Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2013-11-05, 18:44
[Wędki] Chub Outcast 12ft, 2,75lbs
Autor Wiadomość
DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-05-08, 15:30   [Wędki] Chub Outcast 12ft, 2,75lbs

Chub Outcast 12ft, 2,75lbs

Jeszcze kilka lat temu, wędki próbowałem dobierać jedynie pod względem ceny. Myślałem, że im droższa tym lepsza. Jednak, dziś kompletnie zmieniło się moje myślenie. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości. Moim zdaniem najważniejsze jest to, abyśmy byli zadowoleni z kijów jakie posiadamy, a nie z tego ile na nie wydaliśmy.
Zaczynając moją przygodę z karpiami łowiłem najczęściej przy pomocy spinningu lub federa. Jednak już po pierwszym sezonie kupiłem moją pierwszą karpiówkę – Jaxon Havy Cast 12ft, 3 lbs. Następnie udało mi się nazbierać pieniądze na zakup Shimano Alivio BX. Potem zmieniłem swój sprzęt na Chub Outcast 12ft 2,75lbs(wersja Marker). Do dziś jestem użytkownikiem tych wędek i jak na razie nie zamierzam kupować żadnych innych.

Chub Outcast to kije ze średniego przedziału cenowego. Nowe w sklepie kosztują od około 350 do 450 PLN. Natomiast, używane można spotkać już za 500zł od pary. Dzięki temu wędki te są osiągalne dla zwykłego zjadacza chleba, lub nawet studenta. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nie ,każdy może pozwolić sobie na zakup nowej pary za ponad 800zł.
Blank wędzisk jest wykonany z wysokiej jakości włókna węglowego. Ponadto nie jest lakierowany, tylko matowy. Dzięki temu nie dochodzi do oprysków lakieru. Warto także wspomnieć o nowoczesnym designie, który dodatkowo podnosi walory estetyczne kijów. Outcast’y są zbrojone w dwu stopkowe przelotki Sic, co znacznie poprawia ich stabilność oraz wytrzymałość. Także dzięki dużej średnicy przelotek można oddawać dalekie rzuty. Ważnym elementem, jest także uchwyt na kołowrotek, który wykonany jest niezwykle solidnie. Śmiało możemy podpinać największe kręcioły typu big pit bez jakichkolwiek obaw. Niestety, wersja Marker nie posiada klipsa na żyłkę. Przy wyborze wędek kierowałem się przede wszystkim tym, aby kije były z jednej strony miękkie, a z drugiej na tyle sztywne, aby moc oddawać dalekie rzuty i hamować rybę w razie gwałtownych odjazdów. Dlatego właśnie wybrałem wersję MARKER, która pozwala na czucie ryby podczas holu, jak i również powstrzymanie jej przed wejściem w zawady. Kije pozwalają także daleko rzucać. Choć nigdy nie mierzyłem, myślę, że odległość 80, może nawet 90 m osiągnąłem.

Outcast’y świetnie nadają się do PVA. Oczywiście jeśli założymy duży woreczek wypchany pelletem, lub kulkami nie dorzucimy do znacznych odległości. Jednak przy małej kiełbasce zestaw leci zadowalająco daleko. Ponadto nie musimy bać się, że coś nam „strzeli” podczas rzutów, ponieważ Chub’y mają dożywotnią gwarancje. Jeżeli chodzi, o samą procedurę gwarancyjną, nie będę wdawać się w szczegóły, ponieważ nigdy nie reklamowałem swoich wędek i nie wiem jak dokładnie ona wygląda.
Osobiście, podoba mi się w Chub’ach to, że mają krótki dolnik. Dzięki temu można swobodnie operować wędką, nawet przy krótkim zasięgu ramion. W poprzednich używanych przeze mnie wędkach, dolnik zawsze był zbyt długi. Co przy dłuższym użytkowaniu kija zdecydowanie przeszkadzało.
Najlepszym obciążeniem nadającym się do rzucania, są ciężarki w przedziale od 90 do 110g. Natomiast nie polecam, łowić niedoświadczonym karpiarzą za pomocą plecionki. W takiej konfiguracji nawet najmniejszy błąd skutkuje spięciem ryby. Wędki są zbyt sztywne na plecionkę i dlatego ryby spadają, jeśli nie jest się odpowiednio delikatnym.
W mojej ocenie, jedynym minusem wędek jest zbyt wąski uchwyt kołowrotka, niepozwalający na mocne trzymanie. Ponadto, dolnik także jest cieniutki i ciężko jest go pewnie chwycić. Oprócz tych dwóch mankamentów, wszystko inne jest w najlepszym porządku.

