Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: MariuszPosmyk
2013-11-05, 18:42
[Akcesoria] Korda Kutter
Autor Wiadomość
Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-06-15, 18:20   [Akcesoria] Korda Kutter

Tak jak napisałem w głównym temacie napiszę kilka słów o Kutterze.

Kutter zamówiłem w rozmiarze 20, jego przeznaczenie to kulki 18-20mm. Pozostałe rozmiary według producenta to: 16 - 14-16mm i 25 - 22-25mm.
Kutter dostajemy ładnie, firmowo zapakowany bez zbędnych ilości plastików i papierów..

Opakowanie nie jest klejone ani zszywane także spokojnie można chować naszego pomocnika wielokrotnie. Po wyjęciu sprzęt wydaje się być masywny i porządnie wykonany. Po krótkich oględzinach nie dostrzegłem żadnych wizualnych ubytkwów czy niedociągnięć.

Przepychacz do kulek - sztywny plastik, który mimo moich ciężkich prób nie chce się wygiąć w żądną stronę. Na dole tłoka mamy nacięcię, przez które nożyk wchodzi w niego ok. 2cm i blokuje się tuż przed zetknięciem z plastikiem. Pozwala to na cięcię wszysktich kulek pewnym ruchem.

Ostrze - na dole znajduje się cienki nożyk. Po zdjęciach wydawać się może, że jest to coś w rodzaju struny, nic bardziej mylnego. Nożyk ma powierzchnię szerokość rurki x 15-20mm. Na zdjęciu widać jabky tego nie było - w ostrzu odbija się górna część.

Na tym zdjęciu wszystko powinno być lepiej widoczne.

Po oględzinach i sesji fotograficznej czas na mały test. Kulki niezbyt twarde (bez reklam), 16mm - niestety nie mam w tej chwili innych przy sobie. Potwierdza to jednak, że średnim rozmiarem można przeciąć również ciut mniejsze kulki.

Tak wyglada towar zapakowany do Naszego urządzenia a, teraz tylko..

..CIĘCIE!

Jako, że kulki ciut za małe to troche je poszarpało ale tak wśród nich prezentuje się Kutter odpoczywający po pracy.

Ogólna ocena i podsumowanie.
Narzędzie fajnie wyglądające i porządnie wykonane. Nie posiada zbędnych elementów, które miałyby przeszkadzać. Każdy drobny szczegół po chwili przeglądania okazuje się potrzebny i świetnym rozwiązaniem w tak małym patencie. Cena napewno nie jest zachęcająca - 10f za jeden rozmiar Kuttera. Tak jak pisałem wyżej (nawet pokazałem), Kutterem można kroić kulki mniejsze od jego przeznaczenia. Nie jestem jednak w stanie stwierdzić czy analogicznie większym tj. Kutter 25 skroimy kule 18, 20mm.
Przydatność takiej zabawki każdy musi określić sam, jedni kupią bo lubią gadżety, inni żeby się nie męczyć a, jeszcze inni nawet nie spojrzą i będą rzeźbić nożem.

Moja ocena 9/10 - odjąłem punkt za cenę. Kawałek plastiku mógłby być ciut tańszy, nawet tego magicznie odlanego. :)

Dziękuję za przeczytanie i zaniteresowanie moim opisem produktu. Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania piszcie w drugim temacie co by nie śmiecić.

Z karpiowymi pozdrowieniami, Ralph_Fridge.

Karpioman 
Rafał Kowalski

Wysłany: 2015-03-11, 11:20   

Minęło już troszkę czasu od kiedy to urządzenie pojawiło się na rynku, więc mam pytanie. Jak z trwałością tego sprzętu i jego faktyczną przydatnością nad wodą? Jestem w trakcie kompletowania sprzętu i ten gadżet też rzucił mi się w oczy

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2015-03-12, 20:38   

Moim zdaniem bardzo przydatna zabawka. Po roku nie widać wielkich oznak zużycia. Świeże kulki, które nie są twarde tnie się bardzo szybko i przygotowanie zanęty trwa znacznie krócej. Osobiście polecam.

pozdro

Odpowiedz do tematu