęcie i widać folie.

Jaki czas , jakie koszty ? W sumie może z 5zł to kosztowało , dekielki i kropelkę w żelu.

Podsumowując po co zaglądać w ten dział "Zrób to sam" gdzie każda praca wiąże się z czasem i minimalnymi kosztami ?
W dziale "tani marker" również dałem fotkę mojego markera, ale w sumie teraz tak myślę że mogłem do żyłki dowiazać kamień i butelkę i spełniło by to samo zadanie co klejenie rureczek :)

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-11-25, 13:14   

marrcin, Biorąc pod uwagę potrzebę zastosowania markera, a czujki to porównanie nie koniecznie trafne. Po za tym na wielu łowiskach zapisany jest zakaz używania markerów innych niż tyczkowe.
Zrobiłeś taki patent i to Ci się chwali.

Odpowiedz do tematu