Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dopalanie przynęt
Autor Wiadomość
vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-11-16, 19:33   Dopalanie przynęt

Chodzi mi o to czy mieszacie zapachy dipów z innymi zapachami kulek? Jeśli tak, to czy to jest bardziej skuteczniejsze wg was, aniżeli selektywne używanie zapachów podczas jednej zasiadki np. tylko Dynamite Banana Nut Crunch: Dip, kulki, liquid?

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-11-16, 19:57   

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Warto np kulkę rybną zadipować w słodkim dipie lub na odwrót. Nad wodą trzeba cały czas kombinować. Czasem połączenie kombinacji smaków przynosi bardzo dobre rezultaty.

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-11-16, 20:01   

No tak, masz rację :) Ale jeżeli mam obok siebie w odległości 4 km od domu akwen niewielki (3ha) dość licznie zarybiony w karpia ponad 10-cio kg do 20kg, i amury od 2-15kg, to gdybym nęcił powiedzmy przez tydzień miśki w jednym miejscu i następnie łowiłbym na te kulki, to gdybym dopalał je dipem w tym samym smaku to czy to byłoby korzystniejsze od dopalania je w innym zapachu? A w przypadku gdyby nie było brań to zmienić na jednym zestawie dopiero wtedy zapach dipu?

Omen 
Łukasz Nidecki

Wysłany: 2011-11-16, 20:28   

Zacznij od wyjściowej opcji - ta sama linia zapachowa,ten sam smak na hak. Bez dipowania itd. w czymś innym. W razie braku efektów po czasie wedle uznania kombinuj ;) .

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-11-16, 21:06   

Jak łowisz na 2 wędki to na jedną załóż ten smak którym nęcisz, a na drugą coś innego.

ipi 
Haczyk Carp Team Lublin

Wysłany: 2011-11-16, 22:05   

Ja osobiście czasem robię takie kombinacje kulka truskawa dipowana w halibucie robi robotę miałem też dobre wyniki na grzybka czarna porzeczka/łosoś dipowany ok 5 minut w truskawce trzeba kombinować są dni że ryby są mocno wybredne

wojtek straub 

Wysłany: 2011-11-19, 11:49   

Jakoś nie lubie dipów. Wolę "przełamywać" zapachy na etapie "produkcyjnym" - często "odlewam" łyżkę lub diwe gotowej już"mikstury jajecznej", dodaję kilka kropel kontrastowego zapaszku i kulam na tym przynętówki. Lub, "tradycyjnie" podczas samego zakładania przynęty, np. śmierdzielek + owocówka
- zauważyłem, że na takie "kombinacje" brania są "szybsze" a czasem i częstsze, zwłaszcza w obficie nęconym miejscu, jednak zazwyczaj były to mniejsze z łowionych cyprinusów. Dlatego taką opcję stosuję zazwyczaj podczas krotkich zasiadek. Jak mam czas posiedzieć dłużej, nęcę tylko kulkami, na jeden zestaw to co poszło do wody, na drugi "to samo" jednak "podrasowane' j.w.

kamil18181 

Wysłany: 2012-04-02, 14:07   

Jeśli mógł bym coś polecić to szczerze od serca polecam dipy proszkowe..
Nie wiem czy ktoś kiedyś widział jak wyglądają pod wodą.
Na targach karpiowych na stanowisku naturalbaits miałem okazje to zobaczyć, wygląda jak kulka w takiej gąbce z której co parę minut może częściej odrywają się takie cząsteczki niesamowite jak to zobaczyłem to odrazu kupiłem i przy pierwszej okazji bd testować.
Z dipem proszkowym miałem już styczność jest bardzo aromatyczny i strasznie się klei spokojnie kilka godzin może leżeć. zrobiłem sobie 1 warstwę na placu i trudno było zmyć a aromat nieprawdopodobny. Tak pomyślałem że np. taki o kolorze zielonym maskował by się w roślinności. Z pewnością jak bd mieć zbytek pieniędzy to kupie jeszcze kilka i zdam relacje..
póki co to dipy proszkowe są u mnie nr. 1 ;D

Gniewosz 
Gniewosz Matul

Wysłany: 2014-08-06, 15:03   

Witam,

Czy używał ktoś dopalaczy z Imperiala w postaci Dipów, żelów oraz proszków? Czy przełożyło się to w jakimś stopniu na polepszenie wyników?

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu