Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podejść stare miśki.
Autor Wiadomość
piosup 
KRAKUS

Wysłany: 2014-07-06, 20:50   Jak podejść stare miśki.

Siemanko, mam problem dotyczący karpi, a mianowicie łowie sobie na pięknej i malowniczej żwirowni no można rzec jak z filmu wyspy, górki, doły i blaty tu ładna opowieść się kończy a rodzi się pytanie jak przechytrzyć stare i doświadczone miśki do brania?? Wierzcie mi lub nie ale od początku sezonu złowiłem jednego karpia na 4,5kg i nic większego a zasiadki robię co tydzień od piątku do niedzieli. Pomijając fakt, że mięsiarstwo na zbiorniku jest ogromne i nie ma już tyle tej ryby ile byśmy chcieli a ludzi żądnych zdobyć świeże mięso jest coraz więcej to przecież musiało się kilka ryb uchować gdzieś i teraz sobie pływają po stawie ale jak się do nich dobrać?? Próbowałem z górki która wychodziła z 5m na 2,4m i tam właśnie złowiłem tego karpia na 4,5kg, próbowałem kłaść zestawy przy wyspie centralnie w patykach i też nic, więc jak możecie to doradźcie jakim sposobem je przechytrzyć??

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-07-07, 10:53   

Po pierwsze jeśli zbiornik jest tak oblegany jak piszesz to z rybą może być ciężko. A jeśli jest to będzie się trzymać z dala od brzegu wyczuwając zagrożenie. Więc pozostaje tylko wywózka lub jeśli zabroniona to bdb. kije i łowić jak najdalej. Ja bym nęcił tylko kulkami, najlepiej takimi które są niedostępne w sklepach w twojej okolicy, bo będzie duża szansa że rybki nie będą ich znać ;) Dać im troszkę popróbować w różnych miejscach a jedno nęcić stale.

piosup 
KRAKUS

Wysłany: 2014-07-07, 16:48   

Ryby na pewno są i to po 20kg bo na jesień w tamtym roku takie połowili, koledzy rzucają i sypią tylko kulki z kobry ale też siedzą jak dzięcioły i nic, ja wywożę na górkę i sypie kulki ( które sam robie) i kuku ale nic to nie daje.

Silton 
Michał Zaworski

Wysłany: 2014-07-07, 18:36   

piosup, a czy to co wrzucasz zostało zjedzone? Bo może łowisz na górce którą usypałeś z własnej zanęty.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-07-07, 21:32   

piosup, tak w ogóle to ten rok jest bardzo ciężki. Ale staraj się siadać w porze burzowej i zawsze na jednym zestawie zakładaj 2 kuku,możesz ewentualnie zadipować np w wanilii lub skopexie. I dużo cierpliwości oraz pokory.
Obserwuj wodę a może dojrzysz spławy dużych misków,a jak zlokalizujesz to tam kładz zestawy.

diego87

Wysłany: 2014-07-08, 11:52   

piosup, Twoje pytanie jest odwiecznym problemem każdego z Nas. Nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi,ale jedno jest pewne ,że duże kabany są samotnikami.

piosup 
KRAKUS

Wysłany: 2014-07-08, 19:24   

Silton napisał/a:
piosup, a czy to co wrzucasz zostało zjedzone? Bo może łowisz na górce którą usypałeś z własnej zanęty.

Na miejscówce pod wyspą jest wyjadane ale to może być sprawa drobnicy której jest w wodzie trochę. A na górce nie mogę tego sprawdzić ponieważ czystość wody i głębokość to uniemożliwiają.

piosup 
KRAKUS

Wysłany: 2014-07-08, 19:26   

miro56 napisał/a:
piosup, tak w ogóle to ten rok jest bardzo ciężki. Ale staraj się siadać w porze burzowej i zawsze na jednym zestawie zakładaj 2 kuku,możesz ewentualnie zadipować np w wanilii lub skopexie. I dużo cierpliwości oraz pokory.
Obserwuj wodę a może dojrzysz spławy dużych misków,a jak zlokalizujesz to tam kładz zestawy.

Nie da rady za bardzo łowić na kuku bo czepiają się takie karpiki po 40cm a nasze genialne pzw wpuszcza te niby "karpie handlowe" pare razy do roku, więc jak wejdą w łowisko to po 3`iej lub 4`tej wywózce robi się to męczące.

Lampas 
Krzysiek

Wysłany: 2014-07-09, 15:08   

Jeżeli mówisz że na kukurydze biorą takie małe to tylko pozostaje zrobić albo kupić dobre kulki i karmić cały czas 1 miejsce.

boras1 
Kuba Borkowski

Wysłany: 2014-07-09, 15:45   

miro56 napisał/a:
piosup Ale staraj się siadać w porze burzowej
miro56, możesz coś więcej o tym napisać, bo mnie tym zaciekawiłeś ? Zawsze byłem zdania że miśki lubią stałą pogodę.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-07-09, 16:34   

boras1 napisał/a:
miro56, możesz coś więcej o tym napisać, bo mnie tym zaciekawiłeś ? Zawsze byłem zdania że miśki lubią stałą pogodę.

Właśnie w tej chwili jestem na zasiadce ;)
A to dlatego że pogoda sprzyja żeby coś konkretnego upolować.Jest chłodno i burzowo. Z mojego doświadczenia wiem że karpie i nie tylko zaczynają być aktywne przy nagłej zmianie pogody,silny wiatr, burze po upałach. Doświadczyłem tego kilkanaście razy,chociaż to nie reguła.
Co do stałej pogody to też się zgadza tylko nie upalnej. :P

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2014-07-09, 16:39   

piosup napisał/a:

Nie da rady za bardzo łowić na kuku bo czepiają się takie karpiki po 40cm.

Hak nr 2 i 6-7 ziaren kuku powinno załatwić sprawę.

piosup 
KRAKUS

Wysłany: 2014-07-09, 19:58   

domeen napisał/a:
piosup napisał/a:

Nie da rady za bardzo łowić na kuku bo czepiają się takie karpiki po 40cm.

Hak nr 2 i 6-7 ziaren kuku powinno załatwić sprawę.

Na takiego magulona jeszcze nie próbowałem ale zawsze warto poeksperymentować.

sensei 

Wysłany: 2014-07-29, 08:38   

Dorwałem ostatnio dwa takie spore - jeden 10 a drugi 15 kilo. Bez nęcenia. Zanęta na sprężynkę Goodfish karp pól na pół z Traper karp, haczyk 6, 3 ziarnka kuku wymaczane w dipie waniliowym. Sprężynka z długą rurką z tyłu, z przodu bez rurki, krótki (ok. 6 cm) przypon licząc od sprężynki. Na tym łowisku też są miśki - profesory, ileś już razy cięte, długo eksperymentowałem, ale wreszcie dały się nabrać:).

Odpowiedz do tematu