Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowisko Kontrewers
Autor Wiadomość
Wachu 
Patryk Wachowiec

Wysłany: 2014-02-03, 18:09   Łowisko Kontrewers

Czy ktoś zna to łowisko ? Może coś o nim powiedzieć ?

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2014-02-04, 08:32   

Byłem ale dawno karp i amur handlowy 1-3 kg ale teraz może porosły bardzo miły właściciel

TheChosenOne 

Wysłany: 2014-02-04, 11:03   Kontrewers

Jeśli chodzi Ci o Kontrewers w okolicy stawów w Sarnowie to nie licz na duże ryby.
Wszystkie duże ryby były na sprzedaż, więc na 99% już ich tam nie ma.[/i]

wl44 
Waldek

Wysłany: 2014-02-23, 21:24   

Trzy lata temu można było coś tam złowić i wypuścić, ale w 2012 i w 2013 roku to nędza. Na duże miśki nie ma co liczyć. Podobno jest kilka sztuk po 10-20 kg, sam wyciągnąłem jednego ok 12-15kg (nie ważyłem) od razu go wypuściłem, ale ogólnie coś ciężko z rybą. Są ponoć wpuszczone miśki, które kupione były w Ciężkowie (komercja). Ile w tym prawdy, nie wiem. Na wiosnę wybiorę się z łódką zanętową z sonarem, zobaczę, co tam jest. Właściciel super gość, ale jak się pytam, gdzie ryba, to mówi "wszędzie". W tym stawie i w tym, tydzień temu były tutaj, ale przerzuciłem je do drugiego stawu, sam nie wiem, ale jeszcze raz zbadam teren. Większość łapie miśki i do siatki i kupuje na patelnie. Na szczęście te duże nie są do zjedzenia, bo wszystko by zeżarli. Pewnie są jakieś małe miśki, ale jak nastawiłem się na duże, brań zero. Reasumując, ponoć duże miśki są, ale niestety ja nie widziałem oprócz tego jednego ok. 12-15kg. Pozdrawiam

TheChosenOne 

Wysłany: 2014-02-24, 14:45   Miski

Nie liczyłbym na duże miski kupione z Ciężkowa ponieważ już w tamtym roku właściciel łowiska Kontrewers(wodne ranczo) chciał je sprzedać.

rafcho 

Wysłany: 2014-03-05, 18:29   

Ja w zeszłym roku byłem tam po tym jak ze stawu z wyspą spuszczał wodę i odławiał wszystko. Było sporo dużych ryb , trafiły sie też 2 duże tołpygi a co najlepsze nigdy tym gatunkiem nie zarybiał. Część dużych karpi powpuszczał do stawu na koncu po prawej stronie od wejscia ale była tabliczka że nie wolno tam łapać. Kilka dużych sztuk w tym jedna dużą tołpyge widziałem sam bo trzymał je w tym murowanym baseniku. Nie wiem jak jest teraz ale w tym roku ranczo miało być jakoś zamknięte. Wie ktoś coś na ten temat?? :)

wl44 
Waldek

Wysłany: 2014-03-09, 23:22   

Ja byłem dzisiaj na Kontrewersie, ale po to, by wypróbować łódkę zanętową z sonarem. Było kilku wędkujących, ale drobnicę, na karpika nikogo nie było. Pytałem się właściciela, w którym stawie są misiaczki duże, to powiedział, że tam gdzie wyspa z drzewem. Woziłem się łódką po tym stawie dobrą godzinę i sonar nie wykrył żadnej ryby. W dwóch pozostałych również. Ryba jeszcze nie żeruje pewnie i nie było żadnego ruchu ryby. W przedostatnim stawie po prawej stronie sonar wychwycił kilka ryb, ale tam podobno wpuścił trochę lina. Dużo się zmieniło, bo staw, w którym były szczupak został wyczyszczony z zarośli, a co tam jest nie wiem. Uważam, że Kontrewers jest tylko z drobną rybą, nie ma się co pchać na miśki.

gonsior 

Wysłany: 2014-03-20, 10:35   

czy ma ktos tel na Kontrewers, albo orientuje sie czy jest obecnie otwarte? bo w pazdzierniku byla informacja na łowisku ze w tym roku bedzie otwarte dopiero od sierpnia.

Piszemy zgodnie z Regulaminem Forum, poprawnie po polsku. Przynajmniej, na tym forum. Rumun

rafcho 

Wysłany: 2014-03-29, 09:32   

Witam....kontrewers jest otwarty. Jestem właśnie tutaj, przyjechałem się rozejrzeć :) jest ponad 20 osób. ..co chwilę kktoś wyciąga jakiegoś malucha. Ogólnie na stawie, na którym jest wyspa z domem jest tabliczka żeby nie wedkowac bo jest mała ryba. Z tego co się pytałem znajomych ktoś w zeszła niedziele miał przyjemność wyjąć karpia 9 kg :)

rafcho 

Wysłany: 2014-03-29, 13:32   

Witam....kontrewers jest otwarty. Jestem właśnie tutaj, przyjechałem się rozejrzeć :) jest ponad 20 osób. ..co chwilę kktoś wyciąga jakiegoś malucha. Ogólnie na stawie, na którym jest wyspa z domem jest tabliczka żeby nie wedkowac bo jest mała ryba. Z tego co się pytałem znajomych ktoś w zeszła niedziele miał przyjemność wyjąć karpia 9 kg :)
Rozmawiałem jeszcze z właścicielem na odchodne i powiedział że na stawie gdzie jest wyspa z drzewem wpuszczone jest 20 szt karpia powyżej 10 kg

20140329_085204.jpg
Plik ściągnięto 151 raz(y) 171,33 KB

20140329_085541.jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 247,31 KB

Odpowiedz do tematu