Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DAIWA BLACK WIDOW & DAIWA PHANTOM
Autor Wiadomość
Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2014-01-03, 10:36   

uki80, w tej cenie nie dostaniesz kija rzutowego, który będzie sztywny przy rzucie i miękki podczas holu. Miałem DBW 3lbs i do pva za miękka. 3,25lbs też miałem i mała różnica. 3,5lbsa już miałem w innym modelu (Regal) i to była trochę pała... co prawda mogłeś mieć ciężarek 100g + pva i walić z całych sił, ale przyjemność z holu ryb poniżej 10kg marna. Dlatego w takich pieniądzach musisz wybrać, albo dalekie rzuty, albo przyjemność z holu.

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2014-01-03, 13:40   

uki80 napisał/a:
Może zniosą zakaz pływania pontonami to sprawa będzie jasna. Dzięki za podpowiedzi kolego.

To lepiej szukaj od razu kija :D Bo zakazu nie zniosą tym bardziej, że zakaz jest ogólnie na wodach poniżej 10h z tego co się orientuje.

Tak jak Ci kolega Mord napisał - ciężko będzie w tych pieniądzach znaleźć alternatywę - ale ogólnie nie wiem czy to jest dobry pomysł kupować kije pod jedną daną wodę. Pomyśl czy nie lepiej o ile jest możliwość zainwestować w spodniobuty i wejść z rzutem w wode.

Pesmerga

Wysłany: 2014-02-27, 12:05   Niezły mętlik w głowie!

Od dechy do dechy przeczytałem wszystkie posty... skarbnica wiedzy jednym słowem.

Łowię z brzegu lub pomostu mam 187 cm wzrostu (podobno ma to znaczenie w wyborze dłuższej bądź krótszej wędki).
Szukam wędki 3 składowej (chodzi o transport-wiadomo) 3lbs lub 3,25lbs(max) do połowu karpia(max 5-14kg) i jesiotra(max 7-15kg) o parabolicznym lub semiparabolicznym ugięciu, rzuty również z PVA +mały ciężarek(30-40 gr.). Lubie jak wędka się ładnie gnie ;) 3,60 lub 3,90 (wolę dłuższą wędkę ale nie jest to kluczowa upragnionej wędki). Ważne, żeby była mocna, na lata i aby przyjemnie holowało się nawet karpie o wadze 4-6 kg.

Nadal mam wątpliwości co do wyboru... może coś takiego mi i wielu innym pomoże, proszę o pomoc.
Którą z poniższych, wybrałbyś dla siebie i dlaczego akurat tą, a nie inną?

1. Daiwa Phantom - nie mogę znaleźć oferty;/Na stronie daiwy też nie ma ;/ oco kaman?
2. Daiwa Black Widow Carp 3,60m 3.00lbs 3 skł. 128cm dł. trans. -ok. 215 zł
3. Challenger Travel 3,00lbs 3skł. 130cm dł. trans. -ok. 230 zł.
4. SANGER ANACONDA Base 3,00-3,25lbs 3skł. 137cm dł. trans. -ok. 230 zł.
5. Wędka zaproponowana przez Ciebie.

jeanpascale 

Wysłany: 2014-02-27, 13:23   

Jako że ja założyłem ten temat, to napiszę ci że w takiej kasie nie znajdziesz wędzisk żeby były mocne i dawały przyjemność z łowienia (akcja progresywna) albo typowo rzutowe albo "mini kluchy " :) oczywiście nie zrozum mnie źle ,nie każdy musi mieć century, greys, free spiryty hi-s czy daiwa infinity ale po pewnym czasie jeśli dalej będziesz łowił pewnie kupisz którąś z w/w marek, a wracając do twojego wyboru to podjedz do sklepu lub na np. na targi w Zabrzu, dotknij, pomacaj, powyginaj i kup ( dla mnie naprawdę nie ma znaczenia w tej cenie czy to będzie Daiwa, Shimano ,Anaconda a może ostatnio modne JRC)
No może faktycznie nie brał był shimano bo serwis i reklamację to porażka. Tyle moich wypocin, miłego wybierania :P

uki80 
C&R

Wysłany: 2014-02-27, 18:41   

No i wybrałem właśnie shimano tyle, że model vengeance. Jeszcze nie testowałem bo zima ale na pierwszy rzut oka i dłoni lepsze od DBW bo bardziej miękka. Daiwa wydawała mi się sztywna jak kij od miotły. Cena też ok bo wyrwałem po 250 zł za sztukę. Po pierwszej zasiadce powiem coś więcej bo na razie to suche info.

jeanpascale 

Wysłany: 2014-02-27, 18:53   

Jak bardziej miękka to lepsza ?! ciekawostka a co do ceny to tutaj były dobre ceny ale został tylko jeden model shimano

uki80 
C&R

Wysłany: 2014-02-27, 19:12   

Nie twierdzę, że bardziej miękka jest lepsza tylko, że mi taka odpowiadała. Tam gdzie łowię nie ma jakichś strasznych okazów więc chcę mieć przyjemność z holu. Tak jak pisałem wcześniej, więcej będę mógł powiedzieć po pierwszym moczeniu.

