Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiązanie przyponu węzłem bez węzła
Autor Wiadomość
miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-01-04, 22:15   

Piotr Ostrowski, a jaki oplot ma ta pletka,gęsty czy nie ?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-01-04, 22:24   

miro56, Dość gesty, jutro postaram sie wrzucic zdjęcia obu.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-01-04, 22:26   

Piotr Ostrowski, to mi wystarczy,dzięki :D

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-01-05, 12:53   

Zwykła bez otuliny - Braided Hooklink 20lb

W otulinie - Coated Hooklink 25lb

Otulina

Początkowo ta w otulinie wydawała mi się zbyt sztywna ale po zawiązaniu kilku przyponów zmieniłem zdanie, jak dla mnie pasuje.

P.S. Sorry za zdjęcia ale w pincie poszła obróbka ;)

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-01-05, 15:53   

Panowie, przypominam, że to nie jest temat o plecionce!!

Carp_Fight_Team
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 10:38   

Jeśli chodzi o moją opinie na temat tego węzła to jest to jeden z prostszych do wykonania włosowych przyponów jednak można przy nim popełnić także 2 podstawowe błędy:
-jeden opisany na forum odnośnie przeciągania plecionki przez oczko ,w którą stronę ...
-kilku krotnie zdarzyło mi się podczas brania i zacięcia poczuć opór i nagle luz ..... po wyciągnięciu okazało się ze brakuje haka? nie było to zerwanie przyponu bo na końcu plecionki była pętelka z włosa .... zawiązałem nowy hak i sytuacja przy następnym braniu się powtórzyła.Okazało się że wina leży po stronie techniczne haczyka a dokładnie w jego wykończeniu . Oko przeważnie w większych, grubszych hakach np nr 1 lub 2 jest źle zakończone <nie styka się z szyją haka >przez co powstaje mała szczelina a przy zastosowaniu plecionki 0,13mm po prostu przepadała przy większym oporze.Jeżeli nawet szczelina jest niewidoczna to nie oznacza ze jej nie ma ... może być po prostu zalana lakierem na co zawsze zwracam uwagę ....

Problemu można uniknąć :
wszystko przedstawiłem na poniższych obrazkach ps.miały być fotki ale niestety nie mam tak dobrego aparatu w telefonie aby ująć takie szczegóły ......

Myślę że może dla niektórym okazać się to jasne jak słońce ale napewno jest grono osób które nie miały o tym pojęcia a warto wykonać to dobrze :)

1.png
A haczyk z zaznaczoną wspomnianą szczeliną
B tu prawidłowe ułożenie plecionki <czyli jak mamy hak z góry to układamy plecionkę z góry do dołu w kierunku szczeliny
C czerwonym kolorem mamy zaznaczony kierunek plecionki po zaciągnięciu ,a strzałką zaznac
Plik ściągnięto 12981 raz(y) 11,64 KB

Carp_Fight_Team
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 10:42   

a czerwoną strzałką na rysunku C zaznaczyłem jak prawidłowo powinna biegnąć plecionka czyli opierać się o pełne ramię a nie to ze szczeliną:)

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-02-27, 11:00   

Wiem o co ci chodzi, ale mi taka sytuacja odkąd łowie nigdy się nie zdarzyła.
Jakich ty haków używasz? Mierzyłeś tą swoją plecionkę przyponową, że wiesz ile ma mm średnicy?

To 0.13mm to chyba trochę mało jak na przyponową pletke...tak z dwa razy;]]

Coś myślę,że twój problem leży gdzie indziej niż w oczku haczyka.

Pozdro

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-02-27, 11:08   

Carp_Fight_Team, Dobrze zauważyłeś że niektóre oczka w hakach tną plecionki i nie koniecznie duże rozmiary ;) I od co najmniej 2 lat nawijam na hak plecionkę od góry,czyli odwrotnie według wskazań zegarka. :D

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-02-27, 11:11   

Temat raczej do działu "Fakty i Mity", z kwalifikacją do "Mity", opierając się na objaśnieniach. Generalnie zasada układania zwojów poprawna, zawsze należy pierwszy nawój zaczynać, czy wyprowadzać na pełnej części drutu, nie łączeniu ;)
ps. miro 56 napisał "Carp_Fight_Team, Dobrze zauważyłeś że niektóre oczka w hakach tną plecionki i nie koniecznie duże rozmiary". Ja nie zauważyłem, aby zauważył :mrgreen:

Carp_Fight_Team
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 11:40   

co do plecionki używam MISTRALL SHIRO 0,13mm o wytrzymałości 9,6kg
i nie mam potrzeby używania grubszej gdyż ta mimo przyponów o zróżnicowanej długości od 15 do 40 cm nie zdarzyło mi się urwanie,przetarcie.... splątanie miałem tylko raz ale to z winy źle zamontowanego worka PVA a podczas jednej zasiadki srednio trafiają się przynajmniej 2 karpie +10 więc przeciążenia na przyponie i haku są ....

