Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trudny zbiornik
Autor Wiadomość
.Konrad. 
Konrad Jachyra

Wysłany: 2014-07-21, 23:12   Trudny zbiornik

Witam mam zamiar łowić karpie na 2 hektarowym zbiorniku jest to zalany kamieniołom.Słyszałem że jest tam zatopiona koparka i przyczepa oraz na dnie dużo zaczepów.Na jaki zestaw łowić i jak niecić bo nie można tam łowić z wywózki.
Pozdro

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-07-22, 07:29   Re: Trudny zbiornik

.Konrad., Nie kieruj się tym co słyszałeś, tylko sam sprawdź. Bo czym się różni zatopiona koparka od drzewa (poza wyglądem) ;) Wędka z markerem i do dzieła :) a na pewno znajdziesz miejsce ;) Co do zestawu to zależy od rodzaju dna poczytaj TU
A co do nęcenia to proponuję TEN temat. Myślę że znajdziesz tam dużo potrzebnych informacji ;)

.Konrad. 
Konrad Jachyra

Wysłany: 2014-07-22, 11:15   

Witam
Nie dam rady zbadać zbiornika ponieważ nie mam jak tam dojechać.Zbiornik jest za daleko od mojego domu.
Pozdro

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-07-22, 11:29   

.Konrad. napisał/a:
Nie dam rady zbadać zbiornika ponieważ nie mam jak tam dojechać.Zbiornik jest za daleko od mojego domu.
To jak masz zamiar na nim łowić? nie wychodząc z domu? ;)

.Konrad. 
Konrad Jachyra

Wysłany: 2014-07-22, 11:53   

Chodziło mi na ten moment że nie mam jak zobaczyć.Gdy już tam będę to inna sprawa ale mam echosondę to głębokości nie będę musiał sprawdzać.

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-07-22, 11:55   

.Konrad., jedziesz na ryby, poświęcasz godzinę na sondowanie i badanie zbiornika, wybierasz taktykę, zestawy i łowisz :)
Liczysz na to, że z informacji które podałeś ktoś Ci tu napisze jaki zestaw, jaka taktyka i na co łowić. Wiemy tyle samo co Ty, więc cudów się nie spodziewaj.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-07-22, 14:44   

.Konrad. napisał/a:
Gdy już tam będę to inna sprawa ale mam echosondę to głębokości nie będę musiał sprawdzać.

Nie rozumiem, skoro nie wolno pływać, to po co Ci echo i jak go masz zamiar użyć :?:

Prezes-Artek 

Wysłany: 2014-07-22, 15:28   

daniels napisał/a:
.Konrad. napisał/a:
Gdy już tam będę to inna sprawa ale mam echosondę to głębokości nie będę musiał sprawdzać.

Nie rozumiem, skoro nie wolno pływać, to po co Ci echo i jak go masz zamiar użyć :?:

U mnie też na 10h zbiorniku nie wolno wywozić zanęt i przynęt wszystkimi środkami pływającymi ale pływać i sondować to co innego.

.Konrad. 
Konrad Jachyra

Wysłany: 2014-07-22, 16:45   

Mam echosondę bezprzewodową.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-07-22, 18:41   

Prezes-Artek napisał/a:
U mnie też na 10h zbiorniku nie wolno wywozić zanęt i przynęt wszystkimi środkami pływającymi ale pływać i sondować to co innego.

Hmm, zakaz pływania, rozumiem, ale zakaz nęcenia lub wywożenia przynęt to już chore :/ Z drugiej strony ciekawi mnie definicja "zanęty" :twisted: , jest też zakaz karmienia ryb? Bo można karmić a nie nęcić...

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2015-04-21, 20:22   

Witam. Podłaczę się do tematu.
Proszę Was o poradę w wyborze techniki, sposobu nęcenia i połowu. Zbiornik to doły torfowe więc sporo jest mułu i wody ok 1.5m. Jest to raczej dziki zbiornik regularnie dorybiany. Wszyscy łowią na kuku lub białe robaki. Zestawy kradzione są jakieś 50m od brzegu. Moje wypady będą raczej krótkie (sobota popołudniu do niedzieli do południa). Myślałem o nęceniu kuku, ziarnem konopi, peletem o zapachu kukurydzy i zanętą karpiową. Na włos kukurydza + pianka pływająca. Zestaw raczej będę wywoził pontonem. Co sądzicie o takim zestawieniu. Bardzo proszę o Wasze porady i sugestie.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2015-04-21, 20:53   

grzesiekcichy napisał/a:
Witam. Podłaczę się do tematu.
Proszę Was o poradę w wyborze techniki, sposobu nęcenia i połowu. Zbiornik to doły torfowe więc sporo jest mułu i wody ok 1.5m. Jest to raczej dziki zbiornik regularnie dorybiany. Wszyscy łowią na kuku lub białe robaki. Zestawy kradzione są jakieś 50m od brzegu. Moje wypady będą raczej krótkie (sobota popołudniu do niedzieli do południa). Myślałem o nęceniu kuku, ziarnem konopi, peletem o zapachu kukurydzy i zanętą karpiową. Na włos kukurydza + pianka pływająca. Zestaw raczej będę wywoził pontonem. Co sądzicie o takim zestawieniu. Bardzo proszę o Wasze porady i sugestie.

Jaki duży jest ten zbiornik? Jeżeli chcesz łowić około 50 m od brzegu jak inni i jak jest tam płytko - tylko 1.5 m głębokości to raczej wywózka pontonem mija się z celem. Takie wywózki - kręcenie się pontonem może odstraszyć ryby (chyba, że przyzwyczajone są do tego). Lepszym rozwiązaniem w takim wypadku do nęcenia byłby Spomb.

grzesiekcichy 
Grzegorz Ciechanowski

Wysłany: 2015-04-22, 10:16   

Zbiornik jest dość wąski może ma 100m ale dość długi z 1km. Miśki raczej nie są przyzwyczajone do takiego pływania :( Jest to dość trudne łowisko z powodu sporej ilości przeszkód na dnie i mułu. Czy kuku będzie się sprawdzać na takim zbiorniku? Dodam jeszcze iż wędkować można tylko z jednego brzegu. Z drugiej strony jest bardzo pomogły teren.

Odpowiedz do tematu