Użytkuje Outcasty już od 3 sezonów i jak do tej pory, jestem z nich bardzo zadowolony. W mojej ocenie są pewnym kompromisem między możliwościami rzutowymi, a przyjemnością z holu. Śmiało mogę polecić te kije karpiarzą łowiącym na średnich dystansach, nawet w łowiskach obfitujących w twarde zaczepy. Do tej pory największą rybą złowioną przeze mnie za pomocą tego kija był 19kg sum. Wędka, gięła się, ale mocy wystarczyłoby jej na kolejne kilkanaście kilogramów.

No Kill
Krzysztof Głowa

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-05-08, 21:42   

Kolejny bardzo dobry artykuł Krzysiek! Jeszcze przed sezonem szukałem jakiegoś ciekawego opisu tych wędek. Mam nadzieję, że ktoś z niego skorzysta.

Pozdrawiam

malamalpamala
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-09, 07:00   

Super, napewno wiele osób będzie mogło dowiedzieć się więcej o tym kijaszku ;) Oby tak dalej, bo na forum, jak narazie, jest tylko 5 recenzji :P

Gość

Wysłany: 2011-05-09, 12:15   

Ciesze się, że rececja się podobała. W następnym tygodniu zamierzam kilka dni posiedzieć na rybach, więc może uda mi się zdobyć materiał do kolejnych opisów.

ariello01 

Wysłany: 2011-05-09, 13:57   

Arykuł na prawdę GOOOD :mrgreen: A możesz się pochwalić co za kręcioły masz przy kijaszkach??

Sebastian Milewski 

Wysłany: 2011-05-09, 14:38   

Super - wielkie Gratulacje Krzysztof :D

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-05-09, 17:14   

Obecnie łowie na Tica Sccepter 6000 GT - jak na razie kołowrotki spisują się bardzo dobrze, ale to jest ich pierwszy sezon.

pyrekpila 

Wysłany: 2012-07-01, 08:03   

Witam nosze sie z zamiarem zakupu chub outkast plus pod ktore chcialbym podpiac tice scepter gf 8000.Widze ze Pan ma podobny zestaw chcialbym sie dowiedziec jak pasuje szeroka stopka tici do uchwytu tego kija?

Pisz poprawnie. Stylistyka.Rumun

PaulNight 

Wysłany: 2013-04-07, 20:15   

Witam
Sorki ze zapytam - ale czy ta wędka przeznaczona jest do łowienia???
bo o ile znam ofertę Chub-a ( a miałem kilka sprzętów z tej firmy - w tym outcasty wędki) to ta wędka służy do sondowania dna łowiska a nie wędkowania.
Skonstruowana jest z mocno szczytową pracą aby odczytywać budowę dna w czasie ściągania specjalnego ciężarka z markerem.
Seria Outkast obejmuje także wersje SPOD także nie do wędkowania tylko do nęcenia rakietą.
Co do wielkości przelotek to właśnie dlatego są duże że markera stosuję się plecionkę (żeby lepiej wyczuć dno) z dużym wagowo ciężarkiem i pokaznym markerem co daje duże opory w locie i trzeba naprawdę ograniczyć wszelkie tarcia podczas rzutu
Ja moim starym Chub-em Locator Marker samym ciężarkiem nie mam problemu z przekroczeniem 130-140 metrów.
Dlatego też wędka nie posiada klipsa do żyłki - ale za to są 2 ringi na blanku (jeden widoczny na zdjęciu) oznaczające odległość 6 i 12 inches od szpuli kołowrotka czyli pół i jedną stopę do mierzenia głębokości łowiska.

Myślę że jakbyś miał normalnego outkasta byłbyś jeszcze bardziej zadowolony.
Pozdrawiam

wojtek straub 

Wysłany: 2013-04-08, 07:47   

PaulNight, dokładnie, jak sama nazwa wskazuje model "Marker" przeznaczony jest do sondowania...
Nie zgodzę się co do przelotek "50" - cała seria Outcast + posiada takowe - fakt, mają ułatwiać dalsze rzuty, ale nie koniecznie z plecionką... Zresztą cieka plecionka pozwala na dalsze rzutu jak żyłka o podobnej wytrzymałości...

PaulNight 

Wysłany: 2013-04-08, 19:48   

Witam Wojtku :)
Zauważyłem ze wszystkie spody i markery różnych firm zawsze maja większą przelotkę szczytową. Mam Foxy Warriory ES i w tej samej seri spoda - inaczej rozmieszczone przelotki - mniej o jedna i szczytowa większa.. szukam teraz wlanie marrkera z tej samej serii.
Ogólnie Outkasty to bardzo dobra seria wędek - polecę je każdemu bardziej niż nowe Foxy z dolnej półki.
Szukam właśnie jakiś wędek z Chuba i pewnie właśnie kupie outkasty tylko że 3,25 albo 3,5lb jako drugi zestaw na większe wody.
Pozdrawiam

Onlywsrh 

Wysłany: 2014-01-09, 15:21   

Też zamierzam kupić ale jedno pytanie w czasie jakiej kolwiek awarii gdzie sprzęt jest odsyłany???

Odpowiedz do tematu