Haki natomiast stosuję firmy KAMATSU i HIKARA i nie wszystkie są ,,idealne,, ale przez wiązanie sposobem podanym w/w nie miałem już takiego problemu za to kolega który ze mną wędkuje ma i nie da sobie powiedzieć woli zrobić dodatkową pętelkę na oczku lub węzeł :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-02-27, 12:07   

To nie jest plecionka przyponowa, a jej podana na opakowaniu wytrzymałość to jakaś bajka.

Sorry, nie mój świat oszczędzać na zestawach końcowych.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2014-02-28, 10:52   

Mistrall Shiro nie jest plecionką dedykowaną do karpiowych zestawów - to zwykła plecionka np. do spiningu czy do przyponów do odległościówki. Twój problem tkwi w jej średnicy - jest za mała - pewnie ze 3 razy mniejsza niż najcieńsze plecionki tzw "karpiowe". Miałem ją wiec wiem o co chodzi.

Carp_Fight_Team
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-28, 14:50   

poszczyciłem się i nakręciłem filmik ....sorki za jakość ale nic lepszego nie posiadam aktualnie jak telefon :P

na filmiku nakładałem zwoje w przeciwnym kierunku niż powinny być a przeciągając wolny koniec plecionki przez oko do środka opierała się ona na części ze szparą< czyli plecionka zaznaczona w kilka postów wyżej kolorem czerwonym na rysunku c jest po przeciwnej stronie >i proszę efekt .....

uważam ze takie coś nie powinno się stać nawet wiążąc najcieńszą plecionką .... dlatego napisałem o tym jak wykonać prawidłowo węzeł i na co zwrócić uwagę aby takich <dla niektórych do dziś MITYCZNYCH rzeczy uniknąć > a teraz pokazuje w filmiku ....

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-02-28, 15:24   

Carp_Fight_Team, Wiązałeś z dołu do góry a przy wiązaniu,czyli nawijaniu od góry taki problem nie istnieje ?
I tak jak wcześniej pisałem ja od co najmniej 2 lat nawijam plecionkę od góry jest ok. Jak rozumie to miałeś na myśli ?

Carp_Fight_Team
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-28, 17:22   

najważniejsze w tym wszystkim jest to aby plecionka wychodząca opierała się o to ramie bez szczeliny wtedy nawet najcieńsza plecionka nie przepadnie .....bo nie ma jak. Nawinąłem to w błędny sposób aby pokazać że to nie MIT o odwiązywaniu się haczyka .

A na rysunku pokazuje jak prawidłowo powinna leżeć a na filmiku lezy dokłądnie tak jak ta przekreślona :)

1_804.png
Plik ściągnięto 11894 raz(y) 10,65 KB

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-02-28, 18:25   

Carp_Fight_Team, napisz mi dlaczego Ty tak się produkujesz i nagrywasz,rysujesz a wystarczy tak jak pisałem już w 2 postach nawijać plecionkę od góry w dół.bo w innym przypadku takiego efektu o których piszesz nie uzyskasz. Podniosłeś mi trochę ciśnienie :mrgreen:

Carp_Fight_Team
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-28, 19:38   

miro56, ja wiem że TY wiesz :) inni nie wiedzieli teraz już wiedzą :) pozdrawiam :)

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-02-28, 19:40   

Carp_Fight_Team napisał/a:
inni nie wiedzieli teraz już wiedzą
:shock: :shock: czyżby Kolega odkrył na nowo Amerykę :P

miszczu113 
Bartek

Wysłany: 2014-02-28, 20:57   

Mnie zawsze koledzy starsi stażem uczyli aby robić 2 "zwoje powrotne". Po owinięciu haczyka w stronę kolanka przed przełożeniem przez oczko owijam haczyk 2 krotnie w stronę oczka. Czy to jest błąd?

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-02-28, 21:06   

miszczu113 napisał/a:
Mnie zawsze koledzy starsi stażem uczyli aby robić 2 "zwoje powrotne". Po owinięciu haczyka w stronę kolanka przed przełożeniem przez oczko owijam haczyk 2 krotnie w stronę oczka. Czy to jest błąd?

Nigdy nie zaszkodzi ;)

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-02-28, 22:08   

Nie błąd...przynajmniej ci się włos nie będzie przesuwał po braniu;]

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu