Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trudna jesień
Autor Wiadomość
karp1314 

Wysłany: 2013-10-20, 10:30   Trudna jesień

Witam wszystkich :D Mam problem ze złowieniem karpia jak to u mnie bywa jesienią i nie mogę go rozwiązać ;/ łowisko to żwirownia ok 90h głębokość max 6,5m i to obok wyspy jest kilka drzew zwalonych na głębokości 6m no i właśnie tam stawiam swoje zestawy.Nęcę punktowo peletem no i nie wiem czy to wina miejsca czy po prostu może miśki już poszły spać.

HuzieK 
Jakub Szpunar

Wysłany: 2013-10-20, 10:42   

Jakich zestawów używasz?

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2013-10-20, 12:03   

karp1314, napisałeś że nęcisz punktowo pelletem... Może byś dorzucił troszkę kulek?..

karp1314 

Wysłany: 2013-10-20, 18:33   

Zestawy samo zacinające z ciężarkiem 200g do tego klasyczny przypon z miękkiej plecionki na włos kuleczka japońska kałamarnica.Kuleczek też dodaje całych i pokruszonych :D

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2013-10-20, 18:39   

karp1314, ja mam kolego cały rok trudny i się nie poddaję! Takie tematy były już poruszane wcześniej! Spanko

rusnar 
Konrad Rusnarczyk

Wysłany: 2014-09-19, 07:18   

Opłaca się nęćić dość obficie na początku pażdżiernika ?

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2014-09-19, 07:34   

90h to jednak duże łowisko, może być tak że karp idzie w całkowicie inne miejsce w tym okresie gdzie jest cieplejsza woda przez to tak może się dziać. Jeżeli nęcisz punktowo warto zastosować w takim przypadku booster do zanęty, karpie mają dobrze rozwinięty "węch" przez co szybciej mogą trafić na twój zestaw. Ewentualnie próbuj w innych miejscach i się nie poddawaj :)

dfq 

Wysłany: 2014-10-02, 21:28   

Jak to miśki poszły juz spać ? Od połowy sierpnia do dzis wyciągnąłem ponad 70 karpi. Dziś w wielkiej ulewie kolejne 6 +2 ktore mi sie spięły.

Na wstępie poczytaj Regulamin i przywitaj się w odpowiednim dziale. BartekD

mercik 

Wysłany: 2014-10-02, 22:05   

Ja jesienią zalewam wrzątkiem drobny pellet rybny, do tego dodaję jeszcze trochę grubszego po czym odczekuję aż zmięknie i ugniatam kule, później oczywiście umieszczam w łowisku. Na włos zakładam większy pellet tj 16-21 mm i w ten sposób mam najlepsze wyniki.

maślana 

Wysłany: 2014-10-02, 23:57   

U mnie tej jesieni karpie biorą na słodkie smaki, ananasy, truskawki, orzechy tygrysie. Może spróbuj zmienić smierduchy na słodycz?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2014-10-03, 01:02   

maślana, Dokładnie. Panuje takie dziwne przekonanie że ja jesień przestawiam się na smrodki a to guzik prawda! Od kilku sezonów na jesieni miałem najlepsze efekty na słodkie kulki i duuuużą ilość kuku.. Spróbuj podwiesić kulkę jakimś małym pływaczkiem tak aby kulki bujały się na wszystkie strony może to zainteresuje ryby. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MateuszJanusz 2014-10-03, 01:03, w całości zmieniany 1 raz  

RafałSochaczew 
Rafał Szymański

Wysłany: 2014-10-08, 23:15   

Właśnie też słyszałem, że przestawianie się na smrody jest niekiedy błędem. Każdy chciał by znać złoty środek, bo wiem każda chwila nad wodą jest na wagę złota i trudno patrzeć jak te chwile nam uciekają, ale takiego chyba nie ma ;)

Pozdrawiam

dfq 

Wysłany: 2014-10-09, 13:38   

Maślana, MateuszJanusz - errata. U mnie jesienią też tak było. Do wczoraj. Ostatnio temperatura wody mocno spadła (zimne noce).
Wczoraj na komercji owocowe killery (do tej pory) zawiodły. Na 10 brań na owocówki były tylko 2 :roll:

JanuszSochaczew - Złoty środek ? Jeden zestaw na owocówke drugi na śmierdziucha :D

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2014-10-09, 15:46   

dfq, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, a karpie w każdym zbiorniku żerują inaczej i mają ochotę na co innego.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-10-09, 16:06   

Zacznijmy od tego , ze jezeli karpie intensywnie zeruja to na wlosie moze byc doslownie wszystko, nawet szklana kula i i tak beda brania.
Jesien to okres gdzie temperatura wody w jednych zbiornikach spada wolniej a w innych szybciej. Pryz nizszych temperaturach wody, karpie juz tak nie trawia pokarmow i nie zeruja tak intensywnie jak latem.
W zbiornikach gdzie brania sa juz sporadyczne , wplyw ma na to, temperatura wody, cisnienie powietrza i na pewno jeszcze wiele innych czynnikow. Jezeli chodzi o smaki kulek, czy to smrodek, czy slodziak to i tak brania beda juz bardziej anemiczne.
A jak bedzie mialo nam pojechac , to pojedzie i obojetne czy to smierdziel czy truskawka ;) Wazne zeby Karp byl w danym miejscu gdzie mamy zestaw i pobieral pokarmy ;)

dfq 

Wysłany: 2014-10-09, 18:50   

MateuszJanusz-> ja o tym wszystkim wiem. Tylko sygnalizuję zdarzenie.
Na zbiorniku na którym przez całą jesień królowały owocowe smaki , ostatnio sytuacja się diametralnie odwróciła :shock:
Nie wiem, moze to był wyjątek. Jutro go sprawdze na drugiej komercji :twisted:

RafałSochaczew 
Rafał Szymański

Wysłany: 2014-10-10, 16:52   

dfq - Napisałem "każda chwila nad wodą jest na wagę złota i trudno patrzeć jak te chwile nam uciekają". Co oznacza że każdy chciał by wiedzieć na co łowić w danym momencie, i chciał by aby na obu kijach grało jak marzenie :)

cannon 
gruba ryba

Wysłany: 2014-10-12, 12:11   

Ja na komercji obecnie na brak brań nie narzekam -mam wyniki na monster kraba w dipie.

Odpowiedz do tematu