Marker nie wypływa....
Odpowiedz do tematu

: Marker nie wypływa....
Witam.
Mam problem ponieważ zakupiłem markera i nie chce mi on wypływać, otóż montuje zestaw w ten sposób, że najpierw na żyłkę nawlekam ciężarek z koluszkiem a następnie wiąże markera. Problem w tym że koluszko obiera się w glon i żyłka nie może swobodnie przelatywać i marker się nie wynurza. Na zdjęciu jest cały zestaw jaki dostałem przy kupnie markera i jest tutaj taka podłużna gumka z koluszkiem, którą ja kompletnie uznałem za niepotrzebną i może jestem w błędzie, proszę pomóżcie jak zrobić poprawnie taki zestaw. Najlepiej jakoś na schemacie :) Bardzo dziękuje z góry za pomoc.

:
Dziwny ten marker :D
Ale do rzeczy, do ciężarka dowiąż z 10cm fluoro i nawlecz tą gumke z zestawu i dalej dowiąż to 'koluszko' ale za to mniejsze oczko i nasuń gumke.
Teraz przewlecz główną żyłkę przez duże kółko i na końcu daj marker.
Ja bym jeszcze dał jakiś koralik albo osłonke na krętlik przy samym markerze, bo pewnie będzie się blokował w kółku. Ale możesz popróbować bez

Carp Team Żarówka
:
Majer04, po pierwsze sprawdź czy marker jest szczelny. Może nie zwróciłeś uwagi i nabiera wody i przez to nie wypływa. Niby nie powinien ale kto wie. Załóż na krętlik kółko o co najmniej 0,5cm średnicy. Będzie więcej luzu i łatwiej będzie mu się przesuwać po plecionce lub żyłce. Jeżeli to nie pomoże to przyczep lub przyklej do niego coś co ma sporą wyporność. Ja używałem korkowych zatyczek do butelek bo miałem podobny problem co ty. Pomogło.

Nadbużański Klub Karpiowy
:
Kupiłem 1 marker i odklejała się od niego podstawka i nabierał wody. Druga sprawa to zobacz czy krętlik od ciężarka nie nachodzi na krętlik od markera, jeśli tak to daj tam jakiś stoperek. Sprawa trzecia przy ciężarku zastosuj od 25 do 50 cm żyłeczki, żeby jak jest roślinność,muł razem z ciężarkiem nie wchodził marker. Krętlik który porusza się po żyłce powinien być z dużym oczkiem. :) Pierw mi też nie działało, ale takie modyfikacje i wszystko ładnie śmiga.

:
Popróbowałem na sucho na razie wiązanie i wyszło mi coś takiego :) Czy tak mniej więcej to ma wyglądać ? Testował będę dopiero nad wodą ale zestaw się znacznie różni od mojego :)

:
Według mojej instrukcji powinno działać :)

Carp Team Żarówka
:
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :)

:
Mateusz gdzie zakupiłes ten marker ?

Machaj wędą , ryby będą ! :D
:
W majstrze :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.