Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wyborze kulek
Autor Wiadomość
pawelw

Wysłany: 2011-08-01, 08:41   Pomoc w wyborze kulek

Witam

Do tej pory z racji zasobnosci portfela łowiłem tylko na TB,w tym sezonie możliwe były tylko zasiadki z marszu i necenie punktowe PVA.
Smaki owocowe nie sprawdziły się w tej chwili mam zamiar zacząć uzywać dobrej jakości granulatu DB i śmierdzących kulek .... i tu jest pytanie.

Czy używać nowej serii TB, bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie Japońska Kałamarnica.
Co sądzicie o nowych dipach , boosterach, kulkach TB Japońska Kałamarnica?

Zastanawiam się nad inwestycją w kulki, dip, booster z DB lub SB, na mój portfel będzie to dość duży wydatek, ale z racji nęcenia w PVA wystarczą te kulki na dłużej. Czy kupując DB lub SB w kilogramowym opakowaniu mogę stosować je na włos? Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie do PVA użycie TB a na włos zakupić kulki SB gotowe w dipie.
Proszę o radę i uwzględnienie zasobności portfela w wypowiedziach.

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-08-01, 13:30   

Ja powoli przerzucam się z TB na DB i SB. Robiłem i testy szklankowe, i nad wodą. Różnica jest, w pelletach jeszcze nie aż taka wielka, ale w kulkach tak. Ogółem TB cieszy się bardzo średnią opinią, są poprostu w podobnej cenie są lepsze kulki. Jak dla mnie Top Edition jest w miarę ok.

Od dłuższego czasu używam TB Ryba koncentrat, zakupiłem całą serie z dipami, boosterem, gel itd. jakieś 1,5 roku temu. Wg mnie ujdzie, ale kiedy wykorzystam to zmienię na Sarynke&Anchua i Sk-30. Te dwie serie cieszą się bardzo dobrymi opiniami dlatego najprawdopodobniej je wezmę.

Z opakowań kilowych możesz jak najbardziej zakładać na włos. Dokup do tego na dip i starczy ci to na dłuższy okres czasu niż gotowe zadipowane kulki.

Pellet możesz, ale nie musisz pchać tej samej serii/firmy do Pva, oczywiście dobrze jest gdy masz, ale jak wiadomo takie pellety są drogie....

Ja używam pelletów Trapera i DB. Te nowe trapera daja rade, ale nie wiem czy nie przerzucę się na Allera.

Za parę dni będę chciał uzupełnić Truskawka&Scopex z Top Edition dipem i boosterem to napisze Ci co i jak.

pawelw

Wysłany: 2011-08-01, 14:58   

Juz podjąłem decyzję i zrobiłem zakupy, przy moim punktowym nęceniu wystarczy na kilka wyjazdów.
Ciekawy jestem co myślicie o takim zakupie ?

1 x 37,00 zł
DYNAMITE BAITS Liquid Attractant - Fresh Squid, Octopus & Black Pepper 250ml
1 x 34,00 zł
DYNAMITE BAITS Boilie Fresh Squid, Octopus & Black Pepper 1kg
1 x 26,10 zł
SBS BAIT Corn Shaped Boilies Pop Up
1 x 15,00 zł
DYNAMITE BAITS Marine Halibut Pellets 1kg

Kulki w kształcie kukurydzy kupiłem pod Amura i metode, bo zawsze stawiam jedną wędkę na metodę z pastą peletową.
Mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru.

arkson1 
Arkadiusz Baran

Wysłany: 2011-08-01, 15:21   

Myślę że ok ale pamiętaj nie ma uniwersalnej kulki na wszystkie wody :-) ja obecnie łowię na SB (sk-30 plus neutralki o tym samym smaku łączę je ze wszystkim co mam w torbie :-) proponuję na wszelki wypadek zabrać ze sobą inne smaki i zmieniać jeśli nie będzie brań.....

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-08-04, 17:41   

Ja ostatnio biorąc pod uwagę zasobność portfela kulki zanętowe kulam sam. Wychodzi jakoś koło 10-15zł za kg, a pachną lepiej niż te tanie serie do nęcenia.
A przynętowe to SB performance (ale zanętowe z toreb kilogramowych), no i testuje te CDB. Przyznam, że właśnie na te kulki parę dni temu strzeliłem nowy pb równy 17,30kg. Podwoiłem swój ostatni rekord :D
:D :D ;)

thefrodo 

Wysłany: 2011-08-24, 17:31   

Oj CDB gorąco polecam.

brygiel 
Piotr Krygier

Wysłany: 2011-08-25, 01:00   

W Angli jest troszkę prościej ;) pellet mailine cell do pva,a na włos tonąca+pół pop-upa też cell mailine.Sprawdza sie wszędzie :mrgreen:Tylko miśki strasznie pokute :cry:

Odpowiedz do tematu