Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieszczęsne leszcze
Autor Wiadomość
RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2015-06-10, 18:01   Nieszczęsne leszcze

Witam 8)
Atakuję od dłuższego czasu żwirownię 48 ha w poszukiwaniu dużych karpi. Nęcę miejscówkę dobrych kilka tygodni co drugi dzień 20 l kukurydzy + 0,5 kg kulek 20 mm. Wszystko zostaje wyjedzone więc ryby wpływają w łowisko. Wyciągnąłem jednego 13,5 kg a kolega 9 kg. Jednak nie mogę przebić się przez wszędobylskie leszcze, jazie. Biorą na wszelkie kombinacje bałwanki z dwóch 20, popki, nawet na choda leszcze za grzbiet. Miejscowi doradzili mi, że bez kukurydzy nie będzie tam efektów i oni bez tego ziarna nawet nie wyruszają na ryby. Mnie nie bawi wywózka w nocy po 4 - krotnym braniu leszcza więc chciałem się dowiedzieć jak walczycie z takim przyłowem ? Stosuję haki 2, włosy baaardzo długie, duże kulki jednak leszcze zapinają się za dolną wargę.
Teraz mam w planie łowić i sypać dumbelsami z wałka 24 mm. Większa przynęta i trudniej ją przetoczyć drobnicy z miejsca nęconego. Ograniczyć kukurydzę ? Sypać samymi dumbellsami a może wysuszyć mocniej te wałki, żeby drobnica miała problem z nimi ?
Proszę o pomoc mądrzejszych kolegów, którzy mają podobny problem ;)

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-10, 18:11   

RadzJo, Jeśli sam robisz kulki, dumbelsy dodaj więcej albuminy/jajek. Przynęty będą twardsze, drobnica i tak będzie je szlifować a nie dosłownie zżerać, przechodziłem przez to samo. Sam stosuję tą metodę od 2 sezonów i u mnie się sprawdza. Przynęty +20mm, zestaw na plecionce w otulinie. Powodzenia pozdrawiam :)

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2015-06-10, 18:27   

Z przyponami też już kombinowałem. Plecionka w otulinie to mój ulubiony przypon. Karpie na tej żwirowni biorą najczęściej z rana ale zestawy w wodzie nie chcą poleżeć do tych godzin. Leszcze ubiegają karpie. A próbował ktoś nęcić miejscówke samymi kulkami ? Chodzi mi o długoterminowe sypanie ;)

rafi559 
Rafał Szymański C&R

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2015-06-10, 19:47   

RadzJo, Ja próbowałem kolego necenia samymi kulkami czasem dodawałem trochę grubego peletu. Z własnego doświadczyłem zauważyłem że dodając kukurydze ściągałem za sobą miliony leszczy, karasi i płoci które wyjadały wszystko , także spróbuj nęcić samymi kulkami ;) Pozdrawiam

wojtek straub 

Wysłany: 2015-06-10, 19:55   

RadzJo napisał/a:
. A próbował ktoś nęcić miejscówke samymi kulkami ? Chodzi mi o długoterminowe sypanie ;)

I to nie jeden😉
Spróbuj zwiększyć nieco ilość kulek, odstaw kukurydzę, a kulki syp szeroko... Zestawy kładź kilka metrów od nęconego miejsca...
Haki możesz zmniejszyć nieco a włosy wydłużyć tak by między jakiem a 24 był nawet 5cm. odstęp...
Do kulek możesz też dorzuć tygrysów, ponoć leszcze w nich nie gustują, karpie za to tak...

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2015-06-10, 20:03   

Uwierzcie, że ja też zauważyłem, że ściągam milion leszczy dodając kukurydzę :/ . W dzień łowienia też dodawałem po kilka garści na zestaw i drobnica się czepiała. Szeroko starałem się sypać ale to wiąże się z kosztami ;( Podpowiedzcie czy lepiej zwiększyć gramaturę kulek czy lepiej wysuszyć je bardziej ?

Mam tak samo jak w kamerze nr 1 z kukurzydzą

wojtek straub 

Wysłany: 2015-06-10, 22:29   

W pierwszej kolejności spróbuj odstawić zestawy lika metrów od nęconego miejsca, i tylko kilka kulek dookoła zestawu. Sypiąc między zasiadkami dodaj tygrysów, a w trakcie zasiadki tylko kulki i tygrysy do wody...
Kulki raczej większe, jak twardsze, śluzoki nawet "kamyki" wciągają...

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2015-06-11, 07:23   

wojtek straub, a Ty gdzie i w jakiej cenie kupujesz tygrysy ?

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-06-11, 07:23   

Zrób kulki 24 mm jeśli masz możliwość, i zrezygnuj z ziaren i pelletu:), skoro ryby masz już w łowisku, kontynuuj nęcenie samymi kulkami. Może pokombinuj ze smakami, znajdź taki na które leszcze kiepsko reagują. Jak wpłyną większe karpie to leszcze powinny odpłynąć.

wojtek straub 

Wysłany: 2015-06-11, 09:17   

RadzJo, Zawsze ktoś podrzucał woraska 😉 Ale cena standard to ok. 15zł/kg...
Wystarczy tylko policzyć ugotować i odstawić i po ok. Tygodniu będą... A czym "starsze" tym lepsze ;)

Odpowiedz do tematu