Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Włochy
Autor Wiadomość
Soyale 

Wysłany: 2012-12-12, 13:53   Włochy

Witam,

Czy ktoś może udzielić szerszej informacji na temat łowisk we Włoszech ?

Chodzi mi o sprawdzone miejsca, najlepiej z informacją o kosztach łowienia.
Nie ukrywam, że ważną sprawą jest możliwość podładowania elektroniki oraz raz na jakiś czas dostęp do internetu (praca..)

adam1277 

Wysłany: 2012-12-12, 16:20   

Marcin,może Serravalle zerknij TU
Oczywiście chodzi mi o miejsce,a nie o biuro turystyczne.

Soyale 

Wysłany: 2012-12-12, 16:40   

Nad rzeką Pan właśnie myślałem.. natomiast pytanie o dokładne miejsce sprawdzone, gdzie jest bezpiecznie i gdzie można podłączyć się do świata z laptopem..

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2012-12-12, 22:54   

Soyale, napisz do Wojtka Strauba. Jeśli dobrze pamiętam to on bywa we Włoszech. :mrgreen:

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-13, 09:49   

Soyale, niestety, ale Twoim wymaganiom mogą sprostać właśnie takie ośrodki jak w.w... Druga ewentualność - ośrodki wypoczynkowe na jeziorami (campingi) - na każdym z nich jest dostęp do prądu, z wi-fi może być gorzej...
Nad "dzikimi" wodami problem będzie z dostępem do netu, bo podładować zawsze możesz z agregatu lub ładowarki samochodowej...
Wszystko zależy od tego jak często potrzebujesz dostępu do sieci i wielkości "transferu"...
Jeśli wybierasz się z towarzyszem - nawet bary i restauracje w małych wioskach, w większości posiadają własną i zazwyczaj darmową sieć wi-fi, a i z podpięciem pod prąd nie powinno być problemu...

Soyale 

Wysłany: 2012-12-13, 09:54   

W takim razie co polecisz z dzikich ? Na prąd i net faktycznie można się dogadać z okolicznymi knajpkami.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-13, 10:06   

Sporo "naszych" jeździ nad Pad (po włoskiemu Po) lub jego starorzecza, zazwyczaj w okolicy Genowy - bo chyba najbliżej... Koszt rocznej licencji na cały region to ok. 40 euro, miesięcznej ok. 10. W niektórych miejscach może być wymagane pozwolenie na biwakowanie, ale tego dowiesz się "wykupując" licencję...

Soyale 

Wysłany: 2012-12-13, 10:09   

A na ile wędek można łowić, 2 czy 3 ?

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-13, 10:21   

Soyale napisał/a:
A na ile wędek można łowić, 2 czy 3 ?
Zazwyczaj 3, czasem 4 a czasem w ogóle nie ma ograniczeń...

Soyale 

Wysłany: 2012-12-13, 10:31   

Super.. ta Genowa mi pasuje.. mam tam znajomego więc zawsze jest możliwość prysznica czy ładowania..

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-12-13, 11:56   

wojtek straub, Soyale, wybieracie się na takie zasiadki własny pojazdami czy korzystacie z jakichś wypożyczalni a podróż samolotem?

Soyale 

Wysłany: 2012-12-13, 12:27   

Ja chce jechać samochodem tj Dostawczakiem - by sprzęt zapakować.
Oczywiście jestem otwarty na propozycję grupowego wyjazdu np do mnie zapakować sprzęt a drugie auto dla wędkarzy.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-13, 15:33   

Ralph_Fridge, korzystałem ze "zmasowanych form przejazdu", ze względu na to, że "wpadałem" tam na dłużej :mrgreen:
Wyjazd tylko wędkarski, tylko autem...

Sławek Frach 
frachu

Wysłany: 2015-02-24, 09:47   

Panowie odświeżam temat
Interesuje mnie wypad na dziko na pad główne nastawienie to połów suma ale też i karpia.
Jakie okolice proponujecie? Jaki okres Waszym zdaniem najlepszy ? Jakie przynęty na karpia proponujecie i zapachy? Będę bardzo wdzięczny za każdą informację:)

nobel24h 
Adam Pończocha

Wysłany: 2015-04-09, 20:13   

Domyślam się że cała rzeka Pad jest tak samo rybna ale jak znacie jakieś fajne sprawdzone miejsce to dajcie znać.
Gdzie kupuje się licencje na wędkowanie?

wojtek straub 

Wysłany: 2015-04-09, 20:34   

nobel24h napisał/a:
Gdzie kupuje się licencje na wędkowanie?
Po za wodami specjalnymi, pozwolenie na połów (Licencia di Pescare Tipo B) dostaniesz w każdym ichszym UM. U nich to nic innego, jak "kwit" do opłacenia na poczcie, w który wpisujesz swoje dane (wraz z nr. dokumentu tożsamości, reszta jest już wydrukowana)... Ważna 365 dni od daty stempla pocztowego...

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-07-17, 12:02   

Witam
Podłącze się pod temat mianowicie wyjeżdżam na początku sierpnia nad Pusiano. Może ma ktoś jakieś doświadczenia, informacje na temat tej wody. Cenne będą też wszystkie informacje na temat łowienia w zbiornikach wulkanicznych na co zwrócić uwagę jakich miejsc szukać może ktoś coś doradzi.

Odpowiedz do tematu