Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej z puszek rybnych - trwałość
Autor Wiadomość
marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-16, 11:45   Olej z puszek rybnych - trwałość

Pany, wcinam sporo ryb z puszek (szproty podwędzane w oleju, śledzie itp). Cały olek wylewam do zlewu. Tak sobie pomyślałem - może by to zlewać do słoika i mieć na lato jako zalewajka ?

Tylko kurna nie wiem czy to ma sens i jak długo taki olej może być przetrzymywany ?

A wylałem już spore ilości tego :roll:

Pozdrawiam - Marek !

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2013-02-16, 12:25   

W zeszłym roku sam zacząłem zlewać olej z puszek rybnych z zamiarem wykorzystania go w cieplejszych porach sezonu. Nazlewałem oleju to trzech słoików litrowych.Niestety któregoś dnia pytam szanownej małżonki gdzie mój olej się podział?Na to Ona,że już tak długo leżał w lodówce,że myślała iż jest nie potrzebny i go wylała do kibla :twisted: Mój na pewno wytrzymał 3 miesiące w lodówce i nic mu nie było.
Niestety skuteczności nie sprawdziłem z w/w powodu ;)
Pozdrawiam.

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2013-02-16, 12:30   

Wlej olej do butelki albo słoika, wsadź do lodówki i poproś domowników coby Ci tego oleju nie wylewali do w/w kibla :mrgreen: Bez problemy powinien wytrzymać te 2-3 miesiące w lodówce albo i nawet w piwnicy ;)

Pozdro

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2013-02-16, 12:35   

Co do wytrzymałości to i rok bez lodówki wytrzyma, nie ma problemu, tam tyle konserwantu, że by na dużego świniaka starczyło.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-16, 13:29   

Cypisek napisał/a:
tam tyle konserwantu, że by na dużego świniaka starczyło.

To od dziś akcja ZLEWANIE :mrgreen:

kamionki napisał/a:
myślała iż jest nie potrzebny i go wylała do kibla

Moja też coś kiedyś mi wyrzuciła :roll: od tamtego czasu w lodówce mam swoją półkę :>

Dzięki :idea:

Pozdrawiam - Marek !

marcinoscs 
Marcin Ginter

Wysłany: 2013-02-16, 13:35   

marec-ki napisał/a:
Moja też coś kiedyś mi wyrzuciła :roll: od tamtego czasu w lodówce mam swoją półkę :>

Niech się "baby" cieszą ze białych robaków nie trzymamy w lodówce :)

maciek123 
Maciek Lewandowski

Wysłany: 2013-02-16, 15:42   

To będzie mała oszczędność . Zacznę zlewać olej z puszek. Na sezon będzie jak znalazł ;)

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-03-01, 20:53   

Dobrze przed przechowywaniem przecedzić olej przez np starą tetrową pieluchę :)
Resztki ryby jak się utlenią to jest ryzyko popsucia. Sam olej śmiało może stać.

PitBull89 

Wysłany: 2015-05-30, 03:14   

Stary temat ale bardzo mnie zaciekawił więc odgrzeje . Powiedzcie mi jak najlepiej wykorzystać zebrany olej z puszek jak w temacie . Dodawać go do worków ? Zanęty ? Ziaren? Czy dodając akcent rybny muszę też najlepiej na włosie mieć coś rybnego ?

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-05-30, 09:05   

Olej możesz dodawać do wszystkiego ( pelet , kulka , metoda). I nie tylko sam olej .Czasem dobre efekty daje dodanie do zanęty tuńczyka z puszki wraz z olejem rozgniecionym na pastę. A co do kulki na włosie, możesz pokombinować z przynętówką na włosie: sama ryba , sam owoc lub przełamanie owoc / śmierdziel . Na forum jest wiele tematów , w których znajdziesz odpowiedź na swoje pytania ;)

maxkarpiarz

Wysłany: 2015-06-20, 20:21   

Możesz pellecik zamoczyć w niewielkiej ilości oleju. Ograniczy to jego rozpuszczanie się w wodzie a i dodatkowo wzmocni znacznie zapach- smak pelletu. Ja kiedyś taki olej "zagotowywałem" aby wytrzymał dłużej w upalne dni na zasiadkach.

Odpowiedz do tematu