Pesmerga

Wysłany: 2014-02-27, 22:10   

jeanpascale - wiadomo, że wszystkie są bardzo podobne pod względem klasy i kasy, a Ty w końcu co wybrałeś?? Link który podałeś to 2 składy, niestety zapatruje się jedynie na te 3 częsciowe.

Miękka czy kij od szczotki nie jest chyba wyznacznikiem "lepszości czy gorszości" wędki, a raczej osobistych upodobań, łowiska i sposobu połowu, mylę się?

Hmmm.. DBW czy ANACONDA - czemu to zawsze musi być takie trudne :/ Poczytam jeszcze tutaj: >>forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=1006
...bo też piszą o 3 składowych.

jeanpascale 

Wysłany: 2014-02-27, 22:30   

Wtedy wybrałem starszy model Daiwa D-Carp na blanku 2234d, jest chyba jeszcze gdzieś dostępny w cenie ok 150 zł, mogę polecić jak wielu innych którzy używali.

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2014-02-28, 13:21   

Czy ktoś może wyjaśnić co to znaczy że wędka dbw jest kluskowata bo nie bardzo rozumiem o co chodzi

jeanpascale 

Wysłany: 2014-02-28, 14:52   

Moim zdaniem "kluskowata " dla niektórych to znaczy miękka lub bardzo miękka, ale to już każdy interpretuję na swój sposób.

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2014-02-28, 16:01   

Twardość wędki jest podana przez producenta w funtach. Jeśli ktoś chce miękką wędkę DBW to kupuje 2,75lb jeśli tą samą twardą to 4lb. Więc nadal nie rozumiem pojęcia "kluskowata". Mam 2 takie wędki i miałem wiele innych w rękach i po prostu nie rozumiem zarzutu że ta wędka jest "kluskowata" może nie potrzebnie drążę, ale forum ma być rzetelnym miejscem.

jeanpascale 

Wysłany: 2014-02-28, 16:16   

Mówisz że nie rozumiesz to jeśli masz możliwość to porównaj sobie 2,75 np.daiwy, JRC,Shimano z 2,75 greys , century lub coś z tej półki.
Nie sugeruj się do końca tym co pisze producent na wędzisku (przynajmniej przy tych tańszych kijach )

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2014-02-28, 16:38   

Czyli sugerujesz że wędka 3lb DBW potrzebuje bardzo małej siły aby się ugiąć bardzo podczas gdy wędki topowe zdecydowanie mniej oczywiście bardzo zaokrąglając temat bo jeszcze jest charkterystyka ugięcia itd

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-02-28, 17:04   

mankimank napisał/a:
nadal nie rozumiem pojęcia "kluskowata"

Weź wędkę do ręki potrząśnij nią lekko i jak będziesz czkał "pół godziny" żeby się uspokoiła to znaczy że jest "kluskowata" :P

jeanpascale 

Wysłany: 2014-02-28, 17:08   

Nic nie sugeruję tylko uważam jak większość że 2,75 jednej firmy to nie to samo co 2,75 innej.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-02-28, 17:20   

jeanpascale napisał/a:
Nic nie sugeruję tylko uważam jak większość że 2,75 jednej firmy to nie to samo co 2,75 innej.

I to jest św. prawda.

uki80 
C&R

Wysłany: 2014-02-28, 19:12   

skoro dbw to klucha to co dopiero mam powiedzieć o moich shimano które gną się przy takim samym obciążeniu aż po dolnik blanku?

Pesmerga

Wysłany: 2014-02-28, 19:40   

Myślę, że kluchowatość można zobaczyć tutaj, jeżeli się mylę to mnie poprawcie:
https://www.youtube.com/watch?v=Wk51h-rljB4

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2014-02-28, 19:42   

To nie jest kluchowatość tylko widać, że DBW to nie jest kij rzutowy - rzutowe szybko "gasną" po wymachu.

Pesmerga

Wysłany: 2014-03-01, 14:24   

Gdyby ktoś miał jeszcze problem z wyborem wędki 3 składowej 3 lbs to odsyłam do poczytania tutaj:
http://forum-karpiowe.pl/...2a08997b9c24faa

Odpowiedz do tematu